Hatayı hata ile düzeltme

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Evimizde yine yüzümüz gülmedi. Üç deplasman maçından 7 puan çıkartan Çorum Belediyespor evindeki üç maçtan üç beraberlikle sadece üç puan alabildi. Gerçekten anlam vermek yorum yapmak zor.

Rakip hafta içinde farklı galip gelmiş moralli bir takım. Fizik olarak bizden üstün bir görüntü var. Maçada kötü başlamadık özellikle savunmada önceki maçlara göre iyi bir görüntü veriyorduk. Ancak 22. dakikada gelen kırmızı kartın ardından dengeler değişti.

Eksik olmasına karşın dengeyi koruduk ve maçın sonlarına doğru öne geçmeyi başardık. İkinci yarının başında gelen Abuzer'in ikinci golü ile yine umutlandık ancak umutlarımızı iki dakikada yediğimiz iki golle bir anda yeniden umutsuzluğa dönüştü. Son25 dakikalık bölüm ise korku filmi gibi geçti. 78. dakikada gelen ikinci kırmızı kart ise filmi kopardı.

Bu sezon başından beri en büyük sıkıntıyı savunma göbeğinde yaşayacağımız artık açıkça ortada. Maalesef  buradaki sorunu çözemiyoruz. Üç isim aynı özellikte ve değişim çare olmuyor. Bu bölge için kadro içinden alternatifler bulmak bu aşamada en doğrusu olarak görülüyor. Yediğimiz golleri geçtik verdiğimiz pozisyonlara bakarsak işin vahameti daha net ortaya çıkıyor.

İsim isim girmek yanlış olacaktır ancak eğer tüm futbolcularımız Abuzer'in verdiği mücadeleyi ve kazanma isteğini sahaya yansıtsaydı skor kesinlikle farklı olurdu.

Öncelikle şunu söyleyelim, maçın hakemi çok kötü bir yönetim gösterdi. Gerçekten böyle bir maçı yönetecek kapasitesi yoktu. Çaldığı bir hatalı düdüğün ardından gelen tepkilerden sonra 'HATAYI HATA İLE DÜZELTME' yanlışına düştü ve bunu maç boyunca sürdürdü. Bir hakemden iki takım futbolcusu ve hocası memnun değilse bir sorun olduğu kesin.

Bunu bir kenara koyduktan sonra biz kendimize bakalım. Futbolda her şey var on kişi kalmakta dokuz kişi kalmakta. Önemli olan bu dönemde tepki verebilmek. Henüz 22. dakikada on kişi kalan bir takım nasıl tepki vermesi gerekiyorsa verdiğimizi düşünüyorum. Eksik olmasına rağmen oyunda kontrolü rakibine kaptırmadı.

57. dakikada maçta 2-0 öne geçmeyi başaran takım nasıl oluyor iki dakikada iki gol yiyebiliyor. Hadi ilkini anladık ikinci golün açıklaması yok bana göre. Futbolda önemli olan oyunu tutabilmek. Biz deplasmanda bunu başarıyoruz ancak evimizde neden bir türlü beceremiyoruz. Asıl çözmemiz gereken sorun bu bence.

Evet hakem çok kötü ancak tüm kötülüğü onun üzerine atarak kendi hatalarımızı ve eksiklerimizi görmemize engel olmaması gerekir. Bence bu hakemin yaptığı gibi hatayı hata ile telafi etmek olur. Biz eksiklerimizi gidermediğimiz sürece hakemin düzelmesi bizim hedefe ulaşmamız için yeterli olmayacaktır.

Hakem çok basit kartlar çıkardı ancak kart gören futbolcu akıllı ve dikkatli olacak. Bu kadar basit kartlar görmeyecek gördükten sonrada akıllı olacak. Gruba baktığımızda kaybedilen sadece avantaj olarak görülüyor. Daha fazla avantaj kaybetmemek için önümüze bakmak zorundayız. Tabi ki bu maçtan gerekli dersleri çıkartarak. Gerek sahadaki futbolcular gerek kulübedeki teknik heyet ve gerekse tribündeki taraftarlar.

BAL temsilcimiz Eti Lisesi bu sezon grupta üst sıraları zorlayacağını gösterdi. Her ne kadar Başkan ve hocasından onca ricamıza rağmen maçın günü ve saatini değiştirmeyip çok sayıda futbol severi tercih yapmak zorunda bıraksalar da alınan galibiyete çok sevindik. Umarız bu başarıları devam eder.

Son olarak ise aynı saatte gerek Dr. Turhan Kılıçcıoğlu gerekse 1 nolu sahada oynanan maçlardan sonra iki temsilcimizin idareci ve taraftarlarından Emniyet'e tepkilerini dile getirmek istiyorum. 'Hiç bir maçta görmediğimiz Emniyet'i Çorum'da görüyoruz buda bizi üzüyor' sözleri iki kulüp yönetiminin söylemi. Tabiki tedbir alınacak ancak bu kadar abartının nedenini çözmek zor. Turhal'dan gelen taraftarlar Çorumlulara taş atıyor, Emniyet onlara engel olmak yerine Çorumlu taraftarları jopluyor. Deplasmana gidiyoruz gurbetteyiz diyoruz sineye çekiyoruz ancak evimizde de aynı şekilde gurbetçi muamelesi görmek ağırımıza gidiyor.

Not: 15 Ekim’de yine iki temsilcimizin maçıda pazar günü. Eti Lisesi başkan ve yönetiminden ricamız günü olmasa bile en azından saatin değişimini istiyor ve bekliyoruz.