Artılar eksilerden çok

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabı olan Kızılcahamam kampını tamamladı. Kırmızı Siyahlı takımın kampın son iki gününde oynadığı iki hazınlık maçını yerinde izledim. İki maç sonunda gördüğüm kırmızı siyahlı takımda artılar eksilerden çok fazla.
Cuma akşamı eski hocamız Gürses Kılıç’ın çalıştırdığı Darıca Gençlerbirliği karşısına Çorum Belediyespor daha çok gençlerden kurulu bir kadro ile çıktı. Kırmızı Siyahlı takım büyük oranda doksan dakika oynayan isimlerle mücadele ederken Darıca takımında tüm futbolcular forma giydiler.
İlk yarıda genç isimler güçlü rakipleri önünde iyi bir futbol ortaya koydular üç dört pozisyon buldular rakibe ise fazla şans vermediler. İkinci yarının ilerleyen dakikalarında rakip üçüncü oyuncuları sahaya alırken kırmızı siyahlılar aynıya yakın kadro ile oynadılar ve fiziksel düşmeler sonunda rakibin baskısını yediler. Bu bölümlerde ise takımın mücadelesi ve yardımlaşması öne çıktı. Sonucunda maç başladığı gibi bitti. Gençler adına çok iyi bir sınav olduğunu düşünüyorum.
Cumartesi sabahı ise rakip İnegölspor ve Yusuf hoca bu kez ligde düşündüğü kadroya bir kaç mevki dışında bir tertiple sahaya çıktı. Hücum gücü yüksek kadro rakibi önünde ilerde iyi işler yaptı ancak orta sahada zaman zaman ve savunma göbeğinde yeni transfer Erhan Kurt henüz fiziksel olarak hazır olmamanın sıkıntılarını yaşadık ve rakibe pozisyonlar verdi.
İki maçlık izlediğim Çorum Belediyespor’da ligin başlamasına yaklaşık iki hafta kala artıların eksilerden daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu kadronun hedefe ulaşması için en önemli etken ise futbolular arasındaki takım ruhunun oluşturulmasından geçtiğine inanıyorum. İki gün birlikte olduğum kampta bu konuda her kes umutlu konuşuyor inşallah yanılmazlar.
Beni en çok mutlu eden bölüm ise alt yapıdan götürülen gençlere verilen önem ve değer. Geçmiş yıllarıda çok iyi bilen birisi olarak gençlere bir kaç maçta son 5-10 dakika görev veren anlayış yerine 90 dakika oyunda tutan ve hemen hemen her futbolcuya (Abdullah Karmil’e de en son kamp kadrosuna alınan Yavuz Burak’a da) aynı süreyi vermeye çalışan bir teknik heyete.
Gruba baktığımız zaman çok yüksek uçan takımlar yok. Öne çıkan isimler olduğu kesin ancak aradaki farkın fazla olmadığı takımların ağırlıkta olduğu bir grup. Kadro yapılanması itibariyle Çorum Belediyespor çok koşan mücadele eden ve bozan bir takım görünümünde olacak. Bulunduğumuz lig için çok önemli unsurlar tabiki bunlar. 
Sokakta herkesin sorduğu soru şu ‘Şampiyon olur mu bu takım’ Verdiğim cevap ise hemen hemen aynı oluyor lige iyi başlaması ve havayı yakalaması halinde olmaması için hiç bir neden yok. Keşke üç yıl önce kadro yapılanmasını yaparken bu politikayı uygulanmış olsaydı şundan eminim ki şu anda kesinlikle bu ligde olmazdık.
Hatanın neresinden dönülürse kardır mantığı ile bakarsak en azından gelecek yıllara daha umutlu bakmamıza neden olacak büyük bir etken. İnşallah bu kadro hedefe ulaştırır, olmaz ise bu yapılanmanın üzerine yap boz tahtası gibi sil baştan iş yapmadan doğru hamleler ile gelecek sezona çok daha umutlu gireceğimizden eminim, Tabiki bu sezonda mutlu sona ulaşmak için sadece saha içindeki mücadele yeterli olmaz. Buna tüm Çorumluların inanması sahip çıkması ve destek vermesi gerekiyor.
Haydi hayırlısı diyelim ve bir sezona daha mutluluk ile bitmesi dileğiyle başlayalım. Umarım sezon başı artıları sonunda daha da artar ve hakettiğimiz sevinci hep birlikte yaşarız.