Şimdilik görüntü iyi

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Bu sezon geçen yıllardan farklı bir görüntü çizen Çorum Belediyespor, bu değişime toplu imza töreni ve sezon açılışını da ekledi.
Gerçekten önceki gün Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda çok farklı bir konsepte düzenlenen program hoştu, güzeldi. Tek eksiği ise bu kadronun bana göre en büyük ihtiyacı olan taraftar desteği idi. Keşke bu organize hafta sonunda bir güne planlansa ve en önemlisi de fikstür çekiminin olduğu güne sıkıştırılmasıydı.
Bu sezon profesyonel ligde beşinci sezonuna başlayacak olan Çorum Belediyespor son üç sezon planlamasında baştan doğru başladı, ancak maalesef sonunda hep yanlışları yaptı ve yap boz oyunu oynadı. Play-off oynayan hatta final oynayan kadroyu ertesi sezonda dağıttı yerine yeniden bir takım kurdu.
Futbolda her alanda istikrar önemli. Çorum Belediyespor bunu sadece yönetim kanadında yaşadı. Teknik Heyet olarak hoca isimleri her sezon iki oldu, futbolun teknik patronları ise dört sezonda üç isim görev yaptı. Futbolcu olarak saymakla bitmez değişim. Yani saha içinde görev yapanlarda istikrar olmayınca sonuçta hem sonu hüsranla biten sezonlar.
Yeni sezon için başlangıç sıkıntılı oldu aslında. Transfer başladıktan sonra yaşanan Teknik Heyet istifalarının ardından ortaya çıkan görüntü camiada moralleri bayağı bozmuştu. İlk günlerde atılan imzalardan sonra gelen isimler ve özelliklede anlaşma süreleri moralleri yükseltti.
Yeni bir yapılanma olarak belirtilen bu çalışmalarda oluşan kadronun yaş ortalamasının 23 olması çok önemli. Diğer önemli nokta ise anlaşmaların en az iki yıl ve üzerinde yapılması. Bu plan ve programı üç yıl önce uygulamış olsaydık inanıyorumki şu anda bulunduğumuz lig farklı olurdu. Yanlışın neresinden dönülürse kardır diye düşünüyorum. Tabi henüz başlangıcı doğru yaptık. Sezon sonunda istediğimiz hedefe ulaşamadık. Yeniden geçmiş yanlışa dönmeden mevcudu koruyarak üzerine koymak çok önemli.
İnşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşırız. Böyle olması halinde bile binayı kökünden söküpte üzerine yeni bina inşa etmek yerine tutmayan dökülen bölümlerin onarılması en doğru hareket olacaktır. Yani her alanda olduğu gibi kadroda istikrarı yakalamak en doğru hareket olacaktır. Futbolda doğru budur, örneğide çoktur. Önemli olan doğru yönetim ve planlamadır.
Bu kadro havayı yakalaması halinde yarışı sonuna kadar kovalayacaktır. Önemli olan nokta ise bu kadronun moral motivasyonu arkasında hissetmesi. Saha dışındaki görüntüsü ve davranışları ile Yusuf hoca doğru tercih. Saha içindeki performansını sezon içinde göreceğiz ve değerlendireceğiz.
Dün ilk kez çift kalede izlediğimiz takım için iyi sinyaller verdiğini söylemek yanlış olmaz. Tabiki adı üstünde çift kale ancak takım içinde rekabete rağmen ikili mücadeleler sonundaki güzellikler zorlu forma rekabeti adına önemli. Lige kadar daha iyi duruma gelecekleri kesin. Bekleyip göreceğiz inşallah gördüklerimiz bizi yalancı çıkarmaz. Hadi hayırlısı bakalım.