Atan ve Tutan

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor sezon başından buyana atanı ve tutanın formda olduğu bir dönemi yakalayamadı ve sonuçta zirveden uzaklaştı. Bunun en güzel örneğini Ankara Demirspor maçında yaşadık. Tutan Sercan takımını oyunda tuttu ancak atanı bulamayınca maç başladığı gibi bitti.
Sezonun ilk haftalarında Atan'ımız vardı ancak tutanda sorun yaşadık ve istediğimiz noktaya bir türlü gelemedik. Ne diyelim hayırlısı inşallah kalan haftalarda bu ikiliyi bir arada bulursak sonuç ne olur hep birlikte göreceğiz.
Ankara'ya deplasman diyemeyiz neden, rakipte bu sezon ilk kez bu sahada oynadı tribünde 20 taraftarı vardı bizim 400 kadar taraftarımız vardı. Savunma anlamında iyi şeyler yaptık ancak hücumda hiç bir varlık gösteremedik. İlk devrenin ortalarından buyana söylediğimi tekrar edeceğim. İki kanat oyuncumuz Sebahattin ve Salim'i sezon başı formuna taşımadığımız sürece bu takımın hücum gücünü artırmak zor görünüyor.
İlk yarıda tüm Türkiye liglerinin gol kralı Yakup Alkan altı haftadır gole hasret kaldı. Bunun stresine birde 'pupis' sakatlığı eklenince iş iyice zora girdi. Teknik Heyet de onu fazla zorlamamak adına son dakikalarda oyundan alarak sezon sonuna kadar onu idareli kullanmayı amaçlıyor.
Taraftar son dakikalarda savunmaya oyuncu alınmasına haklı olarak tepki gösterdi. Kulübeye baktığımızda fazla alternatif olmadığı kesin. Emrullah'ın cezalı Çağrı'nın sakatlığı bu anlamda sıkıntıyı artırdı. Şunu herkes kabul edecektir ki tüm takımlar transfer yaptı biz devre arasında maalesef gücümüzden güç kattık. Devre arası transfer döneminde yönetim doğru hamleler yapamadı ve bana göre en büyük hatayı yaptı.
Sercan son iki maçtaki performansı ile iyi bir kaleci olduğunu gösterdi. Genç file bekçisi umarım bu formunu devam ettirir hem kendisi hem de Çorum Belediyespor kazanır. Ancak tutan ne kadar iyi olursa atmadan kazanamayacağımıza göre bu bölgeye çözüm bulmamız gerekiyor.
Ankara'ya gelen taraftarların maç sonundaki yönetime, başkana ve futbolculara demokratik tepkilerini göstermelerine sonuna kadar varım. Ancak kimse başkasına küfür ve hakaret ederek tepki gösterdiğini söylemeye kalkmasın. Galatasaray taraftarının maçtan sonraki beyaz mendil sallaması kadar güzel bir protesto olabilir mi. Kimsede ona kızmaz kızamaz. Geldiğimiz bu noktada henüz kaybedilmiş bir şey yok. Önümüzde çok kritik maçlarımız var ve hedefte olduğumuz sürecede bu kadroya sahip çıkmak ve destek vermek zorundayız.
Yazın, söyleyin diye bizlere tepki gösterenlere gelince. Önce okuyacaksınız sonra dinleyeceksiniz sonra çıkıp konuşacaksınız. Girin gazetemiz sitesinden açın arşivi okuyun yazıları, her hafta pazar günleri TV 19'da canlı yayını açın izleyin ondan sonra sallayın. Ayıptır günahtır okumaz dinlemez ancak sallamayı yaparsınız. Şunu da beklemeyin bizim sizin seviyenize inme şansımız yok çünki kendimizle çelişiriz. Eleştiriye evet ancak hakarete hayır. Bugüne kadar hep üzüm yedim hiç bağcıyı dövmedim dövmem de. Bu takım hepimizin o zaman kırmak dökmek yerine yapmamız gereken günlerdeyiz.
Dediğim gibi hedeften kopunca sezon bitince o zaman herkes eteğindeki taşları döker yeni sezona ona göre planlama yapılır. Bugün o gün olmadığına göre sıkacağız dişleri, ısıracağız dudakları takımımıza sahip çıkacağız. Bu kadro ile sezonu bitireceğimize göre yapılacak en doğru işin bu olduğuna inanıyorum.
Grupta her maç final çünki hedefsiz hiç bir takım yok. Dört günde iki maç oynayacağız. Cizre ile içerde Erzin deplasmanından alınacak altı puan avantajı yeniden elimize geçirmemizi sağlar. Umut ediyoruz ve bekliyoruzki bunu başaracak güçte ve kalitede bir kadroya sahibiz. Tabi ki bizim inanmamızdan çok sahadaki futbolcu kardeşlerin inanması gerekiyor....