Üstüne koymak...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

 
Şampiyonluğa oynayan bir takım için dört hafta süren galibiyet hasretinin ardından gelen üç puan çok önemli. Kırmızı Siyahlı takım evinde Tekirdağspor’u 2-0 yenerek üç puan hasretine son verdi.
Çok kötü bir zemin ve özellikle ikinci yarıda çok kötü yönetim bir gösteren hakem. Basketbol maçında bile faul çalınmayan pozisyonlara düdük çalan bağ bekçisini geçen bir düdük performansı gösteren hakem.
Belediyespor maçın ilk dakikalarında Yakup Alkan ile net pozisyonu değerlendiremedi. Rakibe kalesinde pozisyon vermeyen kırmızı siyahlı takım 29. dakikada penaltı golüyle öne geçti. Golden sonra özellikle son yarım saatte ise galibiyeti koruma içgüdüsü tavan yaptı. Kolay değil tabiki dört maç kazanamayan futbolcu psikolojisiyle oynamak. Ancak futbol adına maçta öne çıkanlar ve eksikleri tesbit etmek önemli.
En büyük artımız yan top zaafını giderdiğimizi görmek. Rakip 15-20 yan top kullandı büyük bölümünde vurduk veya rakibe vurdurmadık. İkinci artımız ise takım olma adına adımlar atıldığını görmek. Maç öncesi gol ve maç sonrasındaki görüntüler bu anlamda önemli. Tam değil ancak olumlu yönde gelişmeler olduğu kesin.
Hücumda tek gol umudu Yakup Alkan’ın biran önce gol orucunu bozması hem kendisi hemde takımı adına son derece önemli. Golcü gol atamadığı sürece hem kendine hemde takıma zarar verir. İnşallah bu oruç fazla uzamaz.
Maçın özellikle ikinci yarısında rakip savunmayı çizgi halinde yakaladığımız pozisyonlarda inanılmaz tercih hataları yapıldı. Gürses hocadan ricam maçın görüntüsü var bunu bir değil iki üç kez toplu olarak izlemek ve pozisyon pozisyon futbolculara göstermek gelecekte doğruyu yapmak adına son derece önemli diye düşüyorum. Sadece saha çalışması değil saha dışı çalışmasının çok büyük önem taşıdığını unutmamak gerek.
Çorum Belediyespor’daki kötü gidişin en önemli ayağını iki kanat oyuncusu Salim ve Sebahattin’deki düşüş olarak görüyorum. Tekirdağ maçında iki ismide biraz olsun toparlanmış gördüm. Umarım bu olumlu çıkışlarını devam ettirirler. Çünki alternatif olmayan isimler olarak görülüyorlar bu takımın onlara ihtiyacı olduğu ortada. Sezon başı formlarına geldikleri anda kırmızı siyahlı takımın hücumda çok daha üretken olacağına inanıyorum.
Gürses hocamın takımın tek forvet alternatifi Burak’ı 18’e almaması diğer forvet Yakup Alkan’ı ise 75’de oyundan alması büyük riskti. Kalan bölümde yenilecek bir golün telafisini kimle yapmaya çalışacaktık anlamak zor. Allahtan ihtiyaç kalmadı buna.
Beklediğimden çok taraftar geldi. Dört maç kazanamayan bir takımına sahip çıkması adına alkışlıyorum. Ancak 50 kadar Tekirdağspor taraftarının anason kokulu halleriyle yaptıklarına karşılık verdikleri tepki bize hiç yakışmadı. Biz sahada mücadele eden takımımıza sahip çıkalım ona destek verelim. Birde allah aşkına şu küfürü bırakalım. Önledik diyoruz ancak kendimizi kandırıyoruz. Küfür aciz insanların işidir küfür etmeyelim edenlere engel olalım lütfen.
Belediyespor ilk yarıdaki kadrosuna göre daha aşağıya indi. Alternatif alınan isimler gençler ve alternatif isimler. Buna karşın mücadele gücümüz biraz yukarı doğru çıktı gibi görünüyor. Daha çok zorlu maçlar ver bu zor dönemde mücadele gücü büyük önem taşıyor.
Önümüzde sekiz günde üç maç oynayacağız. İki deplasman bir içeri maçlarında alınacak dokuz puan büyük avantaj sağlar. Ancak yine tekrar ediyorum bu grupta kolay bir maç yok her maç birbirinden zorlu Hedefsiz takım kesinlikle yok puanlar birbirine çok yakın. Yani kaliten ne kadar iyi olursa olsun mücadele etmeden maç kazanmak mümkün değil. Bu yüzden futbolcu kardeşlerimin inanması çok önemli. Aralarından ayrılan Bilal Özhan’ın dediği gibi ‘İnanmadan başarılı olunamaz’. O zaman bu eksiğimizi en kısa sürede giderelim, ne dersiniz....