Bayram Tebrikleri Ne Oldu?

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Bir zamanlar bayram tebrikleri vardı. Bayramlar yaklaşınca bizleri bir telaş alırdı. Kırtasiyelere gidip kartpostal seçerdik. Dostlarımızın bayramını tebrik için onları gönderirdik. Makam, mevki sahipleri ve işadamları özel kartlar bastırırlardı. Bayram tebriklerini yazıp postalamamız günlerimizi alırdı. Ama zevkli bir işti. Değeri ve anısı vardı.
Günümüzde bayram tebrikleri gelmez, postacı kapımızı çalmaz oldu. Onların yerini sesli ve görüntülü mesajlar aldı. Dünyanın öbür yanındaki dostun ve akrabanla anında görüntülü görüşüp hasret giderebiliyorsun. Bir bayram mesajı hazırlayıp binlerce insana bir tuşla gönderebiliyorsun.
Telefonuma gelen bayram mesajlarının pek çoğu klasik ifadeler taşıyor. Bazıları da oldukça ilginç. Ben de ilginç bulduğum bayram mesajlarından bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim. Doğal olarak gönderenlerin isimlerini gizledim.
*Gönül dünyanda Allah'ı bulduysan, 
Ölüm de güzeldir, ömür de
Kalbini Allah'ın ismiyle süslediysen,
Nefes almak da güzeldir, vermek de,
Yolun Hak yoluysa, 
Koşmak da güzeldir, yürümek de.
Hz. İbrahim (as) gibi teslim oldun mu Allah'a,
Ateşe atılmak da güzeldir, gül olmak da,
Kül olmak da…
*Ey Allahım, sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen senden isteyeni geri çevirmesin.
Ey ismi Deva, zikri Şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin)
*Ailemiz, tüm sevdikleriniz ve İslam alemiyle birlikte sevgi, barış ve kardeşlik dolu, mutluluk, huzur ve güven içinde nice bayramlara…
*Rabbini sevmek; mumdan bir kayıkla ateşten bir denizi geçmeye benzer. Rabbi sevmek, erimeyi göze almaktır. İsteklerini kayıtsız yerine getirebilmek ve şükür halinde olmaktır. Onun bizi rahmetiyle sevmesi, bizim de Rabbimin rızasına erenlerden olabilmek dileği ve duasıyla hayırlı bayramlar.
*Kullar, Mevla için secdeye gider. Mevlam, kullarını secdede seçer. Allah'ın seçip ayırdığı, ayırıp cennetine nail ettiği kullardan olmanız dileğiyle huzurlu ve mutlu bayramlar.
*Rabbim nefsimize celaliyle, kalbimize cemaliyle, hayatımıza hikmetiyle, hatalarımıza rahmetiyle, mahşerde Resulü'nün şefaatiyle yardım etsin inşallah. Bayramınız mübarek olsun.
*Tüm İslam aleminin bayramını tebrik eder, bayramın tüm insanlığa barış, huzur, sağlık, kardeşlik, mutluluk ve esenlik getirmesini, bundan sonra şehitlerin gelmediği, savaşların olmadığı, ülkelerin ve herkesin medeni bir şekilde rekabet içinde hayatlarını devam ettirdiği bir geleceğine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan dilerim.
*Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, huzur, sağlık, mutluluk ve güzellikler getirmesini dilerim. Selam ve dualarımla.
*Gizli yanan ateşin közü olmaz. Gül dikeni hor görse de diken güle batmaz. Mekanlar iyi olsa da güzel insanlar asla unutulmaz. Kurban Bayramınız mübarek olsun.
*Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nağmeleri dilinize, Allah'ın sevgisi gönlünüze, bu mübarek bereketi aileniz ve kendi üzerinize olsun. Hayırlı bayramlar…
*Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, milletimiz ve gönül coğrafyamızın huzur ve refahına vesile olmasını diler, selam ve saygılarımı sunarım.
*Gönüller duada birleşince bayramlar güzelleşir. Hayırlı bayramlar.
*Allah'ın rahmeti, bereketi ve affı sizlerin, sevdiklerinizin ve tüm ümmet-i Muhammed'in üzerine olsun. Allah, cümle ümmet-i Muhammed'in birliğini, beraberliğini, huzur, güven ve mutluluğunu daim eylesin. Bayramınız mübarek olsun. Allah'a emanet olunuz.
*Ya Rabbi, İslama ve Müslümanlara yardım eyle. Devletimizi, vatanımızı ve milletimizi payidar eyle. Hain terör örgütlerinin tuzaklarından milletimizi ve güvenlik güçlerimizi muhafaza eyle. Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi bozmak isteyen içte dışta tüm yapılanmaların şerrinden ümmet-i Muhammed'i koru. Şehitlerimize rahmet eyle. Yaralı vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimize acil şifalar nasip eyle. Bayramımızı da İslam aleminin uyanışına vesile eyle…
*Kurban Bayramının tüm İslam alemine ve ülkemize barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Bu bayramda tüm sevdiklerinizle ve ailenizle bayram tadında bir bayram geçirmenizi Allah'tan diliyorum.
*Yemyeşil cennet vadileri sizin olsun. Kalbiniz nurla dolsun. Ruhumuz Allah'a yakın olsun. Melekler dostunuz, Resulüllah şefaatçiniz olsun. Bayramınız mübarek olsun.
*Rabbim, üzüntülerimizi anlık, sevinçlerimizi ömürlük, dualarımızı tez zamanda kabul eyle. Hayırlı, huzurlu, mutlu bayramlar.
*Kalbiniz nurla, gönlünüz huzurla, haneniz bereketle dolsun. Bayramınız mübarek olsun. Selam ve saygılarımla…
*İyi olmak kolaydır. Zor olan, adil olmaktır. En mükemmel adalet ise vicdandır. Geminin tek kaptanı olur, gerisi mürettebattır. Yüreğin de tek sahibi olur, gerisi teferruattır. Ben, Allah'tan istedim, verirse yüceliğidir. Vermezse imtihanımdır. Canın kıymeti ölümde, gözyaşının sırrı tebessümde, sözün güzeli yürektedir. Bayramın tadı hatırlamak ve hatırlanmaktadır. Selam ve dua ile hayırlı bayramlar.
*Kul fanidir, yol mukaddes. Bir gün verilecek son nefes. Ne makam kalır ne de heves. Sadece Kur'an'dır gerçek adres. Yüreğin cennet gibi güzel olsun. Cennet temiz insanlarla dolsun. Kurban Bayramınız huzurlu ve mutlu olsun.