Evet yanlıyız, Çorum’luyuz

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor kaliteli bir kadroya sahip. İlk haftadan itibaren bunu yazdık söyledik. Gölcükspor maçının ilk on dakikalık bölümünde de bunu açıkca gördük ve izledik. Mükemmel işler yapıldı ve bu güzellikler sonunda gelen iki gol. Sonrasında kaçan gollerin ardından basın kulübesinde ikinci yarıda inşallah bunları aramayız diye söylendim. Senmisin diyen. Son yarım saatte kelimenin tam anlamıyla ecer terleri dökdük.
 
Öncelikli olarak bizim işimiz izlemek ve yazmak. Haftada birde yorumlamak. Kimin okuduğunu okumadığını takip etmiyoruz çetelesini tutmuyoruz. O yüzden okumayanlar için söyleyecek bir şeyimiz de yok.
 
Maça gelince ilk on dakikada izlediğim takım açık ara şampiyon olur. İkinci yarıdaki kadro ise yine saç baş yoldurur. Bu kadar iki uçtaki takımı ve oyunu anlamak gerçekten zor. Erzincan mağlubiyeti kaza dedik, ancak bu maçta ikinci bir kaza arabayı perte ayırabilirdi. Allahtan son yarım saatteki mücadele ile üç puanı hanemize yazdırdık.
Tribünden başlayacak olursak, takımını hemde hiç gereksiz yere sahada on kişi bırakan bir futbolcuyu çıkarken alkışlayanlar ne akla böyle bir davranışa girerler anlamak zor. Sahada mücadele edeni alkışlamak dururken yarım saati işkenceye çeviren futbolcuya bu onuru vermek diğerlerine haksızlık.
 
Abdullah sekiz yıl önce bildiğimiz gibi. Pimi  çekilmiş bomba. İlk maçta Beylerbeyispor maçında da hakeme orantısız itiraz etti ancak iyi kurtardı. Galip takımın bir futbolcusu orta sahadaki bir pozisyondan sonra haklı gördüğü bir sarı kartın ardından böyle bir tepkiyi neden gösterir anlamak zor. Artık tecrübeli konuma geçen Abdullah’a bir abi tavsiyesi seviliyorsun onun içinde artık nerde fren yapman gerektiğini öğren. Yoksa hem kendine hemde takımına zarar verirsin. Maç sonunda takım puan kaybetmiş olsaydı faturanın kesileceği ilk isim sen olurdun bunu unutma sakın.
 
Şampiyonluğa oynayan bir takımız ve iç sahada oynadığımız her rakiple rövanşa gideceğiz. Unutmayalım ki burda yapacağımız her türlü taşkınlık rövanşta bize yol su elektirik olarak dönecektir. O yüzden helede kazandığımız maçtan sonra rakibi bize karşı daha fazla motive edecek hareketlerden kaçınalım.
 
Tribünden atlayan taraftara ne demeli. Kime ne yapıyorsun allah aşkına iki kez üç kez sahaya koşmaya çalışıyorsun. Ne yaptın reklam mı kabadayılık mı. Takımı bir tek senmi seviyorsun tribündekiler sevmiyor mu. Takımını seven bir insan o hareketi yapmaz yapamaz. Çünki insan sevdiği bir şeye zarar verecek hareket yapmaz. Tribün liderleride bulundukları bölümde taraftara sahip olacaklar ve bu tür taşkınlıklar yaptırmayacaklar. Daha sezonun başındayız ve önümüzde çok daha tansiyonu yüksek maçlar oynayacağız. Bu haftada bunlar yapılıyorsa işimiz zor kritik maçlarda. Herkes aklına başına alacak ve çıktığımız bu yolda takımına zarar verecek işlerden uzak duracak.
 
Bu kadro hedefe ulaşacak güçte ve kapasitede. Bizlerde onlara tribünden bu köşelerden destek vereceğiz ve yanlışta uyarıp doğruda alkışlayacağız. Yanlışla doğruyu karıştırmayacağız. Biz yanlıyız evet doğru ancak ne kadar gazeteciler objektif olmak zorunda olsakta sonuçta Çorumluyuz ve Belediyespor’luyuz. 24 yıldır tarafız ve bizim tarafımız hiç değişmedi. İnşallah sezon sonunda tarafı olduğumuz takım mutlu sona ulaşırda bizde bir üst ligde görev yapan gazeteci oluruz.
 
Bunca yıl çok başkan, yönetici, teknik adam ve futbolcular geldi geçti biz hep aynı yerde durduk ve durmaya devam edeceğiz. Kimseyle bir hesabımız olmadı olmayacaktı. Neyse söylenecek çok şey varda gün sahip çıkma destek verme günü diyelim, burda keselim.