Işık var

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor sezona iyi başlangıç yaptı. Sezon öncesi yapılan transferlerle grubun şampiyonlukta iddialı takımları arasına giren kırmızı siyahlı takım sezonun ilk maçında Beylerbeyispor karşısında ortaya koyduğu futbol ve aldığı galibiyetle bu ünvanı hak ettiğini gösterdi.
 
Kırmızı siyahlı takım ilk on dakikalık kontrollü geçen maçın ilerleyen dakikalarında özellikle sağ kanattan Salim Uzun ile etkili gelen Çorum Belediyespor’da benim için en büyük soru işareti olarak gördüğüm Yakup Alkan’ın gerek topu tutması gereksede duvar paslarındaki başarıları golün habercisi gibiydi. Erken genel penaltı golüyle öne geçtikten sonra topa daha iyi sahip olan Çorum Belediyespor ikinci yarının hemen başında gelen ikinci penaltı golüyle farkı ikiye çıkardı. (İlkine göre ikincisi tartışmasız penaltıydı).
Bu golle rakibin direncini kıran kırmızı siyahlılar hücumda üçüncü golü bulacak pozisyonları değerlendiremeyince ofsayt kokan pozisyonda gelen Beylerbeyi golü strese soktu. Bu uzun sürmedi ve oyuna 79. dakikada oyuna giren Erkut şık bir golle maçın skorunu belirledi.
 
Çorum Belediyespor’da en önemli transferin kaleci Burak olduğunu düşünüyorum. Tecrübesiyle ceza sahasına hakimiyeti ile bu sezon büyük işler yapacağına inanıyorum, Sağ kanatta Ufuk beklediğim düzeyde değil kilo olarak fazlası olduğu görülüyor. Ancak savunma yönünde olumlu işler yaptı. Sol kanatta oynayan genç Selim ilk profesyonel maçında sırıtmadı eksikleri tabiki var ancak bariz hatalar yapmadı.
 
Savunma göbeğinde iki tecrübeli isim Ahmet ve Abdullah sahaya bu hünerlerini gösterdiler. Bu noktada benim Çorum Belediyespor’un en çok eleştirilecek tarafı yan toplar. Maç boyunca Beylerbeyispor’un kazandığı tüm yan toplarda topa vuranlar onlar oldular bizler ise seyrettik. Her maç bu kadar şanslı olmayız o yüzden teknik heyetin bu nokta üzerinde çok daha fazla çalışma yapması gerekiyor.
 
Orta sahada Emrullah tecrübesiyle ve hepsinden önemlisi abilik görevi ile çok büyük katkı vereceği kesin. Orta sahadan kafayla vermeye çalıştığı kafa ile geri pası tek olumsuz yanıydı. Maçın ilk yarısında çok iyi görünmeselerde orta alanda Aykut Emre Sebahattin Usta ikinci yarıda toparladılar ve olumlu katkıda bulundular. Forvet arkasında oynayan Ferhat Duman ise anlatılandan uzak olsada kaliteli kumaş ve çok iyi işler yapacağı kesin. 
 
Sözün özü iyi başlamak üç puanla başlamak önemli ancak asıl önemli olanın ise tribünlere verdiği olumlu mesajlar çok daha önemli diye düşünüyorum. Çorum Belediyespor’da bu sezon oluşturulan kadronun ilk maçındaki performansı var olan umutları iyice çoğalttı. Ancak henüz bir maç ve önümüzde çok daha uzun bir maraton var.
 
Bu kadro sezon sonunda bizi mutlu sona taşıyacak kapasite ve güçte. İlk beş haftada
eğer bu performansı ile moral motivasyon ile yelkeni şişirebilirsek artık rüzgar bu gemiyi hedefe ulaştıracaktır. Yeterki sahada futbolcular ve teknik heyet tribünde ise bizler üzerimize düşeni yapalım. Ne diyelim iyi başladık inşallah sezon sonunda da iyi bitirip bu coşkuyu hep birlikte yaşarız inşallah.
 
NOT: Geçtiğimiz ay içerisinde yazdığım bir haberle ilgili kısa bir şeyler söylemek gereğini hissettim. Sponsorların çekilmesiyle üç tane takımımızın liglerden çekildiğini yazdım.  Çorum sporuna katkıda veren kişi ve kurumları her zaman bu sütunlardan övdük. Olumsuz bir gelişmeyide tabiki aktaracağız.
 
Bizim bu haberimiz TSO Meclisinde gündem oldu. Sorun TSO’nun sporsor olmadığı kanunen böyle bir şey yapamayacağı falan. Bunları biliyoruz ancak iki takımın sahaya çıkmasında TSO meclis üyelerinin Başkanın isteği ile bu takımlara destek olduğunu tüm Çorum biliyor. Başkanım maçlara geldi hatta kazanılan kupayı aldı. En doğal hakkıda çünki o kadar emek verdi. Buraya kadar olan çok güzel. Ancak haberden sonra çıkan söylemler ve eylemler yanlış.
 
Biz sadece gazeteci kimliğimizle Çorum’da sporun gelişimine katkı verme çabasındayız. Çorum’un reklamını yapacak takım sayısı bir değil iki iki değil üç olsun istiyoruz. Yoksa detaylarla uğraşarak onlara takılarak iş yapmaya kalkarsak her alanda olduğu gibi sportif alanda da geri kalmaya devam ederiz. Lütfen biraz daha destek beyler..