Çorum’la başladı, Çorum’da bitti...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Evet 18 maçlık seri Çorum'la başladı, Çorum'da bitti. Hafta içinde Darıca takımının ligde 18 maçtır yenilmediğini ve bu serinin ilk yarıda Çorum Belediyespor'u evinde 3-0 yendiği maçla başladığını yazmıştı. Sonunda da bir dilekte bulunarak bu serinin Çorum'da sona ermesini yazmıştık. Zorda olsa bunu gerçekleştirdik ve Çorum Belediyespor üst üste üçüncü kritik maçı evinde galibiyetle kapatarak kendi kaderini kendi elinde bulundurmaya devam etti.
Sahadaki futbola göre değerlendirme yaparsak yanılırız. Çünki artık futboldan çok skorbordun öne çıktığı maçları oynuyoruz. Maçın ilk yarısında Çorum Belediyespor adına iki tane kenar topta Hakan Yağmurkaya ve İmam ile vurulamayan toplar var. Onun dışında bir tek atak yok. Rakip daha çok topa sahip olan ve Belediyespor kalesi önünde göründü. Pozisyona girmedi ancak görüntü olarak daha istekli olan taraftı.
Çorum Belediyespor'un hücumdaki en etkili ismi Yılmaz Can ilk yarıda bir tek pozisyonda bile beklenen etkinliği gösteremedi. İkinci yarının ilk dakikalarında Yılmaz beklenen taşımayı yaptı ve güzelde çıkardı ancak Hakan Yağmurkaya direk vurmak yerine durdurmayı tercih edince savunma kapattı.
Maç boyunca pozisyona giremeyen bundan da önemlisi topu ilerde tutmayı başaramayan Ercan'ın oyundan çıkma dakikaları geldiği anda ise tecrübeli isim haftalardır süren gol orucunu bozdu ve kafayla takımını öne geçirdi. Hazırlığı daha önceden yapıldığı içinde golü attı ve yerini Gökhan'a bıraktı.
Kalan bölümde ise Çorum Belediyespor final paslarında biraz becerikli olsa ikili averaj üstünlüğünü bile ele geçirmek mümkün olabilirdi. Rakibin tamamen risk aldığı bu bölümlerde bom boş yarı sahada oyuna girdikten sonra diri olmasına karşın Gökhan ve Kudret beklenen katkıyı yapamadılar. Rakibin golün hemen ardından direkten dönen topunda ise Çorum Belediyespor adına şans dakikası oldu.
Şimdi iki maçta alınması gereken dört puan var. Futbolda hep savunduğum bir şey vardır oda 'İşini başkasına bırakmayacaksın'. Şu şunu yenerse ye girdiğin an kaybettiğin ardır. Geçen yıl Çorum Belediyespor adına hep olumlu oldu ancak bunun garantisi yok. Şimdi önümüzde iki maçta alınması gereken dört puan var. Beylerbeyi ve İskenderun maçlarında kendi kaderimizi kendimiz belirleyeceğiz.
İş bitiriyor mu dört puan alınca tabi ki hayır. Geçen yılda bu takım play-off'u geçip final oynadı. Bu yıl onun üzerine çıkmak ve finali kazanmak başarı olur. Kadro derinliği konusunda çok sıkıntılı Belediyespor. Özellikle orta saha ve kanatlarda hamle şansımız yok denecek kadar az.
Emre'nin ayrılması ve devre arası transferlerden beklenen verimin alınamaması bu anlamda en büyük sorun. Futbolda adım adım gitmek en doğru olan. Detaya girmeden çıktığımız yolun sonuna kadar emin adımlarla gitmek şimdilik en güzeli.
Taraftarlar maç boyunca takımlarına destek verdiler. Güzel tezahüratlarda yaptılar. Ancak maçın en kritik dakikalarında sahadaki takımları lehine değil de rakip takım hocasıyla ilgilenmeleri en büyük hatalarıydı.
Amatör'de sezon sona erdi. Şampiyonluk yolunda Ortaköy yakaladığı avantajı iyi değerlendirdi ve mutlu sona ulaştı. Sezonun en büyük sürprizi ise düştü gözüyle bakılan Çimentospor'un ligde kalması ve Çorumspor'un alt lige düşmesi. Çorumspor tarihinde ilk kez düştüğü 2. Küme belkide kulübün geleceğini belirleyecek.