Geriden gelip kazanmak

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor bir ileri bir geriye devam ediyor. Kırmızı Siyahlı takım evinde kazanmaya deplasmanda ise kayıpları sürdürüyor. Sen git Darıca deplasmanında üç ye gel grubun zirveye oynayan takımı Beylerbeyi'ne üç at. Gerçekten kırmızı siyahlı takım üzerinde yorum yapmak bile zor artık.
Darıca maçını izliyorsun ne söylesen hak ediyorlar, Beylerbeyi maçı sonrası ise ne yazarsan yaz. Gerçekten bizleri çok büyük sıkıntıya sokuyorsunuz futbolcu arkadaşlar. Öncelikle Beylerbeyi maçındaki mücadele ve kazanılan üç puandan dolayı tüm futbolcuları kutluyorum. Hakan Yağmurkaya'yı özellikle kutluyorum yaptığı fedakarlıktan dolayı.
Çorum Belediyespor'un bu sezon başardığı diğer bir ilk ise ilk kez mağlup duruma düştüğü bir maçı lehine çevirmeyi başardı. Yani geriden gelerek maç alma becerisini gösterdiki bu bir futbol takımı adına son derece önemli. Futbol olarak baktığınız zaman mücadelesi yüksek bir maç oldu ancak gol yollarında iki takımda üretken olamadı. Maç dakikalarını yazarken kaçan gol pozisyonu sayısı iki üçü geçmiyor.
Maçın ilk yarım saatlik bölümünde iyi görüntü vermeyen özellikle iki kanatta Hakan Doğru ve Eşref Korkmazoğlu rakibe çok boş alan bıraktılar. Mağlup duruma düştükten sonra tüm takımla birlikte onlarda toparlandılar. İkinci yarıda rakibe pozisyon vermediler.
Eşref Kolçak beklenen performansı gösteremeyince kırmızı siyahlı takım topa sahip olmakta zorlandı. Gökhan son vuruşlardaki becerisini bu maçta gösterdi. Hakan Yağmurkaya ise attığı gol ikinci yarıda verdiği mücadele bir yana altı dikiş atılan ayakla yarım saat sahada verdiği mücadele her türlü övgünün üzerinde. Çorum Belediyespor'un başarılı olamamasında en büyük eksiklik olarak gördüğüm bu takım olma bilinci ve fedakarlık ruhu. Bunu yapanların sayısı arttığı sürece başarılı olmamak için hiç bir neden yok.
Bu kadar övgüden sonra birde uyarı yapmak lazım. Güzel Beylerbeyi'ni yendik mutlu olduk ancak bu mutluluğun anlam kazanması için Körfez İskenderun maçını da kazanmak lazım. Yoksa bir parmak bal çalıp bizi kandırmaya devam edeceksiniz ikinci yarı işlerin böyle gitmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. İkinci yarıya en azından play-off mücadelesi içinde olmak için farkın daha fazla açılmasına izin vermemek için kazanmak zorunda olduğumuz bir maç. İnşallah iki hafta sonu üst üste sevinç yaşatırsınız bizlere.
Çorum Belediyespor açısından asıl önemli olan ise 17 Aralık'ta yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul. Amatörden aldığı kulübü profesyonel lige taşıyan Başkan Gül, yorulduğunu yıprandığını belirterek bırakmak istediğini her ortamda söylüyor. Ancak bu konudaki son kararın Başkan Muzaffer Külcü'de olduğunu söylüyor.
Evet Çorum Belediyespor'un kaderini o kurumun başındaki isim olarak Külcü belirleyecek. Ya Gül'e güçlü bir yönetim kurarak devam etmesini söyleyecek veya Belediye dışından bir isme kulübü vererek yoluna devam etmesini isteyecek. Talip ararsanız isim çok çıkar ancak ikinci bir profesyonel kulüp kaybına bu şehrin tahammülü yok. Planlı programlı ve hayal üretmeyen ayakları yere basan isimlerden oluşan bir yönetim olması halinde olabilir.
Ancak risk almamak için mevcut yapı ile devam edilmesi halinde ise kulübe güç katacak gerektiğinde ekonomik katkı verecek gerektiğinde ise çekinmeden görüşünü dile getirecek isimlerden oluşan bir yönetimin oluşması gerekiyor. 13 kişilik yönetimin 3-4 ismin aldığı kararlarla yönetilmesi halinde aynı sıkıntılar devam edecektir.
İsimlerden daha önemli olanın oluşturulacak yönetimin hem ekonomik olarak güçlü hem de masaya oturduğunda herkesin görüşlerini dile getireceği bir ortamın sağlanması gerekiyor. Alt yapısı kurulmuş tesisin yapımı için son aşamaya gelmiş bir kulübün başarılı olmaması için tek eksiğin iyi bir planlama ve iyi bir yönetim olduğu kesin. Bunun içinde bu genel kurul iyi değerlendirilmeli doğru bir oluşum ve doğru bir planlama ile yola devam edilmeli. Tekrar söylüyorum önemli olan kurumsal bir yapıyı tahsis etmek.