Bu nasıl inanmak

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

İzahı olmayan mağlubiyet. Gerçekten bir takım bir hafta içinde nasıl bu kadar değişim gösterebilir. Bir takım bir haftada beyazdan siyaha nasıl geçebilir anlayamıyorum.
Grubun en çok gol atan takımına 85 dakikada pozisyon vermeden kazanmayı başarıyorsun. Grupta en fazla gol yiyen takımlardan birisi olan Darıca'dan üç gol yiyorsun. Hem de rakip kalede en net pozisyonu 82. dakikada buluyorsun.
Kadro aynı oyuncular aynı, kulübe aynı, sahanın zemin dışında fazla bir farkı yok ancak futbol bu kadar nasıl farklı oluyor. Tamam daha bismillah demeden golü yedik. Dezavantaj ancak 87 dakikalık bölümde bir takım refleks gösteremez mi allah aşkına.
Darıca takımı grubun sıradan bir kadrosuna sahip ve tek artısı orta sahadaki baskısı. Bizde bu baskıya karşılık Barcelona topçusu aldık savunmada ceza sahası bölgesinde artistik paslaşmalar yapıyoruz. Sonuç üçüncü dakikada top ağlarımızda. Sağ olsun kaleci Fatih de yediği gollerle bu farklı mağlubiyete katkı yaptı. Tek başına mı kesinlikle değil ancak ev sahibi takımın işini kolaylaştırdı.
Kazanmak zorunda olduğun bir maçta 3-0 mağlup oluyorsun ve maçı sadece bir tek sarı kartla (oda itirazdan) tamamlıyorsun. Bir takım düşününki mağlubiyete tepki veremiyor, en azından bir anlık öfkesine kapılıp rakibe faul yapamıyor. Afyon yutmuşlar gibi sahada gezinen futbolcular.
Çok daha ağır kelimeler kullanacağım ancak bir hafta önce Niğde'yi yenen futbolcularda bunlardı. Farklı isimler yoktu sahada. Ancak anlamak ve yorumlamakta zorlanıyorum. Bir takım bu kadar değişimi bir haftada nasıl gösterir.
Genç kadro gol yedik toparlayamadık diyemiyorum çünki kadroda genç futbolcu yok. Rakip çok iyiydi bastı oynatmadı diyeceğim ikinci yarıda oda yok. Sorular çok ancak cevapları maalesef bizde yok.
Serdar hoca en ufak bir düşüş yaşadıkları veya golü yedikleri dakikadan itibaren toparlanamadıklarını söyleyerek geçtiğimiz haftalarda bir özeleştiri yapmıştı. Yani boks maçında bir yumruk yiyen boksör yeniden ayağa kalkıp maça devam ediyor. Belediyespor'lu futbolcular ise bırakın yere düşmeyi sıyırıp geçen bir yumruktan sonra kendilerini ringe bırakıyorlar.
Profesyonel olarak imza atan futbolcuların bunu yapmaya hakları yok. Çorum Belediyespor'un bu sezon geriden gelip çevirdiği maç yok. Golü yediği dakika fişi çekiyorlar saolsun arkadaşlar. Bu kadar kolay teslim olan bir takım olabilir mi (takım olabilseler).
Yönetim devre arasına kadar dişlerini sıkma kararını Niğde maçı öncesinde aldı. Kaldı iki haftalık diş sıkma dönemi. Sonrasında neler olacak hep birlikte göreceğiz. Umarız teşhisi doğru koyup tedaviyi doğru yaparlar. Umudum varmı derseniz fazla yok. Çünkü teşhisleri doğru koyamadıkları için tedavide yanlış oluyor sonuçları ortada. 
Bu işin ekonomiyle çok para harcamakla olmadığını gruptaki takımların tamamını gördükten sonra bir kez daha anladık. Para ile saadet olmuyor beyler. Ki Çorum Belediyespor grupta para harcamada konusunda kesinlikle il beş içinde yer alır. Ancak şu anda çok daha az bütçelere kurulan takımların çok altındayız.
Kadro planlaması ve geçen sezonki karnelerine göre yapılan transferler kan uyuşmazlığı olduğu anda sonucu böyle çıkıyor. O halde sadece bir sezonluk karnesiyle değil saha dışı etkenleri de incelemek gerekiyor.
Acı zulüm iki haftayı daha çekeceğiz. Bakalım devre arasında nasıl bir hamle yapacak yöneticilerimiz. İnşallah doğru teşhis ve doğru tedavi ile ikinci yarı bizi bu zulümden kurtarırlar.
Niğde maçından sonra taraftarların açtığı pankart ile poz veren futbolcu arkadaşlar lütfen orda yazana uygun hareket edin. Güzel günlere biz inanıyoruz ancak bizim inancımız çizgilerin içinde geçerli değil. Önce siz inanacaksınız ve gereğini yapacaksınız. Poz vermekle olmuyor maalesef bu inanma sahadaki mücadele ile oluyor.
Son olarakta Şubat ayında genel kurulun kulübe çok büyük zararı oluyor. Çorumspor'da da aynı yanlış yapılıyordu söyleye söyle ye değiştirmiştik. Lig devam ederken genel kurul yanlış. Ligin son haftalarına göre ayarlanacak bir genel kurul ile hem yeni sezon planlaması yapılır hem de sezon bitiminde olağanüstü bir genel kurul kararı ihtiyacı olmaz. Bu genel kurulda alınacak bir kararla bu düzenleme basit bir şekilde yapılabilir.