Güzel günlere inanmak...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Ligde son üç maçından sadece bir puan çıkartan ve hızla alt sıralara düşen Çorum Belediyespor bu kötü gidişe grup lideri Niğde önünde aldığı 2-0'lık galibiyetle son verdi.
Grubun en fazla ol atan takımı ve lider olarak maça çıkan Niğde Belediyespor önünde 88. dakikaya kadar bir tek yan toptan pozisyon veren Çorum Belediyespor rakibi önünde topa sahip olmayı başardı. Oyun düzeni ve anlayışı ile rakibi önünde ben takımım diyen kırmızı siyahlı takım futbolcularının bu duruşunu geçtiğimiz haftalarda neden göstermedikleri sorgulanması gereken bir konu.
Savunma bloğu ufak hatalar dışında iyi işler yaptı. Savunmadan çıkarken yapılan bireysellikler maç boyunca tekrar etti bundan vazgeçilmesi gerekir. Ayağa oynayarak çıkmak tamam ancak gerektiği zaman kaleci dagaj yapacak futbolcu uzun vuracak. İlla top yapacağız derken topu ağlardan çıkartırız.
Orta saha bende en verimli oyunu ortaya koydu. Furkan ve Oğuzhan geride Eşref Kolçak önlerinde. Topa sahip olma ve  yüksek pas yüzdesi ile maçın çevrilmesine büyük katkı yaptılar. Sağ kanatta Kudret yine beklediğim patlamayı yapamadı. Hakan Yağmurkaya ise hücumsal anlamda takımın en etkili ismi oldu. Birde gereksiz yerlerde kendini fazla yormayıp diri kalırsa kırmızı siyahlı takımın en önemli silahı olacak. Gökhan iki buçuk ay sonra çıktığı ilk on birde elinden geleni yapmaya çalıştı. Yeterli mi tabiki değil ancak bu kadar uzun süre ayrı kalan futbolcudan da bundan fazlası beklenemez.
Sonuçta grubun lideri önünde alınan galibiyet hem de 88 dakika pozisyon vermemek gerçekten büyük başarı. Geçmişe takılmamak ve önümüze bakmak zorundayız. Şunu alsaydık bunu kaçırmasaydıkları bırakıp önümüzdeki üç maçtan azami puanları almanın hesaplarını yapmak zorundayız.
Maç sonunda tribündeki taraftarların futbolculara pankart bunun için çok anlamlı. Güzel günlere inanmak için en önemli unsur sahada mücadele eden futbolcular. Onlar güzel günlere inanıp sahada Niğde maçındaki gibi mücadele ettikleri sürece güzel sonuçlarla birlikte tribünde onlara sahip çıkacak destek verecek taraftar sayısı her hafta artacaktır. Onun içinde öncelikle futbolcu kardeşlerimizin güzel günlere inanması gerekiyor. Onlar inansın Çorum halkı onların arkasından gelecektir.
Geçen haftaki yazımla ilgili olarak yönetimden çok alınanlar oldu. Direk ve dolaylı olarak sitemlerini iletenler oldu. Yaptığımız eleştirilere yanlış diyebilirler (onlara göre) ancak çok ağır olmuş denildiği zaman kabul etmiyorum. Hatırlayanlar bilirler geçmişteki ağır eleştirileri. Ancak Belediyespor konusunda çok yumuşak geçildiği için galiba öyle bir alışkanlık olmuş.  22 yıllık gazetecilik hayatımda kimseye hakaret etmedim etmemde. Kendimin doğrularını yazarım ve yazmaya da devam edeceğim. Yanlış ve hata tabiki yaparım insanım. Ancak kesinlikle art niyetli olmadım olamam da.
Birazda Osmancıkspor'un başarısını görelim. Evet çok sıkıntılı bir sezon başı dönemi. Gerek yönetimde gerekse transferlerde sıkıntılar yaşadı. Kötü başladığı sezonda son üç haftadaki performansı ile büyük bir başarıya imza attı. Kısa sürede bu kadar toparlanması gerek saha dışında gerekse saha içinde her türlü takdire şayan. Ancak Çorum olarak her takımın olduğu gibi Osmancık'ın da sorunu ekonomik. Yeni oluşacak yönetim kendi imkanları ile kulübü götürmeye çalışıyor. Her ilçede Belediyeler bu işin lokomotifi konumunda ancak Osmancık bundan yoksun.
Konumu itibariyle büyük tesislere sahip Osmancık'lı sanayici ve işadamlarına büyük iş düşüyor. Sonuçta ilçenin ve ilin tanıtımı adına bu büyük fırsatı iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bir taraftan futbol takımı BAL'da diğer taraftan voleybol takımı her hafta yeni bir zaferle sevindiriyor. Böylesine bir potansiyeli iyi değerlendirmek ve sahip çıkmak gerekiyor. İsmail Burak Derindere gibi bir spor sevdalısını küstürmemek sahip çıkmak gerekiyor. Böylelerini bulmak zor ancak kaybetmek kolaydır.
Osmancıklılar ekonomik olarak katkı veremiyorsanız bile hafta sonlarında saha ve salona gelerek bu takımlarımıza sahip çıkmayı bir görev olarak görün. Sonuçta Osmancık kazanıyor Çorum kazanıyor kaybedeni yok inanın ki.