Vurdumduymazlık...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor tam bir çiftlik. Herkes başına buyruk herkes istediğini yapıyor ve bir allahın kuluda çıkıpta ne yapıyorsunuz demiyor. Dört sezondur profesyonel ligde mücadele eden Çorum Belediyespor ilk sezon hariç hep iddialı kadrolar kurdu ancak sonuçta hep hüsran yaşadı.
Bu sezonda büyük hedefler büyük paralar harcandı sonuç ilk yarı bitmeden yeni hüsrana gidiyor. Bayburtspor maçının teknik analizini yapacak değilim. Onu Serdar hoca yukarda yapıyor. Bir kulüp düşünün her sezon 3-4 milyon lira harcar ve sonuçta 1-2 milyon harcayan takımlar gibi sezonu tamamlar. Boşa giden yıllar ve tabiki paralar.
Boşa giden paraların hesabını soranda kimse olmaz mı allah aşkına. Çorumspor evinde mağlup olduğu zaman futbolcular başları önde soyunma odasına giderdi. Tribünden gelen tepkiler nedeniyle başlarını kaldıramızda. Bayburt maçını kaybeden takım soyunma odasına alkışlarla gidiyor. Ne oldu bu taraftara nasıl bu hale geldi anlamak zor. (Küfür etmeden hakaret etmeden en azından mağlubiyetin tepkisini göstermez mi taraftar anlamakta zorlanıyorum).
Maç içerisinde yedek kulübesinden küfür ediyor oyundan atılıyor. Maç bitiyor hakeme saldırı. Hakem ne yaptı altı dakikalık uzatmanın iki dakikasını oynatmadı. Evet haklısın oynatmadı da be kardeşim sen 94 dakikada ne yaptın birde ona baksana. Bu kaçınca saha vukuatı. Hakeme saldırı. İnşallah Niğde maçını boş tribünlere oynamayız.
Futbolcular çok rahatlar. Sıcak lojmanda yemekler güzel alınan paralar güzel, gezmeler güzel. Bunların hepsi olması gerekenler. Ancak kusura bakmayında bu kadar güzelliği hazırlayanlarında çirkinliklere karşı hesap sorması gerekmiyor mu. Tribünden taraftar mağlup olan takımı alkışlıyor. Yönetici hakemi suçluyor. Peki hiç mi hırsızın suçu yok . Buraya Çorum’u temsil etmek için gelen bunun içinde karşılığında çoluğunun çocuğunun rızkını alan futbolcuların hiç mi suçu yok. 
Kimse hedef saptırmasın, suçu başka yerlere atmaya çalışmasın, Ekonomik olarak gruptaki takımlar içinde kazanan futbolcular sıralamasında ilk beş içinde yer alan Çorum Belediyespor sahaya bakıldığı zaman için malesef sıralamada çok gerilerde.
Bu kadar başarısız sonucun ardından çıkıpta masaya yumruğunu vuran bir yönetici olmaz mı. Çıkıp sahada mücadele verene, kulübü layık olduğu yerlere taşıyana kadar tüm ödemeleri dondurduk. Kimse para beklemesin. Ayrılmak isteyen olursada getirsin sözleşmesinde yazanı gitsin. Yok getiremiyor mu gider alt yapıya.
Bulmuşlar bir çiftlik kimsede ses çıkarmayınca oh ne güzel dünya yav. Geçen sezon uçan adam diye bir çuval para verip alıyorsun sahada araki bulasın. O zaman yöneticiler bir oturup düşünecek bir sezonda bu kadar nasıl geri gidiyor bu adam. Bunun sorgulanması bile yapılmaz mı. Geçen sezon uçanlar bu sezon yürüyemiyorsa bir sorun olduğunu görmek için yönetici olmaya veya alim olmaya gerek yok.
Bir futbol takımında iki grup saha dışında birbirlerini konuşmuyorlar ve bunları barıştırma çabaları sonuç vermiyor. Bunu bilen yöneticilerimizde malesef seyirci kalıyor. Böyle bir takımın başarılı olması mümkün mü sizce.
Zeki Başkan aldığınız sorumluluk büyük ancak yönetim olarak doğru yolda değilsiniz. Yönetim oluşumu arızalı olduğu için doğruyuda bulamıyorsunuz. Daha fazla gecikmeden yumruğu masaya vurmanız gerekiyor. Takım içinde forma rekabeti olmadan başarının olmayacağını görmeniz gerekiyor. Kişilere bağlı kulüp de takım da olmaz. Onun için biran önce radikal kararları almanız yoksa iş işten geçmiş olacak.
Kimsenin bu şehri sevenleri daha fazla üzmeye hakkı yok. Hedef saptırmadan herkes sorumluluğunun bilecek ve onunda gereğini yapacak. Son söz rekabetin olmadığı yerde başarı mümkün değildir. Bu sözümde Serdar hocama....