Kahrediyor !...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Evet gerçekten kahrediyor. Bir hafta önce grubun namağlup lideri Kastamonuspor'u ardından dördüncü sırada bulunan ve deplasmanda kaybetmemiş Bergama maçlarını izledikten sonra Çorum Belediyespor adına kahroldum. Rakiplerin oynadığı futbola bakıyorum, Belediyespor'a bakıyorum dönüp puan tablosuna bakıyorum, kahroluyorum. Gerçekten çok yazık olacak bu sezonda boşu boşuna kaçarsa eğer bir kez daha kahrolacağım.
2-3 milyon lira para harca iddialı bir kadro oluştur ancak sen futbolun en önemli unsuru olan golü atacak ismi eksik bırak. Bir takım düşününki 6-7 haftadır santraforsuz ligde mücadele ediyor. Bu kadar kötü bir planlamanın mazereti kesinlikle para olamaz olmamalı. Bu kadar parayı bulan 150 bin lirayı daha bulmak zorunda diye düşünüyorum.
Maça dönersek gerçekten doksan dakika bitip gazeteye dakikaları yazmaya geldiğimde aradım ancak bulamadım. Bergama Belediyespor'un atağını bulamadım gerçekten. Deplasmanda dört maçınıda kazanmış rakip Belediyespor kalecisi Fatih'i yere yatıramadı desek yanlış olmaz.
Kastamonuspor maçındaki futboldan sonra Bergama maçındaki futbol aynı tadı vermediği kesin. Pas yapan oyunu kontrol eden ve rakibe boş alan bırakmayan takım yerine daha çok savunan takım görünümüne geçtik ikinci yarıda. Belediyespor'un forveti yok tamamda kanatlarda maalesef bir türlü istenilen düzeye gelmedi.
Bu kadar boş alan bırakan bir rakip önünde güle oynaya kaleye gidebilecek bir çok pozisyon bulmasına rağmen kanatlar iyi uçmayınca maçı erken kopartacak gol son dakikalarda geldi. Savunma bloğu çıkışlarda gereksiz top kayıpları yapsa da kalesinde tehlike yaşatmayarak görevini yaptı. Ancak orta sahadaki üçlü beklenenden uzak görüntü verince ikinci yarıdaki mahkum futbol ortaya çıktı. 
Turgay yine beklenenden uzak görüntü verdi. Kalitesini bildiğimiz ancak bu sezon görme imkanı bulamadığımız Turgay final paslarında yine büyük hatalar yaptı. Oğuzhan geçtiğimiz haftalardan uzaktı. Emre ise özellikle ikinci yarıda çok top kayıpları yapınca kontrol rakibe bırakıldı.
Serdar Bozkurt hoca ve ekibi kanatlarda değişik isimlere forma vermeye devam ediyor. Kudret, Zafer ve son olarak da Emrah, Hakan Yağmurkaya fiziği ve gücü ile o kanatta değişmiyor. İsimlerin geçmişleri ve bugünkü verdikleri arasında fark olduğu kesin. Gökhan 10 haftadır iyileşememesi gerçekten çok ilginç. Üç haftadır takımla çalışıyor ancak en ufak bir ağrıda büyük bir tepki gösteriyor. Çok duygusal olduğu kesin. Ancak ürkekliğini üzerinden atmadığı sürece bu takıma faydası olmayacağı kesin.
Forvet eksikliği çok büyük ancak yapabilecek bir şey yok ara transfer dönemine kadar mevcutla devam edeceğiz. O halde kalan yedi haftalık süreyi en az kayıpla geçerek ikinci yarıya umutları taşımak çok önemli. Zorlu maç trafiği pazar günü Erzincan ile devam edecek. Çorum Belediyespor zirveden iyice kopmamak alttan ise iyice uzaklaşmak için kazanmak zorunda. Yukarı bakmak güzelde işin gerçeği birde alta baktığımızda çok daha yakın olduğumuzu görmek mümkün. Liderle aramızdaki puan farkı 11, sıralamada düşme hattındaki takımlarla ise fark sadece altı. Birde alt sıralardaki takımların son haftalardaki çıkışlarını göz ardı etmeden işi sağlama almak gerekiyor.
Maçın hakemi ise tecrübesine yakışmayacak çok basit fauller çaldı ve oyunu durdu. Olmadı Bülent hocam.