Yine hikaye dinlemeyelim

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Gerçekten insan üzülüyor. Oynanan futbola bakıyorsun skor tabelasına bakıyorsun üzülmemek elde değil.
Rakip grubun namağlup lideri ve bu sezon yaptığı flaş transferlerle grubun ekonomik bütçesi en büyük takımı. O kadar büyük ki bir futbolcusu senin en pahalı iki futbolcunun bedelinden fazla.
Çorum Belediyespor'da Teknik Heyet değişikliğinin ardından kırmızı siyahlı takım ilk kez taraftarı önünde maça çıktı. İlk 15 dakikalık bölümde kontrolün ardından oyunda kontrolü eline alan Çorum Belediyespor rakip kaleye yüklendi. Özellikle orta alanda iyi top yapan kırmızı siyahlı takım maalesef ceza sahası içine kadar çok güzel geldi ancak son vuruşları yapamayınca oynanan güzel futbolun fazla bir anlamı kalmadı.
Serdar hoca Van maçında kazanan takımdan üç ismi değiştirdi. Sol bekte Serkan yerine Eşref, forvet arkasında Furkan yerine Turgay, sol kanatta ise Kudret yerine Zafer'e forma verdi. Maç öncesinde daha çok hücum oynayacak bir kadro ile sahaya çıkan Belediyespor'da soru işaretleri fazlaydı. Maçın sonunda ise soru işaretlerinden çok kaçan galibiyete yanar olduk. Futbolda bazen olur, çok iyi oynarsın top seni sevmez ve üç direğin arasından geçmez. Ancak önemli olan ortaya konulan mücadeledir iyi oyundur.
Bunlar sahadaki güzelliklerdi. Taktiksel olarak Serdar hoca takımı iyi hazırlamış rakibin zaaflarını iyi etüt ederek ona göre taktik belirlemiş. Son vuruşlar eksik kalmasa maç öncesi planlar tutmuş olacaktı. 
Serdar hocanın tercihleri konusunda soru işaretleri oluşmadı değil. İyi oynayan ve uyumlu bir üçlü olan Emre, Furkan ve Oğuzhan üçlüsünü bozarak bu sezon başından buyana hep gündemde olan Turgay'a forma vermesi. Sol kanatta gerek mücadele gerekse duran toplardaki etkili vuruşları ile gole yakın isim Kudret yerine yine sezon başından buyana mumla aradan Zafer tercihi kafalarda soru işareti oluşturdu. Sol kanat için fazla yorum yapmayacağım çünkü iki isimde formayı aldıkları anda ellerinden geleni veriyorlar.
Belediyespor'un en büyük sorunu sezon başı yine yanlış kadro planlaması. Dokuz futbolcu transfer eden Belediyespor yönetimine herkes bir forvet daha lazım demesine karşın ısrarla yeterli denildi. Sonuç ortada kanat oyuncusu Berat Ali'den forvet yapmaya çalışıyoruz. İşin en acısı gole ihtiyaç duyduğu anda kadronda oyuna sokacağım forvet elamanı tribünde bile yok. Her sene aynı sıkıntı yaşanıyor. Yanlış kadro yapılanması. Koskoca binayı yapan yönetim binanın dış kapısına ihtiyaç yok diyor ve sonuçlarını hep beraber maalesef üzülerek yaşıyor ve görüyoruz.
Tercihler konusunda yine perde arkasında kulisler, telkinler mi oluyor bilmiyorum. Ancak yaşanılanlar Çorum'a kaybettiriyor. Varsa böyle şeyler artık yeter demenin zamanı geldi de geçiyor bile. Gerçekten yeter artık rahat bırakın gelen hocalarda kafalarına göre kadro yapsınlar.
Bu mağlubiyetin ardından şampiyonluk artık hayalden de öte. O yüzden maalesef bu yılda play-off kovalamaktan başka çaremiz yok. İlk yarının kalan haftalarında alabilecek en fazla puanı alıp devre arasında eksikleri gidererek daha güçlü bir kadro ile play-off hedefini kovalamak gerekiyor. Yoksa bu sezonda boşa giden 3-4 milyon liranın ardından el sallamayalım. Yönetim boşa giden bir sezonun ardından yine aynı hikayeleri bizlere anlatmasın.