Siyah la beyaz gibi

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Salı günü Süper Lig takımı Antalyaspor önünde mükemmel, pazar günü 3. ligdeki rakibi Çatalcaspor önünde ise rezalet bir futbol. Sonuçta kaybedilen iki maç ancak aslolan ligdeki kötü futbolun mazeretini bulmakta zorlanıyorum. Siyahla beyaz gibi bir şeydi.
Son maçlarda yükselen bir form grafiği ile dikkat çeken Çorum Belediyespor, Salı akşamı Antalyaspor deplasmanında kelimenin tam anlamıyla zirve yaptı. Ekranları başından izleyen tüm herkes futbola şapka çıkarttı. Lig maçlarını izlemeyenler bile futbolu görünce bu takım iş yapar demeye başladılar. Yani umutlar iyice yeşermişti.
Aradan geçen dört gün sonra bu kez Çatalcaspor deplasmanında sahaya çıkan kırmızı siyahlı takımda formalar aynı, oynayanların büyük bölümü aynı ancak oynanan futbol siyah ile beyaz gibi farklı.
Çatalcaspor maçını izlemedim. İzleyen arkadaşlarla görüştüm. Rakip kalede bir tek net pozisyon yok. Savunmada inanılmaz boşluk var. Yani kısacası Çatalca’da sahada takım adına hiç bir şey yok. Ev sahibi takım biraz becerikli olsa maçı çok daha farklı kazanabilirdi.
İnsanın sormadan edemiyor, acaba neden. Bir takım dört günde bu kadar mı değişir. Mazeret ararsanız bulursunuz. Sentetik sahada futbol oynamak zor. Ancak futbol oynayamasan bile koşabilirsin be kardeşim. Çatalcaspor’un bütçesi Belediyespor’un üçte biri bile değildir. Tecrübesi dersen aynı orandadır. Rahatlık dersen aynı dereceler geçerlidir. Peki o zaman sorun nerde.
Fahrettin hocada diyeceğim, forma vermediği isim kalmadı gibi. Her mevkilerin alternatifleri formayı aldı kimisi geri bıraktı kimisi aldı gidiyor. Çalışma dersen antrenman tempolarını görüyoruz hiç düşmüyor. Yönetim her ne kadar parçalı bulutlu olsada takıma sorun yansıtılmamaya çalılışıyor.
İş dönüp dolaşıp sahada son sözü söyleyen futbolculara geliyor. Kardeşler sorununuz ne bi söylesenizde bilsek bizde. Bir takım dört günde bu kadar değişimi nasıl başarabilir. bu kadar kötü olmayı nasıl becerebilir. Atı alan Üsküdar’ı geçiyor beyler. Bu takımda iki sezondur forma giyen abiler artık şapkalarınızı çıkartın önünüze koyun ve düşünmeye başlayın. Bu şehrin bir yıl daha kayba tahammülü yok.
Çorum’dan geçen futbolcu sayısını ben bile sayamıyorum. Sizde geçersiniz gidersiniz ancak arkanızda hoş bir sada bırakın. Bu gidişle arkanızda bırakacağınız inanın sada olmaz. Aldığınız parada gözümüz yok alın teriniz hakediyorsunuz alıyorsunuz. Ancak insan aldığının karşılığını vermediği sürece gönül huzuru yaşayamaz. Bunun nasıl bir duygu olduğunu inanın anlarsınız.
Belediyespor kadrosunda ‘DOYMUŞ’ futbolcu sayısının fazla olması hedefe giden yolda en büyük handikap olarak görüyorum. Ya kadroyu sağlam yapacaksınız 200-250’yi bayılıp vurarak gideceksiniz. Yada parayı değil başarıyı kovalayan isimlerden kadro oluşturup hedefe yürüyeceksiniz. Maalesef kırmızı siyahlı formayı giyen arkadaşlar bu iki grubuda girmiyorlar sanırım.
Antalyaspor maçında vitrine çıkıyorlar oynuyorlarr, Çatalca’da kim görecek kim izleyecek. Peki kardeşim bu kulübü gönülden sevenler başarı bekleyenlerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz. Henüz erken bir uyarı ancak geç kaldıktan sonra bir anlamı olmayacağına göre. ABİ’ler iş size düşüyor. İş işten geçmeden toplayın arkadaşlarınızı ‘TAKIM’ ruhuna nasıl ulaşırsınız bunu araştırın ve gereğini yapın. Yoksa devre arasında değişimin boyutu büyük olacak. Bundan en büyük zararıda görecek olan inanın sizler olursunuz.