Çocuk özürlü doğdu!

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor’da biten sezonun ardından Yönetime ekonomik katkı verecek isimlerin alınması ve kan değişimi için Olağanüstü Genel Kurul kararı alındı. Kulüp Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, yönetimin ekonomik daha katkı verecek isimlerden oluşmasını istediği için böyle bir karar alındı.
Genel Kurul sonunda yeni yönetim oluştu ve değişim sadece iki isimle kaldı. Yönetime giren iki isimde zaten iki yıldır Çorum Belediyespor’un her iç ve dış saha maçında takımla birlikte kalan yani bir anlamda yönetimin içinde olan iki isimdi. Önceki dönemde  yönetici sıfatları yoktu şimdi yönetici olarak takımın içinde olacaklar.
Maddi katkı verecek hatta 50 bin lira verecek isimler için genel kurul kararı alınıp ardından sadece iki isim değişikliği ile devam edilince listeyi görünce toplantı salonunda ‘Ne gerek vardı genel kurula’ dedim.
Yönetim oluştu ardından görev dağılımı sürecini hep birlikte yaşadık. Görev dağılımı Belediyespor tarihinde görülmemiş süre sürdü. Belki Çorumspor’un en sıkıntılı dönemlerinde bile bu kadar uzun süren görev dağılımını görmedim dersem yanlış olmaz. Bir ünvana iki aday olunca işler sarpa sardı ve günler süren tartışmalar ayyuka çıktı.
Umre’den dönen Onursal Başkan, bu işe son noktayı koydu ve geçen yılki görevlerine herkez devam edecek dedi. Keşke Onursal Başkan bu müdahelesini yönetimin oluşmasında da yapsa ve alınan genel kurul kararına uygun bir yönetim listesini hazırlasaydı.
Görev dağılımı bitti ancak sancısı ve sıkıntısı sezon boyu sürecek gibi görünüyor. Yönetim Kurulu üyesi isimler arasında sosyal medya üzerinden söylemler tıra gidiyor. Peki kardeşim bu takımın bir sezonunun daha boşa gitmesine bu şehrin yaklaşık 4 milyon lirasının daha boşa gitmesine gönlünüz razı oluyormu. İki sezondur büyük hedeflerle çıkılan yolda sonuçla yeni 3. lig bataklığında kalıyoruz.
Yönetim aynı futbolcular büyük oranda aynı değişen tek isimler Teknik Heyetler oluyor. Sonuç değişmiyorsa o zaman ortada bir sorun olması gerekiyor. Zeki Gül Başkan her ne kadar yöneticilerine toz kondurmasada profesyonelliğin kurallarını uygulamak zorunda. Duygusala bağladığı sürece sonuç almasıda mümkün görünmüyor.
Profesyonel takımın uyması gereken yapması gerekenleri burda anlatacak değilim. Sadece şunu söylemekle yetineceğim, takımın soyunma odası, lojmanı, kaldığı otelin bir mahremiyeti olur. Oraya mahremlerde giremezler. Bu konuda kimseninde söz söylemeye hakkı yoktur.
Başlıkta dediğim gibi ‘Çocuk özürlü’ doğdu. Bu özürlü çocuğu sağlığına kavuşturmak onu özürlü doğuranların vebalindedir. Sebep olanlar bu çocuğu sağlığına kavuşturmak için ellerinden gelen çabayı göstermeliler, savaş baltalarını toprağa hatta betonun altına gömmelilerdir. Yoksa sezon boyunca savaş çığlıkları atıp kişisel hesaplarını Çorum Belediyespor üzerinden sürdürdükleri takdirde (kişilerin göreceği zarar beni zerre kadar ilgilendirmiyor) en büyük zararı Çorum halkı ve bu takıma gönül verenler göreceklerdir.
Transferde hareketli günler yaşanıyor. Yeni Teknik Patron Fahrettin hoca ile Genel Kaptan Hamit Işık beş gündür harıl harıl iç ve dış transferle yeni sezon kadrosunu şekillendirmeye çalışıyorlar. Yaşanan süreç nedeniyle biraz rötarlıda olsa listenin büyük oranda netleştiğini öğrendik.
Kadroda köklü bir revizyon olduğu kesin. Bu revizyonda en önemli neden ise Eskişehir’de oynanan İstanbulspor final maçından sonraki görüntü olduğu kesin. Maçı izlemeye giden herkesin söylediği ‘O çirkin görüntü’ yönetimi köklü bir revizyona yönlendirdi. Sonuçta artıları eksileri ile biten sezondan gereken derslerin çıkartılması ve herkesin işini yaparak Çorum’u layık olduğu üst lige taşımasını bekliyoruz. Unutmayalım bu kulüp kimsenin tapulu malı değil, yöneticiler, hocalar, futbolcular değişir ancak taraftarlar hiç bir zaman değişmezler. Baki olan kurumlardır ve onlarıda kimsenin yıpratmaya hakkı yoktur.