İsteyinci oluyormuş demek ki..

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Umutları son maça taşımak için hayati önem taşıyan maçta Çorum Belediyespor iyi başladığı maçta 20. dakikada kırmızı kart şoku ardından mağlup duruma düştü. Umutların bittiği anda sahneye çıkan Turgay'ın golü bir anlamda camiaya umut oldu.
İkinci yarıda ise inanılmaz bir mücadele ve sonunda alınan 3-1'lik galibiyet ve son maça taşınan umutlar.
70 dakika on kişi oynayan bir takımın verdiği mücadeleyi görünce insan istemez sormadan edemiyor, 'Demek ki isteyince oluyormuş ve kapasiteniz varmış kardeşler' Rakip her ne kadar gençlerle sahaya çıksa da sonuçta grupta son haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi vermiş bir takım.
Maça beklendiği gibi etkili başlayan Çorum Belediyespor ilk dakikalarda etkili oldu. Sonraki bölümde oyun dengelenmeye başladığı anda bir kontratakta Emrah'a çıkar direk kırmızı kart bir anda maçın gidişini değiştirdi.
Bu yıkıntının ardından konuk takımın golü Belediyespor'da umutların bittiği an oldu. Ancak bu umutsuzluk rüzgarında Turgay'ın mükemmel golü bir anda havayı tersine çevirdi. Devre arasında koridorlarda yaşanan gerilimlerin ardından çıkılan ikinci yarının hemen başında gelen Turgay'ın ikinci golü moralleri yükseltti.
Son bölümde ise gelen üçüncü gol bir anlamda Nilüfer umutlarını yeşertti. Sonuçta zor kazanılan bir maç ve gelen üç puan ile devam eden umutlar.
Play-off için kaldı son doksan dakika. Darıca maçından çıkartılması gereken dersler olduğuna inanıyorum. Maça atanan hakemler tam bir fiyasko. MHK'nin alt ligleri nasıl takip ettiğini göstermesi açısından anlamlı. Atadıktan sonra eyvah diyorlar ancak iş işten geçiyor.
Sonrasında ise Belediyespor cephesinden farklı hamleler geliyor. Buda tabi ki tribünlere olumsuz olarak yansıyor. Hakemlerinde işi çok zorlaşıyor. Onlarda bunu kabul ediyorlar. Her düdük sonunda akıllardaki o soru işaretleri artıyor ve 20. dakikada bomba kırmızı kartla patlıyor.
Hakemin kararı tartışılabilir ancak çok büyük bir hata demek yanlış. Kartın rengi sarı olabilir mi evet olabilir. Ancak kırmızı çıkınca o soru işaretleri nedeniyle infial oluyor. Hakem ikinci yarıda ise inanılmaz hatalara imza atarak bir anlamda maçın altında eziliyor. Buda sonraki bölümde yapılan yanlışları haklı çıkartıyor. Baskı altında kaldığı zaman çaldığı düdüklerle doğru yapamıyor.
Bu noktada en sakin olması gereken yöneticilerden Fatih Özcan sahaya atlıyor ve hakeme saldırıyor. 
Yönetici girer de taraftar girmez mi diyor diğer tribünden biri daha hakemin yanında. Buyurun buradan yakın. Hepsinden önemlisi başkan Zeki Gül'ün maç sonunda bu tepkileri bir intifada olarak göstermesi. Şimdi bu yaşananlardan dolayı ağır bir ceza yolda. Hiç bir şey yokken yazılan raporları görmüş bir il olarak bu maçtan sonra neler yazılmıştır tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Dört kez ceza kuruluna sevk edildik bu beşinci ve seyircisiz cezası kapıda. Buda demektir ki play-off maçını evinde sessiz oynayacaksın. İnşallah rapor ağır değildir.
Kadro yapısı itibariyle ilk beş içinde rahat yer alması gereken Belediyespor ikinci yarıdaki inanılmaz düşüşü ile zora soktuğu şansını yine son haftalardaki çıkışı ile toparladı. Şimdi önünde çok zorlu son dakika var.
Bundan önceki maçlara bakarak umudum gerçekten azdı. Ancak Darıca maçındaki mücadele ve istek bu umutlarımı artırdı. Nilüfer kadro yapısına baktığımız zaman ağır basan tabi ki Çorum Belediyespor. Eksik olan mücadele ve kazanma isteği eklenince ibre kırmızı siyahlı takıma dönüyor. Gelinen bu noktada her kes sağduyulu olacak ve ortamı germek yerine takıma moral ve hava verecek açıklamalar yapacak. Artan inancımızın pazar günü sonuç vermesi ve 2. lig umutlarının Mayıs ayı sonuna kadar devam etmesi dileğiyle.