TAKIM olamamak

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Hedefli bir takım bu kadar kırılgan olabilir mi ?. Gerçekten Belediyespor'un bu sezonki en büyük sıkıntısı çok kırılgan bir yapıya sahip. Golü yediği dakika maçı bitiriyor ve ardından gelen gollerle kelimenin tam anlamıyla dağılıyor.

Tuzla maçının ilk yarısındaki performansı ile Belediyespor hiçde bu skoru haketme di diyebiliriz. Ancak ikinci golden sonraki bölüm ise kelimenin tam anlamıyla rezalet. Bir takım bu kadar mı kötü bir bir görüntü ortaya koyar.

Haftalardır Çorum Belediyespor'un en büyük sorununun TAKIM  olamaması olduğunu belirttim. Gerçekten Belediyespor birlikte sevinemiyor birlikte üzülemiyor.  Bunu yapamadığı içinde çok kırılgan bir yapıya sahip. Bir gol yedin mi maçı bitiriyor ve resmen dökülüyor sonraki bölümde.

Sahada futbolcuların bu kırılgan yapısında kuşkusuz en büyük sorumluluk Teknik Heyet ve yönetimde. Bu kadroyu oluşturanlar onlar olduğuna göre sorumlulukta tabi ki onlara ait. 

İlk yarı sonunda Çorum Belediyespor zirvenin sadece dört puan gerisindeydi. Bugün ise  aradaki fark tam 19 puan. Peki ne değişti be kardeşim. İlk yarıda çok kötü diyorduk takım şampiyonluk potasındaydı bugün bıraktık şampiyonluğu play-off bile her geçen hafta uzaklaşıyor bizden.

Devre arasında alternatif isimler alınıyor diye dört takviye yapıldı. Gönderilenler ile gelenler arasındaki farkı bakıyoruz kesinlikle artı yok eksi bile var. Efendim maliyeti düşükmüş. E kardeşim maliyeti düşük diye adam almak niye. Liderin dört puan gerisindesin şampiyonluk potasındasın dört takviye yapıyorsun katkıları yok gibi bir şey. O zaman sorgulanması gereken bir durum var ortada.

Bir takım düşününki son beş haftada üç maçta kalesinde 11 gol görüyor ancak buna bir tepki veremiyor. Kaybeden takımın futbolcusu bu kadar isteksiz bu kadar mücadelesiz olamaz. Her şeyi kabul edebilirim ancak bunu asla. Yavuz hocam kulübeden izliyor, yönetim tribünden izliyor işin garibi futbolcu arkadaşlarda saha içinde izliyorlar rakibi,

Kaybeden takımın bir refleksi olmaz mı allah aşkına. Kulübeden bir kıvılcım olmadı tribünden oda olmadı saha içinde tecrübeli (!) isimlerden birisinden bir kıvılcım. Herkes tiyatro izler gibi izliyor. Çıkarsın mücadele edersin atarsın yersin ancak izlemezsin be kardeşim. Çorum Belediyespor'da her kes izliyor. Tribündeki taraftar bile onlardan daha çok istiyor bazı şeyleri. Sanki onlar kazanacaklar onlar evlerinin ekmeğini götürecekler.

Zeki Başkan biz görevimizi yapıyoruz paralarını veriyoruz demekle sorumluluk bitmiyor. Yöneticilik sadece para vermek değil onu bile verirken akıllı olmak ve dozajını iyi ayarlamak ve dengeyi korumak gerekiyor.

Yavuz hocam allah aşkına biraz hırslanın artık sizin soğukkanlılığınız (!) sahaya yansıyor ve onlarda sizin gibi sadece izliyorlar. İşimiz zor ancak play-off umudunu devam ediyor lütfen bir titreyin ve kendinize gelin. Siz bunu yapmadığınız sürece sahadakilerin uyanacağı yok.

Genel Kaptan Hamit Işık geçen sezon çok öne çıkıyor diye eleştirildi. Hatta kadroyu bile kurmakta itham edildi. Oda bu sezon maçın başında kulübeye giriyor sadece olarak orada bulunuyor maç bitiminde çıkıp soyunma odasının yolunu tutuyor.

Takımın bu durgunluğundan onunda sorumluluğu olduğu kesin. Maç öncesi bir araya gelerek dua etmek çok güzel. Ancak yaradan bile 'ameller niyetlere göredir' diyor. Yani önce iyi niyetli olacağız sonra inanacağız hepsinden önemlisi mücadele edeceğiz. Yoksa kuru kuru yollarında öleyim le olmuyor beyler. Herkesin suçu var ancak en büyük sorumluluk sizde futbolcu kardeşler. Çünkü sizler icra makamındasınız. Diğerleri perde arkasında. Şunu unutmayın ikinci yarıdaki karnenizle önümüzdeki sezonu da şimdiden kaybediyorsunuz. Bizler alışığız bir sezonu daha boşa geçirmeye. Sizlerin boş geçirmesi demek ekmek paranızdan olmanız demek. O zaman artık kaybedecek olan sizlersiniz. Ona göre şapkanızı önünüze koyun ve düşünün.