Sadece üç puan değil

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor'un Niğde Belediyespor önünde aldığı üç puan sadece puan hanesine yazılı bir rakam değil. Hepsinden önemlisi futbolculara ve camiaya verdiği öz güven yeniden yeşeren umutlar anlamında çok daha önemli.
Ligde 653 dakikadır gol, sekiz haftadır üç puan sevinci yaşayamayan ve kelimenin tam anlamıyla dip yapmış bir takımın yeniden ayağa kalkması adına gerçekten çok önemliydi. Bu maçta alınacak bir mağlubiyet bu sezonu bitirir Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları erken başlardı.
Maça gelince iyi başlanan bir karşılaşma ancak bireysel hatadan yenilen bir gol ve mağlup duruma düşen Belediyespor. Bu pozisyonda futbol şansı yanında olan kırmızı siyahlı takım. Kaleci Fatih hatası sonucunda rakibe yaptığı hareket ve topun Belediyespor'lu futbolcu yerine rakibe gitmesi ve gol olması Belediyespor'un maçtaki en büyük şansı oldu. Pozisyon gol olmasa hem kırmızı kart hem penaltı ve 85 dakika 10 kişi oynanacak bir maç.
Belediyespor'un ikinci yarıdaki en istekli futbolunu oynadığı maçta aksayan yönler yok mu tabi ki çok. Rakibe basan koşan ve mücadele eden bir takım. Yaşadığı kabus dolu günlerden kurtulmak isteyen bir  futbolcu grubu.
Hafta içindeki farklı Adliye mağlubiyetinin ardından gösterilen bu direnç çok anlamlı. Geçmişten ders çıkartmak önemli. Ancak geldiğimiz bu noktada kalan yedi haftaya konsantre olmak çok daha önemli. Çünki yeniden bende varım deme maçında Belediyespor'lu futbolcular kendilerine geldiler ve ayağa kalktılar.
Niğde Belediyespor'un puan tablosundaki yerine baktığımızda bu maçta alınan galibiyetin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılır. Belediyespor'un kalan yedi haftalık fikstürde avantajlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk yarı sonunda yakalanan serinin tekrarı mümkün. Tabi ki son Niğde maçındaki istek ve arzu ile oynanması halinde.
Saha içini bırakıp birazda saha dışına çıkalım. Ligin ikinci yarısındaki inanılmaz düşüş sonunda Belediyespor'da sorunlarda su yüzüne çıktı. Aile içi sırları ortaya döküldü kirli çamaşırlar sağla solla paylaşıldı.
Belediyespor'da kararları 4-5 yöneticinin bir araya gelerek aldığını bilmeyen kimse yok. Ancak işler kötü gidince alınan kararlardan basından haberi olan yöneticiler seslerine çıkarmaya başladılar. Haklılar mı tabiki. Ancak haklı olmadıkları nokta  bunu fısıltı gazetesine yazmak yerine çıkıp gerçek basına açıklama yaparak duyuracaklar. Perde arkasından konuşarak suyu bulandırmayacaklar.
Bir yerde sana sorulmuyorsa fikrin alınmıyorsa orda bulunmanın da anlamı yok demektir. O zaman gereğini yapacaksın. Kötü günde perde arkasından konuşup galibiyetten sonra fotoğraflarda en baş köşede yer almayacaksın.
Sezon sonunda Belediyespor'un gerek yönetim gerekse kadro yapısında yeni bir yapılanmaya gideceği kesin. Şu anda bunları sezon sonuna bırakıyor ve doğan umut ışığının peşinden gitmek gerekiyor. Gerisi ışık söndükten sonra konuşulacak konu.
Biz içerde bu maçı izlerken diğer temsilcimiz Ulukavakspor 1 nolu sahada direk düşmeme adına kritik Turhal maçını oynadı. İzleyemedik ancak ilk yarıda çok kötü bir futbol ve mağlubiyet. İkinci yarıda ise tek kale maç ve dört tane direkten dönen top. Ulukavakspor ikinci yarıda galibiyeti hak etmiş maalesef futbol şansı yanında değilmiş.
Kalan dört haftalık süreçte Ulukavakspor'un işi hiçte kolay değil. Zorlu bir fikstürü var ve oldukça dar kadroyla ligde mücadele ediyor. İnşallah dört haftada kendisini ligden direk düşürmeyecek puanları alır bizlerde Çorumlu futbol severler olarak bir baraj maçı izleme fırsatı yakalarız.