Herkes işini yapacak

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çekirge bu kez sıçrayamadı. Evet haftalardır takım iyi oynamıyor beraberliğe sevinmek yerine kaçan puanlara üzelmek gerek dediğimizde girdiğimiz pozisyondan, kaçan gollerden dert yanarak bu gerçekleri görmedik görmek istemedik.
İstanbulspor önünde ise ilk yarıda kazanmak isteyen bir takım önünde Belediyespor’un düştüğü aciz durumları gördük. Bu kadar kötü bir orta saha ve sahada varlıkları belli olmayan hücum hattı ile maç kazanmak zaten hayaldi. Birde haftalardır güvendiğimiz savunma ve kale onlara ayak uydurunca farklı mağlubiyet kaçınılmaz oldu.
Gerçekten gerek saha içi gerekse saha dışı Çorum adına rezalet  görüntüler yaşandı. Futbol adına sahada yaşadığımız rezaletin ardından bu kez saha dışındaki çirkinlikleri cumartesi günü stada gelen herkes yaşadı malesef.
Kendi sahasında üç yediği bir maçtan sonra tribüne efelenen futbolcular. Bu efeliğin onda birini sahada rakiplerine yapsaydı bundan 8-10 hafta önce sizleri alkışlayan o taraftar yine aynısını yapardı merak etmeyin. İçinde küfür olmayan her türlü tepkiyi kabul edecek ve boynunu önüne eğip soyunma odasına gideceksin.
Bu şehri sevenler bu sonuçları haketmiyor beyler. Haftalardır kötüsünüz düzelirsiniz diye bekliyoruz. Kırmayalım dökmeyelim diyoruz ancak sizde o ışığı göremiyoruz ve bu gidişle görmemizde zor görünüyor. Saha içindeki tüm olumsuzlukların sorumlusu sizlersiniz. Çünki sizler icra edenlersiniz.
Tren kaçtımı derseniz tabiki hayır. Her inişin bir çıkışı vardır tabiki inişte gereken dersleri çıkardıysanız. Umudun varmı diye sorarsanız kesinlikle yok. İnşallah beni yanıltırsınız. Sıkıştrılmış takvimde oynanacak bu haftalarda alınacak sonuçlar Belediyespor’un kaderini belirleyecektir. Bekleyip göreceğiz.
Saha dışına çıktığımız zaman ise Yavuz hoca bu sezon ilk kez intihar etti. İlk onbir konusundaki eleştiriler olabilir ancak sonuçta yetki yavuz hocanın saygı duyuyorum. Ancak İstanbulspor maçında 65. dakikada skor 0-1 iken İmam’ı çıkartıp Muhammet Fatih’i almasının anlamı neydi acaba çok merak ediyorum. Oyundan çıkan İmam geçen sezon beş gol atmış bir stoper.
İkinci yarının bu dakikasına kadar rakibi çıkarkamayan Belediyespor orta sahayı boşalttı ve hemen ardından maçı bitiren ikinci golü kalesinde gördü. Çıkmayan rakip önünde kapanan savunmayı açacak futbolcu yerine maceralara girmenin ne anlamı vardı.
Belediyespor’da bu kötü gidişte sorumlu kim diye sorulduğu zaman her zaman birinci sırada futbolcuların diye düşünüyorum. İkincisi teknik heyet üçüncüsü ise yönetim. Bu kadro en kötü ihtimalle ilk beş içinde rahat yer alacak kapisetede. Ancak içerde bir sorun olduğu kesin.
Bu sorun konusunda da söylenen birinci neden futbolcuların teknik heyet rahatsızlığı olarak gösteriliyor. Bunu en iyi bilecek kişi ise kesinlikle Genel Kaptan. Ya istemeyeni yada istenmeyen konusunda gerekeni yapmakta ona düşer sanırım.
Sezon başında 150-200 taraftara oynayan Belediyespor cumartesi günki maçta bile 1500-2000 taraftarı stada getiriyorsa belli bir aşama alındığı kesin. Ancak bunun kıymeti bilinmiyor. Küfür etmediği sürece taraftar alkışıyla destek verdiği gibi tepkisinide gösterecek. Maç sonu stad önündeki tepkilerde son derece olgundu. 
Yarın bir maç daha var. O yüzden ne kadar yapabilirsiniz bilmem ama bugün Ankara’da kamp yapacağınız otele yerleştiğinizde ‘ABİLER’ takımı bir odaya toplayıp ne yapıyoruz nereye gidiyoruz demeniz gerekiyor futbolcu kardeşlerim. Bakın bir sezonu daha böyle pisi pisine kaçırmak istemiyoruz. İki haftadır dediğim ‘TAKIM RUHUNU’ yakalamanız halinde hiç bir şey için geç olmadığı kesin. Yeterki bu birlikteliği sağlayın ve sahaya yansıtın.....