Türkiye "Şah" dedi

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Geçtiğimiz pazar günü sabaha karşı Türkiye'nin sınırları dışındaki tek toprak parçası olan Süleyman Şah saygı Karakoluna Tsk tarafından bir operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda Süleyman Şah'ın naaşı başka bir yere nakledilmek üzere alınarak Türkiye'ye getirildi. Buraya kadar her şey normal. 
Peki Ya Sonra Ne Oldu 
Şah Fırat operasyonunu destekleyenler gibi eleştirenlerde oldu. Eleştirenlerin içinde öyle bir grup var ki twitter üzerinden vatan savunması yapar gibi konuşuyorlar. Bunları yapanlara Süleyman Şah kimdir? Diye sorsan izlediği diziden bilen, ötesine gidemeyen ecdat âşıkları. Bir örnek verecek olursak Seyit Rıza kimdir? Sorusuna "Seyit Rıza bir insan" cevabını veren Kemal Kılıçtaroğlu gibiler. Sosyal medya üzerinden gerçek hayatta iki kelimeyi yan yana koyamayacak insanların düşman püskürtür gibi hastanglerde birleşip kendilerinin çalıp kendilerinin oynaması da ayrı bir trajikomiklik tabi.
  Kırk asker orada uzun bir süredir görev değişimi yapamıyordu. Bölgede kimin eli kimin cebinde belli değil. Türkiye'de aldığı istihbaratı iyi değerlendirip karakolu yine Suriye toprakları içerisinde bulunan Türkiye sınırına yakın bir bölgeye taşıdı. Şundan herkes emin olsun ki  eğer karakol bölgedeki milis güçler tarafından bir saldırıya maruz kalsaydı, bizim muhalefet bu seferde Neden tahliye edilmedi? diye nutuk atacaktı. Musul konsolosluğu olayında neden tahliye etmediniz ? Diyenler bugün Türkiye savaşmalıydı diyorlar. Allah aşkına kırk tane vatan evladını ateşin ortasında yardım götürmeye namüsait bir vaziyette bırakmak hangi akla sığar. Böyle bir garabeti hangi siyasi fikir savunabilir. Ama Türkiye'de birileri bu işi kurcalıyor. Dertleri karakolun tahliyesi falan değil. Dertleri konuşacak bir şeylerinin kalmaması. Bizdeki muhalefet kendine siyasi bir argüman üretmediği için çözümü iktidarın yaptıklarını eleştirmekte buluyor. Bu operasyon yetkiler tahilinde bu milletin evlatlarının başına bir zarar gelmesin niyetiyle yapıldı. Toprağımızı kaybettik diye ortalığı yıkıp algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar halbuki karakolun yeni yeri yine Suriye toprakları içerisinde, burada sadece bir taşınma söz konusu. Nitekim Süleyman Şah'ın kabri ve karakol daha önceden Caber kalesi içerisindeyken. Yetmişli yıllarda Karakozak köyüne taşındı. Bu bir ilkte değil.
Bugün  Amerika'nın bile bir vatandaşını kurtaramadığı bir bölgede Türkiye karakol tahliye edebiliyor. Kırkdokuz konsolosluk çalışanını burnu bile kanamadan kurtardı. Bunu başarısızlık olarak gören muhalefet hangi amaca hizmet ediyor. Muhalefet iktidar olma pahasına her türlü girişimi meşru bulmaya başladı. Bu hastalıklı bir düşünce. Bu düşüncede bir muhalefetin bu ülkeye yapabileceği hiç bir şey yok. Muhalefetin artık kendini toparlaması aklı hür vicdanı hür liderlere işi bırakması gerekiyor. İşine geldiği konuda konuşan gelmeyince susan bir düşüncenin ülkeye verdiği tahribatı hiç kimse telafi edemez. Birileri muhalefeti aynanın icadından haberdar etsin.
Bu operasyonun ardından dünya kamuoyu bugün Türkiye'nin başarısını konuşuyor yada eleştiriyor. Dünyadaki Siyonist lobiler Türkiye'deki Esed'çiler Türkiye'yi tehdit edip eleştiriye maruz bırakıyorsa bu operasyonun kazananı bellidir. Türkiye Şah deyince Muhalefet Mat oluyorsa muhalefetin artık kendisini eleştirmesi gerekir.
Sözlerime burada son verirken Şah Fırat operasyonunda görev alan alnı öpülesi bütün askeri personelimizi kutluyor, operasyon sırasında kaza sonucu şehit olan Halit Avcı'ya  Allah'tan rahmet diliyorum…
Kalın sağlıcakla...