Kaçan goller !...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Maç sonundaki söylemleri eylemleri. Çorum Belediyespor ikinci yarıda dördüncü maçına çıkıyor rakip ilk yarıda deplasmanda yendiğin Kırıkhanspor. Ancak doksan dakika boyunca rakip kalecinin kurtardığı diyeceğin pozisyon yok sadece Burak’ın attığı şutlar var biz galibiyeti kaçırdık diye hayıflanıyoruz. O zaman Kırıkhan’ın direkten dönen topu var oda galibiyet gitti diye üzülüyordur.
Yukarda Yavuz hocanın açıklamalarını okursanız sahada kazanmak için mücadele edilmiş. Pozisyonlar üretilmiş ancak gol atılamamış. Zonguldak maçında evet çok istedik pozisyon ürettik atamadık tamam. Tire’de anlatınlara göre gerçekten sayısız pozisyon var gol yok kaçan iki puan tamam. Lütfen Kırıkhanspor maçında pozisyon var gol yok demeyin gülünç oluyor.
Bir takımın başarılı olması için önce birliktelik olacak hepsinden önemlisi kalpten oynayacak. Belediyespor’da Başkan Zeki Gül verdiği emeğin karşılığını sahada göremeyince haklı olarak tepki gösteriyor. Ama tepki gösterirkende objektif olamıyor. 
Saha içinde ise gerçekten tanımakta zorlandığımız bir futbol takımı var. Maçın görüntüleri var oturup tekrar izlediğiniz zaman ortaya konulan futbolu ve mücadeleyi rahatlıkla görebilirsiniz. Kapanan bir rakibi bile sahasına hapsedemiyorsanız, baskı kuramıyorsanız hangi takıma bunu başarcaksınız.
Belediyespor’da doymuş futbolcuların çokluğundan dolayı istenen ve özlenen mücadeleyi kazanma arzusunu görmek mümkün değil. Sadece hücumu görüyoruz, savunmadan çıkarken yapılan pas hatalarını biraz kazanmak isteyen bir rakip önünde yapsaydık bir puan bile hayal olurdu.
İkinci yarı öncesinde gruptan Tuzlaspor’un direk olarak çıkacağını içinde temsilcimiz Çorum Belediyespor’un da bulunduğu diğerlerinin play-off mücadelesi vereceğini belirttim. Ancak Kızılcabölük ve Kırıkhan maçlarından sonra bu konudaki ümidimde azalıyor. 
Her ne kadar Belediyespor Yönetimi ve teknik heyeti farklı düşünsede. Evet maçın hakemi uzatma dakikalarında penaltıyı vermedi. Zaten maç öncesinde yazmıştım Cihat’la yüzümüz hiç gülmedi diye yine güldürmedi malesef. Ancak doksan dakikalık süredeki görüntüden dolayı bir tek düdüğe tepki göstermek yanlış. Asıl tepki gösterilmesi gerekenler sahada formalarının hakkını vermeyenlere olması gerekir diye düşünüyorum,
Yavuz hocam ‘ADALET’in olmadığı yerde başarıdan söz edemezsiniz. Forma rekabetinin olmadığı takımdan da. Gerçekten sakat ve cezalılar dışında yaptığımız değişikliklere anlam vermek zor. Bu takım dört maçta sadece bir gol atmış ancak forma giyen isimler hep aynı değişmiyor. Aynı suça aynı cezayı veremiyorsunuz. Cezadan dönen oyunca formayı kapıyor peki takımla kalan ve terini akıtan diğer futbolcuların hakkı yenmiyor mu burda. İsme takılıp kalmak en büyük yanlış. Önce adeletli olmak gerekiyor.
İlk beş haftalık performans çok kötü. Allahtan rakiplerde puanlar kaybediyor ve sıralamadaki yerimizi koruyoruz. Ancak alttan gelenler makası kapattılar. Şimdi önümüzde çok zorlu bir dört maçlık periyot bulunuyor. Hemde sıkıştırılmış bir takvimde oynanacak bu  maçlarda Manavgat ve Adliyespor ile deplasman İstanbul ve Niğde Belediyespor ile içerde. Kaçan şampiyonluğun ardından play-off umutlarınıda bitirmemek için bu dört maç çok kritik. Başta futbolcular olmak üzere herkesin şapkasını önünü alıp düşünmesi gerekiyor. Yönetim ve Teknik Heyet de adaletli olacak ve hakedene hakettiği tepkiyi gösterecek gereğini yapacak.
Umutlanmak istiyorum ancak görüntü bu umudu vermiyor. Yenilmemek üzerine kurulu bir sistemle hedefe ulaşmak mümkün değil. Onun içinde biraz daha cesaret diyorum Yavuz hocam. Beraberlikle şampiyon olunsa Bursa Nilüferin lider olması gerekirdi.