Kötü saha kötü futbol

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Maç öncesi gerçekten çekiniyordum. Devre arası dokuz transfer yapmış Kızılcabölükspor'un mücadelesi ile başımıza iş açmasından çekiniyordum.
Listeyi gördüm en flaş transferi Fatin Yiğen kadrodan çıkartılmış. Afyon'da rahatsızlanınca geri dönmek zorunda kalmış,. Konuk takım 17 kişi gelmiş Çorum'a. Maç başladığında gördük ki kesinlikle beraberliğe gelmemiş. Kazanmak için hep hücumu düşünüyor. Korner atışında üç futbolcuyu orta sahaya gönderiyor.
60-65. dakikalardan itibaren ise tipik deplasman takımı oldu ve kapanan yere yatan tamamen bir puanı düşünerek oynayan bir Kızılcabölükspor. Sonuçta istedikleri alarak Çorum'dan ayrıldılar. Belediyespor'dan 4 puan alarak Çorum etabını tamamladılar.
Gelelim bize. Sahaya ve kulübeye bakmadan önce zemine bakmamız gerekiyor. Külcü Başkan inadından vaz geçecek, mevcut protokolü 10. ayı beklemeden protokolü fesh ederek en azından bu yaz aylarında stadın yapımı için ilk adımlar atılır. Yoksa kapanan ve bir puana oynayan takımlar karşısında artık patates tarlasına dönen bu sahada Belediyespor'un kazanması çok zor. Artık bu sahalarda amatörler bile oynamıyor Çorum olarak maalesef bu rezilliği yaşamak zorunda kalıyoruz.
Maçta Çorum Belediyespor'da öne çıkan isim var mı derseniz inanın bulmakta zorlanıyorum. Kamp dönemindeki hazırlık maçları ve çalışmalarda uçan kaçan isimleri biz Mekik maçında göremedik veya bulamadık. Kaleci Fatih önündeki toplara çıkıp alabilecekken çizgiye çakılıp kalıyor. Eray ve Murathan'ın maç boyunca hücumda gören oldumu. Savunma göbeğinde inanılmaz pas ve kademe hataları.
Furkan ve Mehmet Akif'in pas trafiği hatalarla doluydu. (ikinci yarıda Akif'in toparladığını söylemek gerek). Forvet arkası mevkiinde Burak attığı golün dışında yaptığı hatalı paslarda gördük. Yeni transfer Emrah kampta anlatılanları mumla arattı. Turgay ve Çağlar ise ilk yarıdaki performanslarını aratmadılar. Maalesef hücumdaki iki en önemli isimde ikinci yarıya beklenen başlangıcı yapamadılar.
Gelelim kulübeye. İlk on bir konusunda tercih Yavuz hocanın olduğuna inanıyorum. Futbolcularla 24 saat olan ve tüm performanslarını en iyi bilen odur. Ancak hamleler konusunda bir türlü doğruyu bulamıyor Yavuz hocam. İlk hamle sağ kanattan Emrah'ın yerine Berat Ali'yi alıyor. Burak sağa Berat Ali forvet arkasına geçiyor. Hemen ardından ikinci hamle  soldan Turgay'ın yerine Buğra oyuna giriyor. İki değişikliğin ardından 20 dakikalık bir süre ve son dört dakika için ön liberodan Furkan yerine İmam ikinci forvet olarak sahada.
Önce sormazlar mı çift forvet oynayacaksın niye devre arasında takıma katılan ve forvet oynayan Muhammet Fatih Kanat kulübede dururken İmam'ı oyuna alırsınız. İlk yarı yok diyordunuz anlıyorduk da şimdi var kullanmıyorsunuz.
Belediyespor'un maçtaki en büyük sıkıntısı inanılmaz pas hatası yapması olduğunu göre bunu düzeltmek için ilk hamle orta sahaya olması gerekirken maalesef hocam bunla ilgili tek bir hamle bile yapmadı.
Öncelikle evinde oynarken bu kadar yumuşak oynayan bir takımın maç kazanması çok zor. Böylesine bir sahada doksan dakikayı sadece bir sarı kartla tamamlayan Belediyespor bu yumuşak karnı ile kolay deplasman olur ve işi hayli zor. Bu ligin adı 3. lig ve ona uygun futbol oynamak gerekiyor. Bu  sahada top yapacağım diye sibop ararsanız kusura bakmayın ama elin oğlu gelir puanları alır gider bizde arkasından bakarız.
Son olarak ta tribünde takımlarına destek veren taraftarlara teşekkürler. Ancak maç sonunda futbolculara ağza gelmeyecek küfür eden taraftar bozuntusu bunun için geliyorsan gelme kardeşim o stada. O ettiğin küfürleri biri sana etse ne yapardın acaba. Tabi o küfür edeni izleyen taraftarlarda en az onun kadar suçlular. 
Bu hafta oynamadan hem de deplasmanda alınacak bir üç puan ve ardından Zonguldak maçı. Belediyespor açısından hedefte kalma adına bu süreyi Teknik Heyet ve futbolcuların çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Yoksa gemi limandan uzaklaşırsa binmek çok zor...