Turan başkana çifte teşekkür

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorumlu olmak Çorum'u sevmek gerçekten çok farklı bir duygu. Bunun en güzel örneğini Salı günü ASKF Yönetimi olarak Samsun İlk Adım Kaymakamlığına atanan Turan Atlamaz abimi ziyarete gittiğimde çok daha iyi anladım.
10 kişilik bir ekiple gittiğimiz Kaymakamlık kapısında bizi aynı sıcaklıkla karşılayan ve hepimize aynı duygularla sarılarak hoş geldiniz diyen Turan Atlamaz yaklaşık dört buçuk saat süren gezi ve sohbet boyunca aynı sıcakkanlı davranışlarla Çorumlu olmanın gururunu yaşattı.
Sohbet sırasında Çorum'da görev yaptığı dönemde siyasetin kendisine uygun olmadığına karar veren Atlamaz, yaşadıklarını samimi şekilde paylaştı. O dönemdeki hedefleri konusunda duyduklarımız ve çalışmaları gerçekten Çorum adına bir kayıp olarak görüyorum.
Samsun'da görev yapmaya başladığı kısa süre içinde ne kadar büyük bir saygı gördüğünü ve beğeni topladığını anlamak çok zor olmadı. Samsun'un en büyük ilçesi ve en büyük işletme merkezi konumundaki İlkadım Kaymakamlığı Turan Atlamaz için küçükte olsa doğru karar olduğunu düşünüyorum, Burayı tercih etme nedeni ise yine Çorum sevdası 'Çorum'a yakın olsun' yeter.
Yaklaşık 13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AK Parti'ye Çorum ilk yılından itibaren hep en büyük desteği veren iller arasında oldu. Ancak, Çorum verdiği desteğin karşılığını bir türlü alamadı. Bunda da en büyük etkenin seçilen siyasilerin memleket sevdasından çok kendi gelecek hesaplarını yaparak küçük hesaplar peşinde koşmalarına bağlamak yanlış olmaz.
Her dönemde teşkilatla vekiller, vekiller ile belediye, il ile ilçe başkanlıkları arasındaki yaşanılan sıkıntılar birde bunlar yetmez gibi vekillerin kendi aralarındaki çekişmeler. Çorum adına bir şans olarak gördüğüm Turan Atlamaz da böyle çekişmeler sonucunda siyasetin pis çarkları arasında ezildi gitti.
Bundan kaybeden ise kim oluyor tabi ki Çorum. Diğer konular benim ilgi alanım değil. Sportif olarak Çorum'un ne durumda olduğunu görmek için spor sayfalarına bakmanız yeterli. Çorum adına kulüpler bazında hangi branşta olursa olsun Türkiye'de ses getiren veya üst liglerde oynayan tek takımımız var mı ?  O zaman ki ismiyle Köy Hizmetleri'nin o dönemki ismi A Gençler kategorisindeki Türkiye Şampiyonluğu dışında bir başarısı yok.
Salon sporlarında mücadele eden kulüp sayımız iki üç. Futbol deseniz her haliyle dökülüyor. Buralara nerden geldik. Çorum Atatürk Spor Salonu'na girdiğim sayıyı hatırlamam mümkün değil. 
Salı günü Samsun gezimizde sağ olsun Turan Başkan bizi Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nu gezdirdi. Salon diyerek yanlış yaptım, beş yıldızlı spor kompleksi demek gerekiyor. İnanın kapıdan içeri girdiğinizde şok oluyorsunuz. 4 katlı asansörlü ve içerisinde yaklaşık 13-14 branşın özel çalışma salonları, soyunma odası ve duşu bulunuyor. Gezdikçe hayran kaldığımız salonun seyirci kapasitesi 2500 kişilik. Bu gezdiğimiz salon yavru, asıl salon 8500 kişilik orayı görmedik. Allahtan görmedik moralimiz iyice bozulurdu.
Neyse bu konuda fotolarla ilgili olarak geniş bir haber yazacağım. Köhnemiş bir salonda, rezaletten yaz döneminde yapılan makyajlarla kurtulan bir stadta spor yapmak zorunda kalan Çorum'un önünü beş yıldır olmayan bir proje ile tıkamak kimsenin hakkı değil.
Sentetik futbol sahaları, ilçelere yapılan spor salonlarını alkışlıyoruz. Ancak il merkezindeki salonu ve futbol sahasının artık Çorum'a yakışmadığını herkes görüyor. Lütfen beyler bırakın milleti uyutmayı. Her ile salon, stad yapan devlet Çorum'a da yapacaktır. Yeter ki bırakalım başka hesapları da Çorum adına daha güzeli için elimizi çabuk tutalım.
Neyse ziyaretten girdik gördüklerimizle uyandık. Turan Başkan'a misafirperverliği nedeniyle çok büyük teşekkür. Asıl büyük teşekkür ise bizim gözlerimizi açtığı için. Güzellikleri görmeyince elimizdekinin çirkinliğini anlayamadık. Bundan sonra gündem bu olacak bende demesi. Her ne kadar spor STK'ları uyamaya sadece dedikodu yaparak birbirlerini çekiştirmeye devam etse de biz dilimizin döndüğünce bu konuyu gündemde tutmaya çalışacağız.