‘TAKIM’ olmayı başarırsak

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Son altı maçta alınan 15 puan ve Çorum Belediyespor ilk yarıyı liderin dört puan gerisinde ve dördüncü sırada bitirdi. Oynadığı futbol ve aldığı istikrarsız sonuçlar nedeniyle camiada umutları azaltan Belediyespor son altı haftadaki performansı ile umutlarını ligin ikinci yarısına taşımayı başardı.
Bursa Nilüferspor maçında Belediyespor belki de son haftaların en iyi futbolunu oynayarak kazandı. Maçı izlemeyenler belki zorlandı diye düşünebilirler ancak final paslarında eğer doğruları yapabilseydi maç daha erken kopar ve çok daha farklı skorla bitebilirdi.
Rakip takımın Belediyespor kalesinde net diyeceğimiz pozisyonu yok. Yüreklerin ağza geldiği tek atak (o da ortadan) Fatih'in elinden kaçırdığı Allahtan kale dışında tutmak istediği top dışında.
Namağlup rakip önünde ortaya konulan futbol ve alınan galibiyet kadar rakiplerinde puan kaybetmesi Belediyespor'a büyük katkı sağladı. Rakiplerin berabere kaldığı haftada kazanmak tabi ki çok önemliydi,
İlk yarıyı dördüncü sırada bitirdik ve şimdi çok daha zorlu geçecek ikinci yarı için bir yenilenme sürecine giriyoruz. Belediyespor yönetimi ekonomik olarak yaptığı harcamalar gruptaki bir çok takımdan yüksek. Bu kadar para harcanılan bir sezonda 'Olmadı yeni sezona demek' mantıklı bir yaklaşım olmasa gerek. 
Gelinen bu noktada yapılacak çalışma ve akılcı transferlerle kadroya yapılacak transferlerle hedefe ulaşmak için hamle yapılması gerekiyor. Geleceğe dönük tek bir hamlenin olmadığı sezonda böyle bir söylem içine girmenin de mantığı olmasa gerek.
Başarı için her şeyden önemli olan futbolcuların takım olması birlikte sevinmesi birlikte üzülmesidir. Sanal birlikteliklerle başarıya ulaşmak mümkün değildir. Belediyespor'un iç saha maçlarında galibiyetler sonrasında saha içinde yaşanılan sevinçleri izleyen birisi olarak mutsuzların çok olduğunu görmek mümkün. Oynamadığı forma şansı bulamadığı halde sevinenleri görürken, defalarca forma şansı bulmasına rağmen takımının galibiyet sevincine ortak olmak yerine soyunma odasına giden isimler oldukça fazla.
Yönetim ve Teknik Heyetin öncelikle yapacağı işlem kadrodaki bu isimleri belirlemek ve gereğini yapmak. Takım olmayı başaramadığınız sürece kimi transfer ederseniz edip başarı hep geçici olacaktır ve sizi hedefe ulaştırmayacaktır.
Devre arası transferleri her zaman risklidir. Geçen sezonki yapılan transferlerin hayal kırıklığını hala unutamadık. O yüzden ince eleyip sık dokumak ve çok futbolcu yerine doğru futbolcuyu bulmak ve ona göre hamle yapmak gerekiyor.
Çorum Belediyespor'un ikinci yarıdaki en büyük rakibi kesinlikle iç saha maçlarında zemin olacaktır. Kapanan ve oynamak yerine oynatmamak isteyen rakipler önünde bu zeminde Belediyespor'un istediklerini yapması  mümkün değil.
Başkan Külcü yeni stad hayalini gerçekleştiremedikçe sorun giderek büyüyor. Yönetim bu hayalin gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğunu görmeli ve ona göre sezon bitiminde gerekli bakım için hazırlıklara şimdiden başlamalı. Mevcut haliyle bu sahada kışın ağır saha şartlarında futbol oynamak iyice zorlaşacaktır. Futbolcu almak kadar bu futbolcuların oynayacağı zeminde çok önemli olduğunu unutmamak ve planlamayı şimdiden yapmak gerekiyor.
Taraftar desteği her geçen hafta artıyor. Belediyespor iyi oynayıp kazanması halinde geçmiş yıllardaki o birlikteliği yeniden sağlayacağından kimsenin şüphesi olmasın, Çorumspor bayrağı ile kutlama yapan taraftarlar bu birlikteliğin en güzel göstergesiydi. Yeter ki Çorum Belediyespor böyle oynamaya ve kazanmaya devam etsin,