Kadro planlama yanlışı

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Kazanan her zaman haklıdır. Evet Çorum Belediyespor altı maçlık beraberlik serisinin ardından Çatalcaspor maçını kazanarak üç puan hasretine son verdi.
Ligde sahasındaki son üç maçtan beraberlikle ayrılan Çorum Belediyespor kazandığı üç maçı da 1-0'lık skorlarla kazandı. Dedikya kazanan her zaman haklıdır diye.
Cezalı ve sakatların çok olması nedeniyle oldukça alternatifsiz kadro iyice sıkıntılı bir hale geldi. Teknik Heyet Buğra'yı oyundan çıkardıktan sonra saha içinde dört futbolcunun daha mevkisini  değiştirdi. Domino taşı gibi. 
Geçen sezonda kadro yapılanmasında yaşanan sıkıntılar dile getirilmişti. Bu sezon içinde aynı sorunların devam ettiği ortada. Sezon başı kadro planlamasında hatalar olduğu kesin. Teknik Direktör Yavuz İncedal'da bunun farkında ve devre arası için yeni bir planlamanın sinyallerini veriyor.
Kırmızı Siyahlı takımın sezon başındaki en büyük iki gol umudu Çağlar ve Turgay maalesef geçen dokuz haftada henüz beklenen performanstan çok uzaklar. 3. ligde kapanan takımları açmak için erken gol bulmak önemli. Yoksa işiniz çok zor.
Kilidi açmak içinde çilingir gerekiyor. Belediyespor'un iki çilingiri arıza yapınca sorun tavan yapıyor. Tabiki olayı tek başına iki forvete bağlamak yanlış. Nerde bu takımın iki kanat oyuncusu nerde orta sahadan forveti takviyeleyen isimleri. Artık günümüz futbolunda sürpriz isimler ortaya çıkmadığı sürece kilidi açmak zor.
Çağlar fizik yapısı ve geçen sezonki gol sayısı ile hep olumlu bir transfer olduğunu söyledik. Ancak geriden kalan dokuz haftada beklediğimizi göremedik. Eminim ki Çağlar'da kendisinden memnun değildir. Turgay içinde aynı şeyleri söylemek mümkün. Bu iki isim istediğimiz düzeye gelmediği takdirde Belediyespor'un  özlenen yerlere gelmesi çok zor. 
Murathan hala geçen sezonu hayal ettiriyor ve bekletiyor. Sağ kanatta ise Yavuz hoca Ali  sürprizi yaptı ancak maalesef yine beklenen ışık görülmedi. Ender oyuna girdi yine bildiğimiz gibi. Yani iki kanatta arızalı ve bir türlü aranan isim bulunamadı. Gerçi Yavuz hocam aynı isimlerde ısrar ediyor ancak olmayacak gibi görünüyor.
Furkan ve Oğuzhan hücumsal anlamda fazla katkı vermedikleri kesin. Savunma ve kesicilik anlamında ise Okan sahanın yıldızı oldu. Gerçekten verdiği mücadele ile en büyük alkışı almayı hak etti. Sezon başı forma şansı bulamayan Eray ise maç boyunca iki kanat arasında git gel yapsa da gücü oranında bir şeyler yapmaya çalıştı ve joker oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi.
Grupta dokuzuncu hafta sonunda öne çıkan takımlar belli olmaya başladı. Sezon başı öne çıkan isimlerden Sebat ve Petrol hala altlarda sürünüyorlar. Zonguldak ise 7 yıl sonra çıktığı 3. ligde çok iyi bir başlangıç yaptı.
Belediyespor'un henüz kaybettiği bir şey yok. Ligde kalan haftalar kazanmaya daha yakın takım Belediyespor. Bunu derken geçen sezon düşme hattındaki takımlara kaybedilen puanlar aklımıza geliyor. Futbolda hiç bir maç oynamadan kazanılmaz. Ancak kağıt üzerinde avantajlı olan tarafsak ona göre maça motive olmak ve çıkmaz zorundayız.
BAL'daki temsilcimiz Ulukavakspor çıkışta. Siyah beyazlılar sıkıntılı bir sezon başının ardından yeni yönetimin oluşması ve sorunların çözülmesi, takıma son katılan tecrübeli isimlerinde katkısı ise üst üste ikinci galibiyetini alan Ulukavakspor ligde çıkışta. Çorum futbolu adına aldıkları galibiyet moral verici. Dileriz bu çıkışlarını sürdürerek puan sıralamasında daha üst sıralarda ligi bitirirler.
NOT: Çorum Belediyespor otopark uygulaması son derece olumlu. Gerek kulübe ekonomik katkısı gerekse ihtiyacı olanlara yer bulma konusundaki rahatlığı nedeniyle. Ancak dur kalk yapan araçtan bile 2.5 lira ücret istenmesi yanlış. on daakikalık beklemeye ücret alınması halinde bu uygulamaya tepki artır. Belediyespor yönetimi bu konuyu çözüme kavuşturulmalı.