Herkez sorumlu

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Neresinden başlasam bilemiyorum. Gerçekten inanılması zor bir maçın ardından yazı yazmakta zor. Ligin ilk haftasında Kızılcabölükspor deplasmanında iki dakikada yaşadığımız şoku Adliyespor maçının 20. dakikasından sonra yaşadık.
Kötü başlanan maçta on bir dakikada iki gol bulacaksın ama kendine gelmeyeceksin. Yine sahada ruhsuz gezen isimlerin çoğunlukta olduğu bir takım. Rakibe bakıyorsun ortaya koyduğu bir şeyler yok ancak mücadele eden bir rakip var.
'Kötü oynayabilirsin ancak kötü mücadele edemezsin' sözünden hareketle Belediyespor'da bu kadar kötü mücadele eden futbolcular varken kazanması zaten mümkün olamazda. Bir takımın hücum hattı bu kadar mı bencil olur bu kadar mı mücadeleden uzak oynar.
Çağlar iyi golcü dedik nerde topu ayağına alsa önce soluna almayı sonra şut atmayı düşünüyor. Kaliteli isim dedik Turgay oynadığı maçlarda gösterdi ancak son haftalarda bencilliği tavan yaptı. 36. dakikada oyuna girdi Kıvanç iki kez savunmaya yardımı gelmedi.
Savunma ve ön liberolar elini kolunu sallayarak gelen rakip oyuncular karşısında belli bir noktadan sonra iflas bayrağını çekiyorlar. Topa sahip olmak istemek güzelde biz sadece kendi savunmamızda pas yaparken bunu başarıyoruz. Orta sahada bile pas yapamayan bir takımın ileri gitmesi mümkün mü,
Adliyespor'un puan tablosundaki yerine bakın oynadığı futbola bakın gruptaki takımlar hakkında fikir sahibi olursunuz. Grubun ekonomik olarak en rahat takımlarının ilk sıralarında gelir Belediyespor. Daha çok harcayıp daha kötü durumda olanlar var. Ancak bu iş sadece parayla olmadığına göre sorun nedir acaba. İçerde bir sıkıntı olduğu dışardan görülüyor. İçerden de teknik heyet ve yönetimin görmesi gerekiyor.
Yavuz hocam ilk beş hafta fotoğraf çekeceğini daha sonra kadronun şekilleneceğini söylemişti. Sekizinci haftayı tamamladık ve toplam on maç oynadık. Ancak forma giyen isimler maalesef değişmiyor. Sakatlık olmadığı sürece on sekiz ve on bir büyük oranda belli gibi,
Rekabetin olmadığı yerde başarıdan söz etmek mümkün değil. Yavuz hocam, her futbolcunun formsuz dönemi olabilir, fazla rahatlıktan dolayı futbolcular unu eleyip eleğini ipe serebilirler. Bu noktada yapılması gereken formanın o kadar kolay olmadığını göstermek. 
Kazanmadıktan sonra berabere kalınan maçların sezon sonunda fazla bir şey anlam ifade etmeyecektir. Yavuz hocam garantici olmak güzel ancak iç sahada kazanmamız gerekiyor. Yukardan görüntü hiç umut vermiyor. Gerçekten Adliyespor maçının genelinde izlediğimiz Belediyespor sıradan bir takımdan farksız değil.
Henüz kaybedilmiş bir şey yok. Grupta alınan sonuçlar gösteriyor ki mücadele sezon sonuna kadar devam edecek. Ancak Belediyespor bu görüntüsüyle sezon sonunda o yarışın içinde olması çok zor. Bir uyarı, bir kıvılcım bir hamle yapmak gerekiyor.
Başkan Zeki Gül, sosyal paylaşım sitesinden mesajında uyarılarda bulunmuş. Ancak her maçtan sonra saha ortasında konuşmak yerine lojmanda kapalı alanda bir kez konuşacak ve sonucunu bekleyecek. Her hafta yapılan toplantılardan sonuç çıkmadığı ortada.
Bu sonuçlardan kimse kendini soyutlamasın. Yönetim ben parayı veriyorum ne yapayım diyemez. Teknik Heyet biz çalıştırıyoruz sahaya çıkartıyoruz eldeki malzeme bu diyemez. Hele futbolcular bizim kapasitemiz bu diyemezler.
Sonuçta ortadaki eser bu üç kurumun. Kadroya kuran, çalıştıran ve oynayanlar ellerini başlarının arasına alacaklar sesli düşünerek birbirleriyle empati yapacaklar. Kaçan puanlara değil neden bu kadar kötü koştuklarının cevabını bulacaklar ardından da çözüme hep birlikte karar verecekler. Bunu yapmak içinde daha fazla puan kaybını beklemeseler iyi ederler.
Kadrodaki futbolculardan yetersiz olanlar yok mu tabi ki çok. Ancak bugün bunların değil devre arasına kadar alınabilecek puanların mücadelesi verilmesi, devre arasında ise gerekenin yapılması gerekiyor.