Eksiklikleri gidermeliyiz

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Kazanmak çok güzel. Hele grubun iddialı takımlarından önünde alınan galibiyet çok önemli.  Skor çok güzel ancak sıkıntıları çözmezsek bu sevinçleri fazla yaşayacağımıza inanmıyorum.
Belediyespor’da gerek saha içinde gerekse saha dışındaki olumsuzlukları biran önce gidermek gerekiyor. Önce saha içine değinelim. Kızılcabölükspor maçına göre savunma hatayı daha az yaptı. Orta sahada topa sahip olmada sıkıntı büyük. Kanatlardan gerekli verim gelmiyor. İki maçtır forvette başlayan daha sonra kanatlara geçen Kıvanç Kızılcabölük maçının son yirmi dakikalık bölümü dışında  iyi bir görüntü vermedi.
Kızılcabölük maçında değişiklikler konusunda eleştirdiğim Yavuz hocam bu maçtada beni yanılttı. Hücuma katkı sağlamak için Çağlar’ı oyuna alacak, kontenjan çıkarmak için tercihi Oğuzhan oldu. Kızılcabölük’tede aynı terciyi dolaylı yoldan kullanmıştı bu kez direk yaptı. Ancak Oğuzhan çıkınca sekiz dakikalık bölümde gördüki yanlış hamle hemen Okan’ı oyuna olarak bu boşluğu kapatmaya çalıştı. Oysaki maç boyunca sayısız depar atan Buğra karşı kanatta çizgide yürüyecek hali kalmamıştı. Çağlar, Buğra değişikliğinin ardından Kıvanç’ı sağ kanada atsa hem bir hamle şansı daha kalırdı hemde sekiz dakika yürekler ağza gelmezdi.
Maçta penaltıyı ilahi adelet diye değerlendirmiştim. İlk maçta uydurma bir penaltıyla kaybedilen iki puana karşın gelen bu iki puanı ilahi adelet olarak değerlendirdim. Ancak pozisyonun görüntülerini izleyince pozisyonun net bir penaltı olduğunu gördüm. Savunma bloğunda uyumsuzluğun biran olsun azaldığını gördük ancak rakibin son dakikalarda etkili geldiği anlarda verilen pozisyonlar soru işaretlerini sürdürüyor.
Ceza sahası üzerinde kazanılan faul atışında iki futbolcu ben kullanacağım diye diyaloğa giriyor olmuyor, kulübeye dönerek Yavuz hocaya soruyorlar. Ondan da net cevap gelmeyince ufak bir tartışmaylada olsa atış kullanılıyor. Bunların soyunma odasında belirlenmesi ve bu çirkin görüntülerin saha içinde yaşanmaması gerekiyor.
Yönetim bir hafta boyunca tribün liderleriyle toplantı üstüne toplantı yaptılar. Tribünlerdeki birlikteliği sağlamak adına. Ancak maçtada gördükki görüntü olarak birlik verilsede tezahüratlar ve hareketler perde arkasının hiçde öyle olmadığını gösteriyordu.
Sezon başladı ikinci hafta maçları oynandı Belediyespor yönetimi hala prim miktarlarını açıklayamadı. Geçen sezon kamyoncu takımı diye anılan Düzyurtspor’un maç bittiğinde soyunda odasında prim dağıtmasının faydasını gördü ve şu anda 2. ligde. Bizim yönetim kurulu ise primin miktarını belirlemeye gerek görmüyor. Neymiş primsizde olurmuş.
Beyler sahada ter akıtan futbolcunun forma aşkı falan hikaye kazanılan her maçtan sonra cebine girecek parayı düşünüyor. Hepimizin derdi aynı değilmi. O zaman bırakın başka işlerle uğraşmayı primleri açıklayın ve ödeyebiliyorsanızda hemen hafta içinde ceplerine koyun. Bir sonraki maça konuşmayla motive yerine en güzel motive aracını yapmış olursunuz.
Belediyespor’da kadro derinliği noktasında oldukça sıkıntılı bölgeler olduğu kesin. Alternatifin olmadığı veya az olduğu bölgeleri mevcut kadro içinden çözümler üretilebilir. Ancak çözüm üretilemeyecek konu takım olmadır. Sebat maçında gerek sahada canlı gözlerle gerekse çekilen fotoları okuduğumda gördükleri bu noktada büyük sıkıntılar olduğunu söylüyor bana. Zaten bu sıkıntılar aşılmadığı sürece isterse uçan isimlerden kurulu ekip kurun başarılı olmanız mümkün değil.
Üç maçlık periyotta karneler orta görünüyor. Bunlardan gerekli dersleri çıkartıp toparlanmak gerekiyor. Ben bilirim ben yaparım dediğimiz sürece doğruyu bulmak zor.  Resme geniş bakmak ve bilenleri dinlemek çok önemli.
Ulukavakspor ilk maçta deplasmandan puanla döndü. Alınan bir puan umutsuzluğu morale çevirdi. Yaşanan onca sıkıntıya rağmen deplasmandan getirilen bir puanla lige moralli başlayan temsilcimizin her geçen hafta daha ileriye gideceğine inanıyorum.
Son olarakta Çorum’da gazetecilik yapmanın ne kadar zor olduğunu dile getirmek istiyorum. Övmek çok güzel, eleştirmek çok kötü, birisinin istemediği birisi övmek kötü eleştirmek güzel, Yani her yazdığından birileri mutlaka rahatsız oluyor tepki gösteriyor. Bizim işimiz ‘BİZCE’ doğru olanı yapmak. Başkasının doğrusuna göre hareket etmedik bundan sonrada etmeyiz. Herkes kendi işini yapacak. Başkasının işini yapmaya kalkmayacak. Neyse daha fazla karıştırmayalım sağlıcakla kalır.