Son düdüğü bekliyoruz

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Evet koca sezonun sonuna geldik. Büyük umutlarla başladığımız ve devre arasona umutlarımızı artırırak girdiğimiz 2013-2014 sezonunda kabus gibi bir ikinci yarının sonunda kaçan balığın büyüklüğü insanı kahrediyor.
İkinci yarıda bir türlü istikrarı yakalayamayan Çorum Belediyespor inişli çıkışlı grafiğinde malesef en kritik haftalarda hep inişte geçiriyor. Çıksalın deplasmanında alınacak galibiyetle hedefe ulaşmak isteyen kırmızı siyahlı takım uzatmalarda yıkıldı.


Dedik bunun telafisi var sahamızda Darıca’yı yener Erzurum’a en azından beraberlik yeterli sonuçla gideriz. Maç sırasında gelen diğer sonuçlarla 60. dakikadan itibaren bu maçta alınacak bir puanın ne kadar değerli olduğu ortaya çıktı ancak bunu bizim teknik heyet ve futbolcular bir türlü anlayamadı.
Beraberlikle ayrıl sahadan Darıca’yı devre dışı bırak, son maçında Erzurum’da beraberliğe oyna. Futbol mantığı bu kadar basitti. Kazanılacak üç puanın bir puandan hiç bir farkı olmadığını anlayamadılar malesef.
İki haftadır susuyoruz umutlar tükenmediği için. Yapılan hatalar, yanlışlar ve iç çekişmeleri son doksan dakikanın ardından geniş geniş yorumlayacağız. Sonuçta oynanmamış bir doksan dakika ve çıkmamış bir can var. Son umudumuzu bekleyeceğiz.


Darıca Gençlerbirliği maçına gelince sezon başından buyana ilk kez savunma kurgusu oldukça farklı sahaya çıkan kırmızı siyahlı takım diğer maçlardan farklı olarak karşılaşmaya iyi başladı. Özellikle savunma arkasına atılan toplarla etkili olan kırmızı siyahlı takımda Murat ve Ender girdikleri net pozisyonlarda son vuruşu yapamayınca öne geçme fırsatından yararlanamadılar.
Karşımızda kazanmak zorunda olan bir takıma karşı oynadık. Beraberliğin bize yettiği maçta savunmada az adamla yakalanmanın mantığını bir türlü çözemedim. İlk yarıdaki performansı ikinci yarıda da beklerken yanılmışız.
Özellikle orta sahada Mehmet Akif, Oğuzhan Yalçın ve Murat’daki inanılmaz düşüş birde bunlara iki kanatta Murathan ve Ender’in kötü performansı eklenince pozisyon bulmakta zorlanan kırmızı siyahlı takımın tek umudu yan toplara kaldı.


Darıca Gençlerbirliği ise orta sahasında etkili isimlerle direk kaleye gidince gerçekten çok boş alanlar buldu özellikle ikinci yarıda. Çağrıcan’ın kurtarışları olması belkide ikinci yarının başında konuk takım maçı koparıp alacaktı.
Kaybedilen büyük umutlar ve avantajların ardından sezonun son maçında Erzurum deplasmanında final oynayacak olan Çorum Belediyespor’un işi gerçekten çok zor. Ev sahibi takım play-off havasına girmiş ve tüm umudunu bu maça bağlamış bir Erzurum önünde mücadele edecek.
Erzurum’lu olarak benim için zor bir maç olacak ancak tabiki kalbim ve gönlüm Çorum Belediyespor için atacak. Dezavantajlıyız işimiz zor ancak kadro tecrübesini iyi kullanması halinde bu zoru başarabilir Belediyespor.
Ev sahibi olmanın verdiği tribün baskısı sahadaki futbolculara olumsuz yansıyacaktır. Eğer maçta erken gol yemediğimiz rakibin baskısını atmasına izin vermediğimiz takdirde ikinci yarıda her geçen dakika stres ve panik havasındaki rakip karşısında iki hızlı hücumcu A. Buğra ve Murathan’la sonuca gidebilir. İşimiz zor evet hemde çok zor. Ne yapalım futbolun içinde her zaman olan mucizeyi bekleyip en azından play-off maçlarında şansımızı denemeyi bekliyoruz.


Bu kadro bunu başarabilecek güçte yeterki silkinsinler ve kendilerine gelsinler. Yoksa hem Çorum kaybedecek hemde bu kadrodaki çok sayıda futbolcunun kaybedeceği çok şey olduğu kesin.
Bir sözde taraftara. Böylesine kritik bir maçta ev sahibi olma avantajı adına ne yaptınız allah aşkına. Birilerine yağ çekme dışında . Ezberliğimiz Tokat aşkı dışında allahısnı severseniz. Yenileyin artık kendinizi lafta değil icraatta taraftar olmanın zamanı gelmedi mi daha...