Kazanıp beklemek

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Gerçekten geriye dönüp bakınca kaçanlara üzülmemek elde değil. Ancak geçmişe üzülmek geleceğe bir şey kazandırmayacağına göre önümüze bakmak ve kalan üç haftayı kayıpsız geçmek çok daha önemli. Lig bittikten sonra keşkeleri sıralayabiliriz ancak gün kalan üç maça bakma zamanı.
Düzyurtspor maçında takımı ilk kez deplasmanda izledim. Kaçan iki puanın bugün ne kadar önemli olduğu ortada. Bu maçtaki futbolun verdiği umutla Manavgat maçına çıktık. Sahada büyük bir sürpriz vardı Murathan ilk on birde sahadaydı. Korkmadım değil ya sakatlanır da son üç kritik maçta mahrum kalırsak diye. Allahtan korktuğumuz olmadı.


Maç başladı iç sahada gördüğümüz durgun isteksiz Belediyespor ve çok daha istekli ve kazanmaya geldiği her halinden belli bir konuk takım. Bu istekte oyuna ve skora yansıdı ve konuk takım öne geçti. Gol bir anlamda Belediyespor'u biraz kendine getirdi. Bu sezon en etkili olduğu yan toptan Emir'in kafasından gelen gol bir anlamda maçı kazanmaları gerektiğini futbolculara hatırlattı.
İlk yarının sonunda gelen penaltı golü ve ikinci yarının başında Emir'le gelen üçüncü gol bir anda maçı bitirdi. Manavgat beyin olarak sahada bitti buna karşın Belediyespor'da bencillik tavan yaptı ve farkı açacak pozisyonlar cömertçe harcandı. Uzatmada Utku'nun maç eksiğinden kaynaklanan golle maçı 3-2 kazanan Belediyespor ilk beş için avantajını artırdı liderlik içinde umutlarını biraz daha yeşertti.


Şimdi önümüzde üç tane gerçekten çok zorlu maç var. Bu hafta düşme hattındaki Çıksalınspor deplasmanı iç sahada Darıca ve son hafta Erzurum deplasmanı. Belediyespor'un ilk beş için bu maçlardan 3-4 puan çıkartması şart. Asıl hedef için ise üç maç dokuz puan alıp beklemekten başka alternatif yok. Ligde rahat takım sayısının az olması ve her maçan zorlu geçmesi nedeniyle neden olmasın kelimesini söylesek yanlış olmaz. Ancak bunun için kesinlikle bizim kazanmamız gerekiyor. Biz kazanamadıktan sonra başkasını beklemenin bir anlamı yok.
Belediyespor futbol adına Evrenseki maçında ikinci yarının başında orta alanda kısa sürelide olsa o kadar güzel işler yaptı ki.  Bu çok kısa süreli güzelliklerin süresini uzatmamız gerekiyor. Tabiki kalan üç haftada futboldan çok kazanma isteği çok daha önemli. Üç maçta rakipten daha fazla istemek çok önemli. Tecrübe ve kadro kalitesi olarak rakiplerden iyi olduğumuz kesin. Ancak kazanmak için bunlar yeterli olmaz artık.


Çıksalın ateş hattında ve evinde kazanmak isteyecek. Gerçekten çok zor bir maç olacak bunun içinde Belediyespor'un maça çok farklı bir bilinçle hazırlanması gerekiyor. Bu saatten sonra geçmişe takılarak farklı şeylerle uğraşmak kimseye bir yarar sağlamaz. Yönetim şu hataları yaptı, teknik heyet yanlış yaptı demek yerine kalan üç maçı nasıl kayıpsız kapatırızın çabası içinde olmak gerekiyor. Bu yanlışlardan gerekli dersleri çıkarmak için sezon sonunda uzun bir değerlendirme yapma zamanı bulacağız.


BAL'da iki temsilcimiz beklendiği gibi son haftaya nefes nefese girdiler. Gerçekten çok kıt imkanlarla ve çok zor şartlar altında mücadele eden iki temsilcimizden birisi veda edecek. Diğeri ise kalmak için baraj maçı oynayacak. Çorumspor bitti denilen şansını kendisi gibi baraj maçı oynamak için kazanmak zorunda olan Gölbaşı'nı uzatma dakikalarında bulduğu golle 2-1 yenerek umudunu son maça taşıdı. İskilip son maça rahat çıkmak istedi Sincan'da kaybetti ve yine kritik bir doksan dakikaya çıkacak. Gönül ikisininde üzülmesini istemiyor verilen bunca emek var. Ancak oyunun kuralı bu birisi üzülecek. Dileğim ve temennim önümüzdeki sezon Çorum'u BAL'da layıkıyla temsil edecek takımın bu hakkı elde etmesi. Gönlümden tabi ki  Çorumspor geçiyor ancak bulunduğu konum itibariyle işi çokta zor olduğu kesin. Hayırlısı olur herkes için ne diyelim...