Bir puana razıydım kaçan iki puana üzüldüm

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

İlk deplasman maçına gittim, kaçan galibiyete üzüldüm. Maç öncesinde bir puan verseler sahaya çıkmaz kabul ederdim. Hele hele Düzyurtspor sahaya çıktığında futbolcuların yüz hatları ne kadar istekli ve hırslı olduklarını görünce iyiden iyiye tırstım. İlk deplasman maçından mağlubiyetle döneceğim diye.
Birde yağmur yağışı başlayınca sahaya ve yağmurlu sahaya alışık rakip önünde işimiz iyice zordu. Maçı sentetik çimde oynayacak Çorum Belediyespor'un bir tek antrenman bile sentetikte yapmamasına anlam vermekte mümkün değil.


Maçın ilk dakikalarındaki kontrolün ardından sonraki bölümde Çorum Belediyespor tek kanatlı uçmaya çalışan kuş gibi rakip kaleye yüklendi. Sol kanatı çalışmayan sağ kanattan Buğra ile etkili olmaya çalışan Belediyespor'da tecrübeli futbolcu getirdiği toplarda final paslarını isabetli atmış olsa ilk yarıda skoru bulmak mümkündü.
Sol kanatta son dakikada on bire giren Eray ile uzun aranın ardından ilk onbirde sahaya çıkan Kıvanç hiç bir varlık gösteremedi. Zaman zaman yapılan hatalarda bu kanattan geldi. İlk yarının sonlarına doğru topa sahip olan ve pozisyon bulan Çorum Belediyespor bir anlamda rakibinin maç öncesindeki direnişini beyinde kırdı.


İkinci yarının ilk bölümünde ev sahibi takımın kazanmak adına iki hücum oyuncusunu oyuna alması Belediyespor'un daha çok boş alan bulmasına neden oldu. Hele son yirmi dakika gardı düşmüş boksör gibi sallanan Düzyurtspor'a son darbeyi vuracak ayak ve kafa maalesef çıkmadı.
Murat ve Buğra ile hele hele Emir'le girdiği net pozisyonlardan birisi gol olsa Çorum Belediyespor son dört haftaya farklı hedeflerle yelken açacak bir takım olacaktı. Maalesef olmadı son darbeyi vuramayınca sahadan golsüz beraberlikle ayrıldık. Haa uzatma dakikasında ise ev sahibi takım maçtaki en net pozisyonu buldu ancak kaleci Utku'nun üzerine gelen top bir anlamda tesellimiz oldu.


Maçın hakemleri çok kötü bir yönetim gösterdi. Bunu iki takım içinde söyleyebilirim. Yağmur nedeniyle gidemediğimiz uzak kalede Çorum Belediyespor'un bir penaltı ve birde gol olduğunu tribünden izleyenlerin iddiası olarak belirtmek gerekir.


Yavuz Sultan Selim Stadı'nda Çorum Belediyespor 18 kişilik kadro ile geldi. Sol kanat oynayacak isimler Yakup, Vedat, Ender ve  Kıvanç olarak bulunuyor. Yakup ısınırken sakatlanıyor Teknik Heyetin tercihi sağ ayaklı Eray'dan yana. Aksayan bu kanat için değişiklik düşünülüyor alınan isim Ender.
Antrenman performansları çok kötü, beyin olarak iyi durumda olmayan Vedat alternatif dahi olamıyor. Yeteneğini bilen biliyor, Alınganlığını bilenler biliyor. Profesyonel düşünemediğini de biliyoruz. Maç öncesi takımlar ısınırken sahadaki görüntüsü bile insanı üzüyor.


Vedat bu kadar kötü, oynayacak durumda değil peki o zaman neden 18 kişilik kadroda ve kulübede. Yok kötü değilse neden beşinci veya altıncı alternatif olmuyor. Mustafa hoca tanımak Vedat'ı. Antrenman performansları ile forma giyenler ve alternatif olanların son beş haftadaki performanslarını bilenler biliyor. Neden onlar her hafta alternatif olurken 23 Şubat'ta Sakaryaspor deplasmanında ikinci yarıda oyuna giren Vedat'a ikinci bir şans yok.
Bu kadar kötü ise almayın kadroya hem takım ahengini bozmasın hem de kendi psikolojisini. Görüntüsü hiç bir takıma yakışmıyor Teknik Heyet.


Çorum Belediyespor dört tane zorlu maç oynayacak. Gerçekten üçü direk play-off yolundaki rakipleri biri düşme hattında. Bu zorlu maratonda liderlik uzak ihtimal ancak olurmu olur, Bunu düşünürken play-off dışında kalmakta mümkün. Puan durumuna baktığımızda yedinci Darıca ve sekizinci Erzurum ile aramızdaki puan farkı sadece iki ve üç. Bu iki takımda kalan dört haftada oynayacağımız iki takım. Bu haftaki Manavgat ise bir puanla gerimizde. Her maç final ve alınacak her galibiyet çok önemli.
Düzyurtspor maçındaki performans azalan umutlarımı artırdı. İnşallah yanılmayız pazar günü Evrenseki maçını kazanarak rakibin birini dışarda bırakırız.