Beş final maçı öncesi susalım...

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor ilk beş iddiasını artırmak yolunda kazanmakta başka şansının olmadığı maçta Elazığ Belediyespor’u yine bir son dakika golüyle 3-2 yenerek üç puanı aldı. Ligden düşmesi kesinleşen rakibi önünde saha dışı etkenler falan devreye girsede iki gol yiyen bir Çorum Belediyespor’un suçlu aramasına gerek yok kendine bakması gerekiyor. Gerçekten futbol adına ortaya hiç bir şey koyamayan iki pas yapamayan bir takım görünümünde Çorum Belediyespor.


Bu kadar karamsar tablo çizdiğimiz Belediyespor tüm bunlara rağmen şu anda liderle arasında sadece beş puan fark var ve üzerinde bulunan iki takımla üst üste iki maç yapacak. Bunları kazanması halinde şampiyonluk ihtimali çok fazla olacağı kesin.
Saha içindeki olumsuz görüntü malesef saha dışında da aynen devam ediyor. Hedefe oynayan bir takım ve hala hedefin içinde olmasına karşın üçüncü teknik adam ile yollarını ayırdı. Yaşanan bu olumsuz süreçte Çorum Belediyespor’un önündeki en büyük sorun olarak görülüyor.


Teknik Heyet değişiklikleri sonunda yaşananlar ve açıklamalar gerçekten hayli ilginç. Yapılan suçlamalar var ancak suçlananlardan bir açıklama gelmiyor. Ligin son beş haftasına hedef içinde olan bir takımın üç teknik adam değişikliği yaşaması normal olmasa gerek.
Belediyespor Yönetimi kendi içinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bir türlü doğru tercihe yapamıyor, sorunun kökünü kurutmak için gerekli adımları atamıyor. Başkan Gül, bu konuda tam yetkili olduğu için diğer yöneticiler kendilerini kenara çekerek suçun yükünden kurtuluyorlar.
Yaşanan süreç bakalım bizlere daha neler gösterecek hep birlikte göreceğiz. Elazığ Belediyespor maçında sahada başarılı diyebileceğimiz isim bulmak gerçekten zor. Rakip 12 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Çorum’a sabah saatlerine geliyor ve bir yurtta kısa süreli bir dinlenmenin ardından maça çıkıyor.


Hedefi olmayan sadece saha dışı takviyelerin gücü ile mücadele etmeye çalışan bir takım. Sen ise bir eli bağda bir eli yağda olan ve hepsinden önemlisi hedefli bir takımsın. O halde yapacak bir şey var oda istemek. Gerçekten Belediyespor’lu futbolcuların maçta kazanmayı tribündeki bir çok taraftar kadar bile istediğini göremiyoruz. İstiyorlar belkide tribünü hiç öyle yansımıyor görüntü.


Bu kadar zor bir kazanılan Elazığ maçının ardından  grupta ilk iki sırayı alan Düzyurtspor ve Hacettepespor’un aldığı mağlubiyetler kırmızı siyahlı takıma liderlik şansını artırdı. Özellikle iki hafta üst üste oynayacağı Düzyurt ve ardından Manavgat Evrenseki maçlarını kazanması halinde bu şans çok daha artacak.
Sahadaki performansı her ne kadar umut vermese, saha dışındaki sıkıntıları umutları azaltsada sonuçta futbol oyununda sonucu kestirmek zor olduğuna göre bu ihtimalleri iyi değerlendirmek gerekiyor. Öncelikle Başkan Zeki Gül ve Yönetim beş haftalık bir sıkıyönetim ilan edecek ve gerek saha içinde gerekse saha dışında yapacağı çalışmalarla kaçtı denilen fırsatı yeniden yakalamayı değerlendirecek.


Beş haftalık bu zorlu maratonda gerçekten birbirinden zorlu beş maç oynanacak. Kadro yapısı ve gruptaki takımlar arasındaki güç dengeleri her maçın her türlü sonuca açık olduğunu ortaya koyuyor. Öyleyse kaçanın ardından bir daha yanmamak ‘Keşke’ dememek için bu süreç iyi yönetilmeli. En büyük sorumlulakta tabiki Yönetime düşüyor. Kendi içlerinde birlikteliği sağlayacak ve kuyu kazmak yerine ayıp örterek beş haftayı geçirip mutlu sona ulaşmak gerekiyor.
Şunu unutmamak lazım hedefe ulaşılırsa kimsenin malı olmayacak sonuçta Çorum kazanacak. Bırakılım kişisel çekişmeleri beş haftalığına bir kenara şu süreci en güzel şekilde sonlandıralım.