Son umut tükenmesin

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor kaçan liderliğin ardından ikinci hedef olan ilk beş içinde yer almak için kazanmak zorunda olduğu maçta Maltepespor'u 4-1 yenerek moral buldu.
Ligin ikinci yarısında oynadığı dört deplasman maçından mağlubiyetle ayrılan birde iç saha maçından puansız ayrılan Çorum Belediyespor elinin içindeki direk şampiyonluk umutlarını büyük oranda bitirdi. Kaçan balık her zaman büyük olduğu için Belediyespor'da inşallah sezon sonunda bu acıyı yaşamaz.


Deplasman maçlarında kazanmak yerine dört beraberlik almış olsaydık bugün liderle aramızdaki puan farkı beş olurdu. Ancak artık geçmişe takılmanın anlamı yok önümüze bakmak lazım.
Maltepespor maçında ilk yirmi dakikalık bölümde çok kötü bir futbol. Uzun aradan sonra çift forvet maça başlayan Belediyespor'da orta sahayı rakibe kaptırdı. Eray savunmanın içine girdi, Buğra ve Murathan çizgiye yakın oynayınca orta sahada Maltepespor cirit attı.


Kenar yönetim bunu gördü ve Emir'i biraz geriye çekti çizgideki isimleride ortaya yaklaştırdı nispeten bir toparlanma oldu. Buğra'nın golü bir anlamda Belediyespor'a hayat öpücüğü oldu. Golden sonra daha diri bir Belediyespor ortaya çıktı. Gökhan'ın kaşının açılması teknik heyetinde işine geldi ve Furkan'ı orta sahaya alarak ideal dizilişe dönüldü.


Osman'ın kafa golüyle soyunma odasına iki farklı üstün giren kırmızı siyahlılar ikinci yarıda ilk yarıdaki performansından uzak Murat'ın kaptırdığı toplarla kalesinde tehlikeler yaşadı. Murat-Kıvanç değişikliği orta saha kontrolünü yeniden Belediyespor'un eline geçirdi.


Sondaki bölümde ise temsilcimizin istediği sahneler oluştu. Savunma arkalarında ters toplarda uzun ve boş alanlar. Grupta iki kanadı bu kadar etkili (Buğra ve Murathan) başka takım inanın yok. İkisi iyi olduğu takdirde Belediyespor'un maç kazanma diye bir korkusu olamaz. Her ne kadar Murathan ilk yarıdaki performansından uzakta olsa takıma olumlu katkısı çok fazla.


Çorum Belediyespor'un yapacağı en akıllı iş kontrollü oynayacak rakibin risk aldığı son bölümde diri kalacak iki kanat oyuncusunun önüne atılacak uzun toplarla pozisyonlar bulacak. Başka arayışa girmeye hiç gerek yok. Bir yan toplarda etkili isimlerin beceresi ikincisi iki kanat oyuncusunun önüne atılacak toplar.
Son ihtimal ise top yeteneği çok yüksek, formda olduğu zaman sonucu değiştirecek Oğuzhan Yalçın'ın mükemmel vuruşları. Gerçekten attığı gol tam jeneriklikti. Artık makas daraldı ve önümüzde gerçekten zorlu bir maraton var. On takım ilk beş mücadelesi veriyor. Düzyurt ve Hacettepe avantajlılar diğer üç koltuk için talipli çok.


Çorum Belediyespor kadrosu bu gruptan lider olarak direk çıkması gerekiyordu. Olmadı yapılan hatalar ve takım olamama sıkıntısı bu noktaya getirdi. Öncelikli hedef ilk beşe girmek sonraki hedef ise iki maçı kazanarak 2. lig hedefine ulaşmak.


Teknik Direktör Hakkı Öztabağ her ne kadar takım olma yolunda çok iyi durumdayız desene uzaktan görünen fotoğraf öyle göstermiyor. Gerçekten takım olsa atılan golden sonra tek yumruk olur. Oyundan çıkan veya oynamayan isimler birlikte sevinirler birlikte üzülürler. Bu noktada yapılması gereken çalışmalar olduğu kesin.
Detaylar sezon sonunda inşallah, Şimdi kalan yedi maçı düşünerek güzellikleri öne çirkinlikleri perde arkasına atalım. Çünki kazanan sadece ve sadece Çorum olacak.