Sevindiğimizle kalmayalım

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Gerçekten sırat köprüsü gibi bir maçı kazanmak mutluluk verici. Kaybedilmesi halinde hem havanı hem puanını hemde en önemlisi şehrin güvenini iyice bitirecektin. Ünyespor maçı böylesine kritik bir dönemeçti. Maçtan iki saat önce başlayan yoğun yağmur zaten bitik durumdaki zemini su gölüne çevirdi. Sahanın belli bölümlerinde top sürmek mümkün değildi.


Bir tarafta futbol oynamak isteyen Çorum Belediyespor diğer yandan ise sadece puan için oynayan ve bozmaya çalışan Ünyespor. Birde Karadeniz takımlarının alışık olduğu hava şartları eklenince maç öncesi puan durumundaki avantaj ortadan kalktı.
Maça demek yanlış olacak ama Belediyespor bu sahaya hiç hazır olmadığını ilk yarıda gösterdi. Kanatlardan top götürmeye çalışan yerden oynamaya çalışan Çorum Belediyespor karşısında Ünyespor ise havadan savunma arkasına atılan toplarla etkili olmaya çalıştı.


Murathan son haftalara göre diri ancak bu kez de zemin ona izin vermedi. Ender yine beklenen direnci ve mücadeleyi veremedi. Savunma bloğunun ikinci yarıdaki inanılmaz düşüşü bu maçta da devam etti. Birde buna teknik heyetin mutlak kazanmak zorunda olduğun maça çift ön libero (Okan -Furkan) ile çıkınca ilk yarıda hücumsal anlamda yazacak fazla bir şey yoktu.


Rakibin henüz 39. dakikada 10 kişi kalmasından sonra ise Belediyespor daha rahatladı. Ancak bu dakikadan ilk yarının bitimine kadar bence boşa geçen bir zaman vardı. Devre arasında yapılan değişiklik bu dakikada yapılabilirdi. Geçte olsa yapılan Furkan-Gökhan değişikliği ile Belediyespor hücumda doğruları yapmaya başladı. Orta sahadan penaltı noktasına toplar gönderilmeye başlandı.
Maalesef gerek şişirme gerekse duran toplarda bir türlü penaltı noktasını bulmayınca pozisyon üretemeyen kırmızı siyahlı takımda her geçen dakika panik ve umutlar azalıyordu. Teknik Heyet bu dakikalarda Ender-Oğuzhan Yalçın değişikliği hamlesini yaptı. Buda çözüm olmayınca son on dakikada savunmadan İmam'da üçüncü uzun olarak rakip ceza alanına gönderildi.


Bu noktada fizik olarak güçlü ve top götürme özelliği olan Kıvanç değişikliği için neden beklendi anlamak zor. Devre arası kampı ve çalışması yapamamış ve on kişi kalmış Ünyespor son dakikalarda fizik olarak iyice bitince Belediyespor cümbür cemaat hücum etmeye başladı. Murathan'ın beraberlik golü hem rakibin direncini kırdı hem de Belediyespor'lu futbolculara güç ve inanç kazandırdı.


Yine bir duran topta son dakikada Ünyespor'un kendi kalesine attığı golle Çorum Belediyespor altın değerinde üç puan kazandı. Hakkı hocanın da dediği gibi erken bulunan kazanılan gollerle olsa bu galibiyetin fazla bir anlamı yoktu. Ancak böyle son dakika golüyle kazanılması hem takıma hem de camiaya moral oldu umut verdi.


Bu maçı futbol olarak değerlendirmek doğru değil. Çünki futbol sahası oynamak için değil yüzmek için uygundu. Ancak bireysel olarak değerlendirdiğimiz zaman Belediyespor'un sıkıntılarının devam ettiğini söylemek yanlış olmaz. Savunma sıkıntısı devam ediyor. Orta sahada bir türlü istenen isimler beklenen performansı göstermiyor. Kısacası galibiyet güzel ancak gerekli dersleri çıkartmazsak sevindiğimizle kalırız diye korkuyorum.


Hafta sonu Nilüferspor maçı var ve takımın üç hücum oyuncusu cezalı. Sakatlıklarda var. Ancak hepsinden önemlisi ise maçın sentetik çim sahada oynanacak olması. Belediyespor bu sezon bu sahalarda henüz gülmedi. Futbolcuların sentetik allerjisi bulunuyor. Gelinen bu noktada herkesin allerjisini bir kenara bırakarak gözünün önüne bakması artık kaybedecek tek puan olmadığını görmesi gerekiyor. İnşallah sevindiğimizle kalmayız.


Çorumspor üst üste iki hafta evinde hemde kazanabileceği rakiplerine mağlup olarak ligde kalma yolundaki en büyük avantajını kaybetti. İskilip Belediyespor ise Aksaray deplasmanından bir puan çıkartarak avantaj yakaladı.
Görünen o ki iki temsilcimiz arasındaki mücadele ligin son haftasına kadar sürecek gibi görünüyor. Diğer görülen gerçek isi iki temsilcimizden hangisi BAL hakkını kazanırsa kazansın mevcut şartlarda devam ettiği sürece böyle gitmeyeceği de diğer bir gerçek.