Sahada kaybettik tribünde kazandık

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor dört haftadır devam eden galibiyet serisini evindeki Çıksalınspor maçından golsüz beraberlikle ayrılarak bitirdi.
Maç öncesi düşünceler farklıydı ancak puan durumuna bakarak yapılan bu yorumlar rakibe biraz haksızlık ediliyor gibi geldi. Hiç kazanamamış bir takım ancak yeri maçı berabere bitirmiş gol atmakta zorlanan bir takım ancak yediği gole bakıncada grupta sekizinci Evrenseki takımından bile az gol yemiş bir takım.
Rakip zor gol yiyen ve zor yenilen bir takım. Ancak tek avantaj zorda gol atan bir takım. O zaman sistemi buna göre belirlemek gerekiyor. Maça diziliş olarak baktığımız zaman dörtlü savunmanın önünde iki ön libero Mehmet Akif ve Furkan onların önünde Oğuzhan Yalçın iki kanatta Murathan ve A. Buğra forvette ise Emir.
Rakip kapanıyor doğru, zemin çok kötü doğru ancak doğru olmayan bir şey var oda bizde bu maçta çok kötüydük. Belediyespor’un iç sahada izlediğim en kötü maçıydı. Yenildiğimiz Elibol Sandıklıspor maçında bile bundan daha iyi oynadık bence.
Diğer maçlarda kötü oynayan oluyordu ancak bu maçta kötülerin içinde iyiyi aramak zorunda kalıyorsunuz. Basın tribününde devre arasında değişiklik ne yapılabiler dediğimizde o kadar çok isim sayıldıki o kadar değişiklik hakkımız yoktu.
Futbolun içinde var böyle günler ve maçlar. Önemli olan bu maçtan gereken dersleri çıkartarak önümüzdeki haftalara bakmak gerekiyor. Çorum Belediyespor kadro yapısıyla bu yarıda toplayabileceği maksimun puanlara yaklıştı bence. Sezon başında kadro oluşturulurken beklenti çok farklıydı ancak sahaya yansıyan performanslar çok daha farklı olarak ortaya çıktı.
Sonuçta kazanılması gereken altı puan var ve bunları alacak olanlarda sahada mücadele edecek olan futbolcu arkadaşlar. Kaybedilmiş hiç bir şey yok, Çıksalın’ı hemen unutup Darıcaya başımız dik ve umutla bakmak zorundayız. Karamsarlığa kesinlikle gerek yok çünki bu takım Çorum’un desteğini arkasına aldığı takdirde ikinci yarıda işi riske sokmadan direk layık olduğu üst lige yükselecek güçtedir.
Ancak bu işi fazla sıkıntıya sokmamak için kalan iki maçtan alınacak altı puanı cebe koyarak devre arasına yüksek moralle ve umutla girelim.
Sahada kaybedilen iki puan tabiki üzücü ancak Çıksalınspor maçı Çorum açısından çok önemli bir güç birliğine şahit oldu. Çorumspor taraftarları Çorum Belediyespor maçına gelerek kardeş takıma bu zorlu maçta destek verdiler. Maç boyunca Çorum adına tüm taraftarlar sahada mücadele eden ve kırmızı siyah formayı giyen futbolculara sahip çıkıyorlar destek veriyorlar.
Sahada kaybedilen puanı inanıyorumki futbolcularımız bu hafta Darıca’da telafi ederler. Ancak Çorum adına çok önemli olan bu birlikteliğin kaybedilen iki puandan çok daha önemli olduğuna inanıyorum.
Belediyespor Yönetimi ilk yarının bitimine iki hafta kala devre arası hesaplarını yapmaya şimdiden başladı. Takımın eksiklerini belirlemek ve takviye yapılacak bölgeler için araştırmala geçildi. Bu dönemi az hata ile geçmesi halinde Belediyespor’un ikinci yarıda Çorum’un hakettiği başarıya ulaşacağına inanıyorum. Yeterki pazar günki birlikteliğimizi sürdürelim.
BAL’daki temsilcilerimizden Çorumspor yine deplasmanda kazandı. Evinde henüz galip gelemeyen Çorumspor ikinci galibiyetini Safranbolu deplasmanında aldı. Kadro yapısı ve yaşanılan sıkıntıları göz önüne aldığımızda diğer temsilcimizden daha zor durumda görünsede Çorumspor zorları başarmaya devam ediyor.
Diğer temsilcimiz İskilip Belediyespor ise evindeki mağlubiyet serisine devam etti. Kadro olarak kaliteli isimlerden kurulu olsada İskilip Belediyespor hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Sonuçta iki temsilcimizden birisi gidecek dileğimiz Çorum’u en güzel şekilde temsil edecek olanın yoluna devam etmesi.