Kazanılan çok şey var

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum Belediyespor iki haftalık çıkışını grup lideri Düzyurtspor önünde aldığı galibiyetle sürdürdü. Bu galibiyetin anlamı hem puan tablosunda hem kamuoyunda hemde Çorumlular arasındaki anlamı çok farklıydı.


Ne kadar bir köy takımı desekte sonucunda 3. lige yükselmeyi başarmış ve 11 haftayı namağlup lider kapatmış bir takıma karşı alınan galibiyeti kimse küçük gösteremez.


Sezon başından yanı en büyük sorun takımın öne geçtikten sonra geriye yaslanmasıydı. Düzyurtspor karşısında kırmızı siyahlı takım ilk kez kendine güvenerek oynadı 2. dakikada öne geçti 90. dakikada yine rakip kalede gol aramayı sürdürdü.


Grubun namağlup lideri ile oynanan maçta rakibin bir tek ofsayttan girdiği net pozisyon var ikincisini bulmak zor. Futbolcular ilk kez bu kadar konstantre olmuşlar ve bunu doksan dakika boyunca sürdürdüler.
Bu galibiyetin puan sıralamasındaki önemini anlatmaya gerek yok. Bakınca anlamak kolay. Asıl büyük önemi ise Çorum’da oluşturduğu sinerji ve birliktelik. Düne kadar ismi bile konulmayan hedefler artık arkadaş sohbetlerinde konuşulur hale geldi.


Hepsinden önemlisi ise Çorum olarak isminin önünde şehrin isminin yazılı olan kulübe ilgi ve alaka doruğa çıktı. Bunu iyi değerlendirmek gerekiyor. Çorum belde köy takımları ile oynayacak ölçekte değil. Pazar günü oynadığımız takım köy takımı bu hafta sonu oynayacağımız takım belde takımı.


Bunlardan kurtulmak içinde detaylara takılmadan sadece ÇORUM isminin etrafında birleşerek güç birliği yapmamız şart. Yoksa hepimiz bir tarafa çekersek böyle köy ve belde takımları ile oynamaya devam ederiz.
Dr. Turhan Kılıçcıoğlu’nun bu halini özlemişiz gerçekten.  Son yıllarda böyle bir taraftar topluluğu görmedi stad. Buna bilet fiyatları denilemez çünki geçmiştede bir liraya oynanan maçları gördük. Ortada bir gerçek var şehir birleşme yolunda.

Bunu sağlayan başta Yönetim, Teknik Heyet ve futbolcuları canı gönülden kutluyorum. Ama henüz yolun başındayız ve yapılmış hiç bir şey yok. Ancak şunuda unutmamak gerek Çorum adına zor olan aşıldı şehir birleşti. Şimde görev Düzyurtspor maçında sahada kazanmaya kenetlenmiş futbolcuların bu birlikteliği sürdürmelerinde.
İlk yarının kalan dört haftasında üç tane birbirinden zorlu maçlar oynanacak. Bu maçlarda alınacak puanlar ikinci yarıda işi kolaylaştıracaktır. Bunun içinde bugün itibariyle Düzyurt’u tüm şehir unutmak zorunda tabiki futbolcular başta olmak üzere.


Bir hafta önce pireye kızıp yorgan yakan taraftar temsilcileri bir hafta sonra doğruyu buldular ve takımlarına sahip çıktılar. Ancak yine kişilerle uğraşmak yerine takımlarına destek vermeleri en doğrusu.


Haftanın diğer sevindirici haberi ise Tosya’dan geldi. Galibiyeti bulunmayan Çorumspor zor şartlar altında sürdürdüğü mücadelesinde ilk üç haftanın grup lideri Tosya Belediyespor önünde nefes kesen bir mücadele sonunda sahadan 3-2’lik galibiyet ve üç puanla ayrıldı. Bu galibiyet Çorumspor’da futbolculara büyük bir güven kazandıracağı kesin. Darısı bundan sonraki haftalara inşallah böyle devam ederler.


Diğer temsilcimiz İskilip Belediyespor ise kan kaybını sürdürdü. Grupta düşmeye en yakın takımlardan birisi olarak görünen Aksaray Belediyespor’a evinde mağlup olarak galibiyet hasretini sürdürdü. İskilip’te bir şeylerin yolunda gitmedi kesin. Böylesine hayati bir maç öncesinde takımın teknik direktörü dört beş gün Ankara’da kulübe ekonomik gelir sağlamak için kuşburnu, pekmez, forma satmak için çalışıyor. Peki takım nerde nasıl çalışıyor. Bunlar bilinen sıkıntılar bilinmeyenlerde olduğu kesin. Bu sorunlar çözülmediği sürece İskilip’in bu yılki hedefine ulaşması zor görünüyor.