Biraz cesaret

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Çorum futbolu açısından kara bir hafta sonunu geride bıraktık. Üç temsilcimiz haftayı sadece bir puanla tamamladılar. İkiside kendi sahasında oynamasına rağmen alınan sonuçlar hiç iç açıcı değil.
Tabiki ilk olarak profesyonel ligdeki temsilcimiz Çorum Belediyespor’dan başlayacağız. Maçla ilgili attığım başlıkta söylediğim gibi bu kadar korkak futbolla kazanmak çok zordu öylede oldu.


Elibol Sandıklı’ya iç sahada kaybedilen üç puanın ardından bozulan moraller Ünyespor deplasmanından alınan üç puanla yerine gelmişti. Oynanan futbol ve verilen mücadeleyi izleyenler beğenmişti.
Bu moralle çıkılan Bursa Nilüferspor maçında da kırmızı siyahlı takım henüz 8. dakikada golü bularak öne geçince keyfimiz iyice gıcır olmuştu. Ancak golden sonra her geçen dakika gerilim ve sinirler gerilmeye başladı. Buna neden olanda saha oynanan futboldu tabiki.


İlk yarıda yine idare iden bir futbol ortaya koyan Belediyespor’da ikinci yarıda ise ilk dakikadan itibaren saç baş yolduran hatalar ve inanılmaz ürkek bir futbol. Rakibin açıldığı bu dakikalarda belkide bu ligin en hızlı ismi kulübede oturuyor bu hamle beklenirken çat ön liberoya bir takviye daha.


İleriye çıkamayan sol kanattan belkide maçın yıldızı Murathan topu götürüyor ceza sahasına gelince kaldırıyor kafasını bakıyor bir tek Emir oda yetişebildiyse ikinci bir arkadaşı yok.


İlkinde olmadı ikinci değişiklikte bu hamle yapılacak diye beklerken pat yine bir ortaya sahaya Furkan hamlesi. Yine hücumda topu tutacak belkide maçıkopartacak ikinci golü bulacak hamle gelmiyor.


Rakip beraberlik golünü buluyor, çekiliyor sahasına ikinci yarı başlarken yapılması gereken Mehmet Keleş-A. Buğra hamlesi nihayet geliyor. Ama iş işten geçtikten sonra. Rakip kapanıyor Buğra’ya boş alan falan kalmıyor.


Golden sonra yaklaşık 20 dakika oynanan maçta Belediyespor’un hücumda göründüğü atak sayısı yok denecek kadar az. Çünki savunma çakılı oynuyor, üç tane ön libero (!) Macit, Okan ve Furkan orta sahayı geçmiyor ilerde kalmış bi yokları oynayan Emir ile maç boyunca didinen Murathan. Ne yapacaksın ki bu oyuncu kadrosuyla.


Çorum Belediyespor’un kadro yapısı ile bu gruptan çıkmaması için hiç bir neden yok. Bu haliyle ise hiç umudu yok. Öncelikli olarak teknik heyet kaliteli isimleri forma sokmak için hamleler yapmak zorunda. İsim vermeyelim ancak bu takımın etkili ayaklarını hepimiz biliyoruz.


Her ne kadar bu arkadaşlar küsmüş görünümde olsalarda sonuçta profesyoneller ve gözlerinin önüne bakmak onlarda kazanmak isteyecektir. Onlar oynamadığı sürece geçen yılki Belediyespor kadrosundaki isimlerin aldıkları sonucu biliyoruz.


Bu isimler forma giymeye tecrübelerini sahaya yansıtmak zorundalar. Bunun içinde gerek yönetim gerekse teknik heyet devreye girerek üzerlerine düşeni yapmak zorundalar.  Onlarında silkinip kendilerine gelmesi için bir hamle gerekiyor.


Düşünsenize Çorum Belediyespor’un son haftalarda attığı ve puan getiren gollerde savunma oyuncusu İman’ın imzası var. Bu bile takımın hücum yönünde ne kadar sıkıntılı olduğunu göstermeye yeterli. Maçları izlemek gerekmiyor bu sorunu anlamak için.


Üç tane kazanılması gereken maç üst üste oynayacak olan Belediyespor’da bu sorunun acilen çözülmesi gerekiyor. Çözüm içinde üzerine görev düşen herkes bu sorumluluğunu yapmak zorunda. Sedat hocamda biraz cesaretli takımlar sahaya çıkartıp cesaretli bir futbol oynatmak zorunda. Kaybedilen puanların telafisi şu anda var ve her geçen hafta telafisi olmayan maçlar oynanacak. Bu yüzden biran önce harekete geçmek gerekiyor.


Diğer temsilcilerimizden Çorumspor, Sincan Belediyespor deplasmanında farklı mağlup döndü. Maçı izlemedik Sunay hocanın verdiği bilgiye göre öne geçmemize rağmen ilk yarının sonlarında gelen beraberlik golü ve ardından gelen goller takımı oyundan düşürdü. Bu farklı mağlubiyet takımın moralini iyice bozdu. Kırmızı Siyahlı takımın işi zor görünüyor ancak umutlar bitmediğine göre bu hafta MKE Kırıkkale önünde bir başlangıç bekliyoruz inşallah.


İskilip Belediyespor’da uzatma dakikalarında puan kaybetmeye devam ediyor. Safranbolu deplasmanında uzatmada giden iki puanın ardından Bartınspor önünde de uzatmada giden bir puan. Mavi beyazlı takımın sakat ve cezalı futbolcuların çokluğu takımı olumsuz etkiliyor. Önümüzdeki maçlarda da sakatlıklar sürdüğü takdirde işi zor görünüyor İskilip’in. Umarız en kısa sürede toparlanır ve tak kadro çıktığı maçlardan istediği puanları alarak ayrılır.