CENNET MEKÂN ERBAKAN

Paylaşın:

Facebook Twitter Google

Bugün 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümü. O gün Milli İrade’ye karşı nasıl bir darbe yapıldıysa bugün de farklı yöntemlerle aynı amaca ulaşılmaya çalışılıyor.

28 Şubatçıların bir utanç medyası vardı. Bakıyoruz bugün de bir Paralel Medya türedi ve kara propaganda için her yola tevessül ediyor.

28 Şubat sürecinde bir kısım darbeci asker tankları yürütüyordu. Bugün bakıyorsunuz bazı savcılar hayali terör örgütleri imal ederek, operasyonlar düzenliyor ve hükumeti operasyonlarla dize getirmek istiyor.

28 Şubat’ta milletvekilli transferleri yapılıyordu. Bugün ise milletvekilleri istifa ettirilerek milli irade hırsızlığı yapılıyor.

28 Şubat’ta batı çalışma grubu vardı. Bugün ise yurt dışında psikolojik harp eğitimi aldığı anlaşılan gazeteci-yazar tayfası iş başında.

28 Şubat’ta fişlemeler yapılıyordu. Bugün bakıyorsunuz hem fişleme hem dinleme hem de şantaj yapılıyor.

28 Şubat’ta itibarsızlaştırma kampanyası yürütülüyor, Erbakan hocamızın şahsına yönelik hakaretler yapılıyordu. Bugün bakıyorsunuz aynısı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılıyor.

28 Şubat’ı destekleyen sermaye grupları ve bankalar vardı. Bugün bu paralel darbecileri destekleyen, finanse eden ve onlara biat eden bir kısım sermaye var.

TÜSİAD 28 Şubat’a destek vermişti. Bugün bakıyorsunuz “Böyle bir ülkeye sermaye gelmez” demek suretiyle algı operasyonlarına destek veriyor.

28 Şubat’ta kara listeler oluşturmak suretiyle Anadolu sermayesi hedefteydi. Bugün bakıyorsunuz operasyonlarla Anadolu sermayesinin önü kesilmek isteniyor.

28 Şubat’ın bir yargısı vardı. Masumları içeri atar ve hukuksuzluğu rehber edinirdi. Şimdi de bakıyorsunuz Paralel bir çete devlet içinde kendi yargısını kurmaya çalışıyor.

28 Şubat da dış destekli bir darbe idi. Bugün bu Paralel darbe girişimini yapanların efendileri de dışarda.

28 Şubatçılarla bu Paralel darbecilerin yaptıkları birbirine ne kadar benziyor değil mi? Ama bu kez millet, hükümetini bu darbecilere yedirmeyecek.

Bu kez bu topraklarda darbeciler kazanamayacak. Bu kez millet, bu darbecilere sandıkta öyle bir tokat atacak ki yankısı dışardaki işbirlikçilerine kadar gidecek.

Tarih 28 Şubat’ı yapanları kara sayfalarına kaydetti. Bu darbe girişimini de, bu darbe girişimine destek verenleri de utanç sayfalarına kaydedecek.

28 Şubat’ın yıldönümü vesilesiyle, haksızlığa uğrayan Merhum Başbakan ve değerli hocamız Prof.Dr.Necmettin Erbakan’a birkez daha Allahtan rahmet diliyorum.

 Berat UZUN

Siyaset Bilimci

beratuzun@beratuzun.com.tr