Afrin Harekatı'na destek için Memur Sen tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen eylem kapsamında Çorum'da Hürriyet Meydanı'nda bir basın açıklaması yapan...

‘Afrin, emperyalistlerin çöküşünü hızlandıracak'

Paylaşın:

 

FATİH BATTAR

Afrin Harekatı'na destek için Memur Sen tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen eylem kapsamında Çorum'da Hürriyet Meydanı'nda bir basın açıklaması yapan Bem Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Afrin'in  emperyal aklın çöküşünü sağlayacağını ve sömürge devletlerin Ortadoğu'daki çöküşünü hızlandıracağını söyledi.

Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de sürdürdüğü operasyona destek verildi. 'Tüm Anadolu Ayaktayız Emperyalizme Karşı Savaştayız' sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasına Memur-Sen'e bağlı sendikaların şube başkanlarının yanı sıra, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Hürriyet Meydanı'nda bir basın açıklaması yapan Bem Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adı olduğunu söyledi.

Afrin'in emperyal aklın çöküşünü sağlayacağını ve sömürge devletlerin Ortadoğu'daki çöküşünü hızlandıracağını vurgulayan Turbay; "Suriye'de oluşturmak istedikleri düzen öyle bir kirli düzen ki tarihte eşine pek az rastlanır şekilde milyonlarca insanı katletti, yerinden etti. Bu emperyalizmin toza dönüştürme stratejisidir. Toza dönüştürme stratejisi emperyalizmin masa başında kurguladığı ve bizim medeniyet coğrafyamızda birkaç asırdır uyguladığı bir şiddet stratejisidir. Bu stratejinin uygulama aracı terörizmdir ve kullanışlı aptalları terör örgütleridir." dedi

 Afrin'de DAEŞ, PKK, YPG ve FETÖ arasındaki gizli ittifakın ortaya çıktığını belirten Turbay; "Afrin'de yürütülen operasyonlara karşı içeride cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler bizim nazarımızda bu kirli ittifakın tapınak şövalyeleridir." diye konuştu

Türkiye'nin 15 Temmuz darbesinden sonra ordusuna sızan gladyo artıklarını ve FETÖ'cüleri temizleyerek gücüne güç kattığını dile getiren Turbay, emperyalizmin Türkiye'den olduğu gibi coğrafyadan da def edileceğini söyledi.

Batı'nın 'siviller ölüyor' şeklindeki yaptıkları algı açıklamalarının timsah söyleminden ibaret olduğunu aktaran Turbay, bazı ülkelerin 'Siviller zarar görüyor' kartını devreye sokma peşinde olduğunu ifade etti.

Memur Sen olarak terör ve çatışamadan arındırılmış bir dünya istediklerini belirten Turbay; "Kimsenin kimseyi sömürmediği, hakça paylaşımın gerçekleştiği bir dünya için mücadele ediyoruz. Ne var ki, emperyalizm başta bölgemiz olmak üzere sömürü düzenini sürdürmek için şiddeti ve terörü bütün dünya sathına yaymaktan çekinmemektedir. İçeride kimlerin sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Sözde barış yanlısı gerçekte emperyal geminin tafyası olanlar 'Savaşa karşı barış' beyanlarıyla Türkiye'nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için barış gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürme hesabı içindeler. Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Türkiye terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor." ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından Zeytin Dalı Harekatında şehit düşenler ve tüm şehitler için dualar edildi.

 

 

Diğer Haberler