CHP 81 ilde ortak basın açıklaması düzenleyerek Olağanüstü Hal'e (OHAL) tepki gösterdi. Türkiye'de 81 ilde gerçekleştirilen OHAL açıklamasına CHP Çorum İl Teşkilatı da Çorum Park önünde bir basın açıklaması yaparak destek verdi.

CHP'den 81 ilde OHAL açıklaması

Paylaşın:

 

FATİH BATTAR

CHP 81 ilde ortak basın açıklaması düzenleyerek Olağanüstü Hal'e (OHAL) tepki gösterdi. Türkiye'de 81 ilde gerçekleştirilen OHAL açıklamasına CHP Çorum İl Teşkilatı da Çorum Park önünde bir basın açıklaması yaparak destek verdi.

Çorum Park önünde konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan CHP Çorum İl Başkanı Ali Rıza Suludere, Türkiye'nin 18 aydır OHAL rejimi ile yönetildiğini belirterek, 15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişimi ardından 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL'in, milli iradeye, demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere yönelik bir karşı darbe halini aldığını iddia etti.  OHAL'in muhalif kesimleri sindirmek amacıyla devam ettiğini belirten Suludere; "Toplumun tüm kesimlerini doğrudan etkileyen, iş dünyasından sivil topluma, emekçilerden yargıya, medyadan eğitime kadar, herkese dokunan OHAL'in bir kez daha uzatılması gündemde iken, CHP olarak bir çağrı yapıyoruz. 15 Ocak 2018 günü Ankara'da düzenlenecek OHAL Forumu ile sivil darbenin ülkemizde açtığı derin yarayı bir kez daha haykıracak ve tek adam rejimine karşı duran, demokrasiden yana tüm kesimlerin kendilerini ifade edeceği bir buluşmayı sağlayacağız.  Bu olağanüstülüğü normalleştirmeye çalışanlara karşı CHP, Demokratik Kitle Örgütleri ve Sendikalar olarak bir kez daha ifade ediyoruz; OHAL kaldırılsın." dedi.

 

'Çorum'un birleştirici gücü olacağız'

 

CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, Yüksek Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldıktan sonra Umut Radyo'da yayınlanan 'Başkanlar Konuşuyor' programına stüdyo konuğu oldu.

Meltem Danışman Çınar'ın hazırlayıp sunduğu programda Çorum'un birlik ve beraberlik duyguları içinde yönetilmesi gerektiğine dikkat çeken Suludere, hedeflerini yerelde CHP'li belediyelerin sayısını artırmak genelde ise 'iktidar olmak' sözleri ile özetledi.
Çorum'da gözle görünmeyen bir Berlin Duvarı'nın olduğunu kaydeden Suludere, "Biz bu duvarı sevgi dili ile yıkacağız. Ötekileştiren değil birleştiren bir politikayı öncelik yapacağız" dedi.
Suludere, "İnsanların kardeşçe yaşadığı bir Çorum bizim misyonumuzdur. İçinde bulunduğumuz süreçte çok ayrıştık. Bizim ayrışmaya değil birleşmeye bütünleşmeye ihtiyacımız var. Birlik ve bütünlüğün olduğu bir Çorum hepimizin ortak beklentisidir. İşte bu noktada parti teşkilatları olarak biz üstümüze düşen ne varsa yapacağımızı radyonuz aracılığı ile söz veriyorum. Çorum'un birleştirici gücü olacağımızı tüm Çorum halkına buradan ilan ediyorum" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)
 
 

Diğer Haberler