Bölge Müdürlüğü, yarın akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz’de kar yağışının başlayacağını bildirildi.

Kar geliyor

Paylaşın:

 

Bölgemiz, soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,  halen, ılık ve yağışlı havanın etkisinde kalan bölgenin, Cumartesi günü akşam saatlerinden sonra soğuk ve kar yağışlı sistemin etkisi altına gireceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece azalarak, normallerin altına düşeceği bekleniyor.

Bugün bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Açıklamada, "Rüzgârın, zamanla Kastamonu kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-75 km/saat) eseceği bekleniyor. 14.01.2018 Pazar günü, bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kastamonu kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği bekleniyor. 15.01.2018 Pazartesi günü, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 16.01.2018 Salı günü, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle kar, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde ise yağmur ve sağanak şeklinde olacağı bekleniyor. Soğuk ve yağışlı havanın, Salı günü akşam saatlerinden sonra bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor. Pazar, Pazartesi ve Salı günleri bölgemizin iç kesimlerde beklenen kar yağışlarının ve sıcaklık düşüşlerinin, oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir" denildi. (Haber Merkezi)

 

Diğer Haberler