AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, yayımladığı basın açıklamasıyla 10 Ocak Türkiye Ziraat Mühendisleri Günü'nü kutladı.

‘Tarım, projelerle yön bulacak'

Paylaşın:

 

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, yayımladığı basın açıklamasıyla 10 Ocak Türkiye Ziraat Mühendisleri Günü'nü kutladı.

Açıklamasına, "Meslektaşlarım olan Ziraat Mühendisleri'nin 10 Ocak Türkiye Ziraat Mühendisleri Günü'nü kutluyorum" diyerek başlayan Milletvekili Ceylan, "İşini seven, tarımda teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve entegre olan, başarı odaklı, üretken, bilinçli ziraat mühendisleri sayesinde ülkemiz daha fazla büyüyerek güçlenecektir" dedi.

Türk tarımının modernleştirilmesi için daha fazla proje üretilmesi gerektiğine vurgu yapan Milletvekili Ceylan, "Projelere bağlı şekilde tarım yön bulacaktır. Ziraat mühendisleri donanımlı olursa çiftçimizi daha iyi yönlendirebilir, tarıma daha iyi yön verebilir. Milletvekilliği görevimizin yanı sıra hem bir Ziraat Mühendisi hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarım ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi olarak, tarımın ve meslektaşlarımızın genel sorunlarını biliyor ve çözümüne yönelik adımlar atıyoruz.

Tarımda sanayileşmenin ülkeye sağladığı katma değerin de farkındayız. Hükümetimizin bugüne kadar gerçekleştirdiği tarım politikaları başta çiftçilerimiz olmak üzere sektörün tüm temsilcileri tarafından bilinmektedir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerimiz artarak devam edecektir" diyerek açıklamasını tamamladı. (Haber Merkezi)

 

 

Diğer Haberler