Çorum Gençlikspor’da başladığı masa tenisi hayatını Fenerbahçe kulübünde sürdüren Ali Afşin Gül büyük erkeklerde tek ve çift erkekler kategorilerinde iki Türkiye üçüncülüğü kazanarak çifte madalya ile şampiyonayı tamamladı.

Ali Afşin Gül’den iki Türkiye üçüncülüğü

Paylaşın:

 

 

HALİL ÖZTÜRK

Çorum’da Gençlikspor’da başladığı masa tensi hayatını Fenerbahçe kulübünde sürdüren Ali Afşin Gül büyük erkekler de tek erkekler ve çift erkekler kategorilerinde iki Türkiye üçüncülüğü kazandı..

Hafta sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde yapılan Spor Toto Büyükler Ferdi Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası’nda tek erkeklerde mücadele eden Ali Afşin Gül oldukça zorlu rakipler arasında  alt tablodan başladığı mücadelesinde ana tabloya çıktı. Burda da zorlu maçlar oynayan ve rakiplerine göre çok fazla maç yapmasına karşın yarı finale kadar yükselmeyi başaran Ali Afşin Gül yarı final maçında Talha Yiğenler’e yenilerek final hakkını kaybetti ve Türkiye üçüncüsü oldu.

Finalde Talha Yiğenler’i 4-2 yenen İbrahim Gündüz Türkiye şampiyonluğunu kazanırken Ali Afşin Gül ile birlikte İstanbul Büyükşehir’den Batuhan Ulucak dördüncü oldu.

Şampiyona çift erkeklerde mücadele eden Ali Afşin Gül Z. Kürşat Çağlayan ile birlikte üçüncü olarak şampiyonayı iki bronz madalya ile tamamladı.

 

 

Diğer Haberler