6 Ocak'ta yapılacak CHP İl Başkanlığı seçimi için Ali Rıza Suludere adaylığını açıkladı.

‘2019'da CHP'yi açık ara birinci  parti yapmak için adayım'

Paylaşın:

 

FATİH BATTAR

6 Ocak'ta yapılacak CHP İl Başkanlığı seçimi için Ali Rıza Suludere adaylığını açıkladı.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıklayan Suludere, 2014 yılından bu yana kazandığı tecrübe ve birikimle il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Hedefleri olan bir il başkanı adayı olarak birleştirici güç olmaya çalışacağını belirten Suludere; "2019 yılı ülkemizin, şehrimizin kaderini doğrudan etkileyeceği bir yol olacaktır. Bu bilinçle daha aktif, daha etkin bir yönetim kurulunun oluşmasına kayıtsız kalmamak adına yol arkadaşlarımla il başkanlığına talibim." dedi

Gündeme takip eden değil, gündemi takip edilen bir il başkanı olacağını ifade eden Suludere; "Hedefimiz 2019 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'ni açık ara birinci parti yapmaktır. Yerel seçimde uyum içinde çalışacağımız tüm belediyeleri kazanıp, yerel iktidarımızı sürdürmek için aday oldum. 2019 seçimlerinde adaleti tesis etmek bizlere düşecektir. Bizde adalet var, barış var, huzur var, özgürlük ve insan hakları var. İşte bu değerleri savunmak ve korumak için örgütlerimiz ve yerel yönetimlerimizle birlikte partimizi genelde ve yerelde iktidar yapmak istiyoruz. Biz kazanacağız ve hep birlikte yürüyeceğiz. CHP kazanacak, Türkiye kazanacak, barış ve demokrasi kazanacak." dedi.

 

 

Diğer Haberler