Ressam F. Alev Burhanoğlu öncülüğündeki sanat grubu tarafından hazırlanan ‘Karma Resim Sergisi’ dün Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sanat tutkularını resme dönüştürdüler

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Ressam F. Alev Burhanoğlu öncülüğündeki sanat grubu tarafından hazırlanan ‘Karma Resim Sergisi’ dün Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sergi açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, Müdür Yardımcısı İbrahim Yıldız, Çorum Müzesi Müdürü Arkeolog Dr. Önder İpek, bazı akademisyenler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Yağlıboya çalışmalardan oluşan 50 eserin yer aldığı serginin açılış kurdelesini, protokol mensupları ve Ressam F. Alev Burhanoğlu’nun babası Dr. Turgut Velidedeoğlu birlikte kesti.

Sanata gönül veren isimleri buluşturan sergide, Esra Keskin, Gülay Çakır, Güler Güleç, Nazan Hamoğlu, Nilgün Balaban, Nilgün Cerit ve Nurhan Çam Kanat’ın eserleri görücüye çıktı.

Ressam Alev Burhanoğlu’nun minyatür çalışmalarının da bulunduğu sergiyi gezen davetliler, eserleri büyük ilgi bir ilgiyle incelediler.

Hobi amaçlı başladıkları çalışmaların zamanla büyük bir tutkuya dönüştüğünü anlatan sanat grubu üyeleri, bugüne kadar 5 farklı sergi açtıklarını hatırlatarak desteklerinden dolayı Alev Burhanoğlu başta olmak üzere Çorum Belediyesi ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Kokteyl ile devam eden serginin 5 Ocak 2018 tarihine kadar gezilebileceği kaydedildi.

 

 

Diğer Haberler