Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 3. sü düzenlenen Birimler arası voleybol turnuvasında şampiyonluğu bu yılda İtfaiye Müdürlüğü kazandı.

Belediye’de Voleybol İtfaiye’den sorulur

Paylaşın:

YÜKSEL BASAR
Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 3. sü düzenlenen Birimler arası voleybol turnuvasında şampiyonluğu bu yılda İtfaiye Müdürlüğü kazandı.
 
Final maçında Özel Kalem Müdürlüğü önünde zorlanmadan 3-0 galip gelen İtfaiye Müdürlüğü üçüncü yılda şampiyonluk kupasının sahibi oldu.
13 birimden toplam 156 personelin mücadele ettiği turnuvada iki grupta oynanan maçlar sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan dört takım yarı finalde karşılaştı. Yarı finalde rakiplerini yenen İtfaiye ile Özel Kalem Müdürlüğü takımları finalde bu yılki turnuvanın şampiyonunu belirlemek için karşılaştılar.
 
Buhara Kültür Merkezi Spor Salonu’nda oynanan final maçını Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Başkanı Zeki Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ile sporcu yakınları ile voleybol severler izlediler.
Maça Özel Kalem Müdürlüğü çok iyi başladı ve rakibi önünde 11-3 gibi farklı bir skorla üstünlüğü yakaladı. Sonraki bölümde İtfaiye Müdürlüğü rakibinin savunma hatalarını iyi değerlendirdi ve aradaki farkı kapatarak bu seti 25-19 kazanmayı başardı.
İkinci sette ise Özel Kalem Müdürlüğü’nde bireysel hatalar zinciri set boyunca devam etti ve bu seti zorlanmadan 25-13 kazanan İtfaiye Müdürlüğü skoru 2-0 yaptı. Son sette İtfaiye takımı rakibinin fiziksel olarakda oyundan düşmesinden yararlandı ve farkı açtı. Son bölümde oynamayan oyuncuları oyuna dahil edildi bu bölümde fark kapansada seti 25-22 maçıda 3-0 alan İtfaiye Müdürlüğü takımı üçüncü yılında üçüncü kez bu turnuvanın şampiyonluğunu kazandı.
 
Maçın ardından düzenlenen törenle ilk dört sırayı alan takımlara kupa ve sporcularına madalyaları verildi.

Diğer Haberler