AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sungurlu DiğiGöleti yapım iş ihalesinin 4 Ocak 2018'de yapılacağını açıkladı.

Diği Göleti ihalesi 4 Ocak'ta

Paylaşın:

 

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sungurlu DiğiGöleti yapım iş ihalesinin 4 Ocak 2018'de yapılacağını açıkladı.

Konu hakkında yaptığı açıklamada tarımsal sulama alanında yeni yatırımlar yapmaya devam ettiklerini kaydeden Uslu, "Yaptığımız baraj ve göletler önümüzdeki yıllarda Çorum'da tarımsal kalkınmaya öncülük edecektir. Cumhuriyet tarihimizde yapılmayan zirai sulama çalışmaları memleketimizin her bölgesinde hızla devam ediyor. Koçhisar'dan Tımarlı'ya, Obruk Dutludere'den Sungurlu Barajına, Tanrıvermiş Barajından Düvenci Ovası Projesine, Boğazkale Evci Barajından Ortaköy Karahacip Barajına daha sayamadığımız birçok sulama projesini yapıyoruz. Bu projelerle Çorum'un her ilçesinde her bölgesinde zirai sulama çalışması yapılmaktadır. Devam eden projelere ilave olarak Sungurlu İlçemizde DiğiGöletimizin yapım ihalesini 4 Ocak Perşembe günü gerçekleştiriyoruz. İş kapsamında, temelden yüksekliği 43,5 metre, talvegden yüksekliği 29 metre kil çekirdekli homojen dolgu tipinde gölet inşaatı yaptırılacaktır.  Sungurlu İlçe Merkezi dereleri ıslah çalışmalarımız kapsamında yapılacak DiğiGöleti zirai sulamanın yanında sel kapanı olarak da ilçe merkezinin taşkından korunmasına da katkı sağlayacaktır. Memleketimize hayırlı olsun" dedi.(Haber Merkezi)

 

 

Diğer Haberler