Çorum Belediyespor ile Amasya Belediyespor takımları arasında dostluk rüzgarı.

Amasya-Çorum dostluğu

Paylaşın:

HARUN AKKAYA
Çorum Belediyespor ile Amasya Belediyespor takımları arasında dostluk rüzgarı. 
 
Geçtiğimiz hafta sonu Çorum Belediyespor U 14 ve U 16 kadroları Amasya Belediyespor’un misafiri oldular ve iki takım hazırlık maçı yaptılar.
U 14 liginde şampiyon olarak Çorum’u gruplarda temsil etme hakkı kazanan kadro ile devre arası olması nedeni ile haftayı boş geçiren U 16 kadrosu Amasya Belediyespor takımları ile hazırlık maçı oynamak için bu ile gittiler. Amasya Belediyespor tesislerinde misafir edilen Çorum Belediyespor kafilesi ilk olarak kırmızı siyahlı takımın U 16 kadrosu ise Amasya Belediyespor U 19 kadroları karşılaştı. Maçın son dakikalarında bulduğu gollerle Amasya temsilcisi sahadan 3-0 galip ayrıldı.
Bu maçın ardından ise iki takımın U 14 kadroları mücadele etti. Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçen maçın son dakikasında bulduğu golle Çorum Belediyespor takımını maçı 1-0 kazandı.
 
Dostluk havasında geçen bu maçın ardından Amasya Belediyespor 2. Başkanı Yılmaz Karaca ve Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şerafettin Aykaç’ın katılımı ile iki takım oyuncuları yemekte bir araya geldiler.  Dostça başlayan ve dostca biten yemeğin sonunda Çorum Belediyespor Alt Yapı Sorumlusu Mehmet Arduç kendilerini misafir eden Amasya Belediyespor 2. Başkanı Yılmaz Karaca’ya ismi yazılı bir forma hediye etti.

Diğer Haberler