Bir ortaokulda öğretmenler arasında mobing iddiası soruşturma başlatırken, olayların kavgaya dönüşmesi de adli takip sürecini harekete geçirdi.

Okulda kavga ve mobing  iddiası soruşturma başlattı

Paylaşın:

 

EROL TAŞKAN

Bir ortaokulda öğretmenler arasında mobing iddiası soruşturma başlatırken, olayların kavgaya dönüşmesi de adli takip sürecini harekete geçirdi. Son olarak aynı okuldan yükselen öğrenci kavgaları da mülteci çocukların artık okula gitmeme kararı almasına neden oldu.

Çorum’da eğitim veren bir okulda, öğretmenler arasında var olduğu iddia edilen mobing uygulamasının ardından öğretmenler arasında kavga yaşandığı öğrenildi.

Yaşanan olayların kavga boyutu Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet konusu olurken, mobing iddiaları ile ilgili de Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma başlattığı öğrenildi.

Öte yandan Irak ve Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu okulda, mülteci çocuklara karşı yürütülen kavga da dayanılmaz boyutlara ulaştı. Sistematik bir tarzda yürütülüyor gibi gelişen olaylarda, mülteci çocukların defter ve kitapları yırtılıp, dövüldüğü iddiaları da artık ayyuka çıkmış durumda.

Son olarak yaşanan öğrenci kavgaları karşısında, okula gitmeme kararı alan mülteci çocuklar, yaşadıkları baskı ve zulüm karşısındaki üzüntülerini ifade ediyor.

Mobing iddiaları, soruşturmalar, adliyeye intikal etmiş eğitimci kavga ve davalarına son olarak da mülteci öğrencilerin karşılaştığı baskılar eklenmiş oldu.

 

 

Diğer Haberler